Program för TYR Invite 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag kl. 15.00 (Insim kl. 14.00-14.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tibblebadet |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 26 apr 2019 till den 28 apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
100m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Hemköp Sjöbergshallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
435 |
|
Oscar Gullberg |
Åkersberga Simsällskap |
1999 |
AF8799 |
25m |
58.87 |
|
|
|
|
|
2 |
409 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
25m |
58.91 |
|
|
|
|
|
3 |
154 |
|
Simon Blom |
Simklubben Neptun |
1999 |
AQ9199 |
25m |
1:00.05 |
|
|
|
|
|
4 |
414 |
|
Jonathan Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2000 |
AT1300 |
25m |
1:00.69 |
|
|
|
|
|
5 |
372 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
25m |
1:00.78 |
|
|
|
|
|
6 |
440 |
|
Emil Tikkanen |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD2502 |
25m |
1:02.53 |
|
|
|
|
|
7 |
293 |
|
Gustav Ahlqvist |
Täby Sim |
2003 |
AK6503 |
25m |
1:02.77 |
|
|
|
|
|
8 |
376 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
25m |
1:03.07 |
|
|
|
|
|
9 |
283 |
|
Andres Pöllänen |
Täby Sim |
2001 |
AM5901 |
25m |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
10 |
237 |
|
Johan Thormé Rova |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AK7504 |
25m |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
11 |
378 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
25m |
1:04.70 |
|
|
|
|
|
12 |
134 |
|
Noah Stenström |
Lidingö Simklubb |
2000 |
AX4300 |
50m |
1:04.86 |
|
|
|
|
|
13 |
89 |
|
Arvid Nilsson |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AG2703 |
25m |
1:05.36 |
|
|
|
|
|
14 |
294 |
|
Alexander Bergström |
Täby Sim |
2002 |
AP2502 |
50m |
1:05.73 |
|
|
|
|
|
15 |
124 |
|
Markus Sandh |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AZ1302 |
25m |
1:06.23 |
|
|
|
|
|
16 |
475 |
|
Oskar Fridsell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AS7503 |
50m |
1:06.72 |
|
|
|
|
|
17 |
410 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
1:07.16 |
|
|
|
|
|
18 |
158 |
|
Malte Norberg |
Simklubben Neptun |
2003 |
AI7903 |
25m |
1:07.58 |
|
|
|
|
|
19 |
439 |
|
Hampus Wikner |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD3502 |
25m |
1:08.23 |
|
|
|
|
|
20 |
385 |
|
Erik Bergman |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AC1104 |
25m |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
21 |
528 |
|
Nicolas Jernberg |
Älvsjö AIK Simförening |
2001 |
AU4301 |
25m |
1:08.63 |
|
|
|
|
|
22 |
264 |
|
Simon Brunn |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AH9704 |
25m |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
23 |
321 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
Täby Sim |
2005 |
AI2505 |
25m |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
24 |
111 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
25m |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
25 |
197 |
|
Victor Karell |
Norrtälje Simklubb |
2003 |
AF7103 |
25m |
1:09.83 |
|
|
|
|
|
26 |
204 |
|
Jonatan Eriksson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AB1106 |
25m |
1:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
211 |
|
Anton Graner |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH4905 |
25m |
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
444 |
|
Sebastian Hosokawa |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AT0302 |
25m |
1:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
306 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
25m |
1:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
90 |
|
Max Eriksson |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AG0703 |
25m |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
175 |
|
Gustav Edman |
Simklubben Neptun |
2005 |
AG3505 |
25m |
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
302 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
25m |
1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
331 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
122 |
|
Elijas Eriksson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AG6905 |
25m |
1:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
205 |
|
Oscar Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE5305 |
25m |
1:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
316 |
|
Albin Kappling |
Täby Sim |
2003 |
AS2503 |
25m |
1:19.75 |
|
|
|
|
|
37 |
81 |
|
Erik Sundström Curstedt |
Danderyds Simförening |
2005 |
AN5905 |
25m |
1:20.07 |
|
|
|
|
|
38 |
96 |
|
Joel Aggefors |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AY3903 |
25m |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
39 |
259 |
|
Bulut Chalashkan |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AW4306 |
25m |
1:21.08 |
|
|
|
|
|
40 |
212 |
|
Jonas Harju |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH8905 |
25m |
1:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
357 |
|
Arvid Högström |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AI3306 |
25m |
1:25.88 |
|
|
|
|
|
42 |
140 |
|
Maxim Jelagin |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AJ9505 |
25m |
1:25.90 |
|
|
|
|
|
43 |
340 |
|
Oliver Haux |
Täby Sim |
2005 |
AR4705 |
25m |
1:27.26 |
RES |
|
44 |
536 |
|
Hannes Helling |
Ålands Simförening |
2004 |
04B192 |
50m |
1:28.78 |
RES |
|
45 |
501 |
|
Lukas Engström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AV5105 |
50m |
1:29.13 |
RES |
|
46 |
244 |
|
Joakim Johansson |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AK7105 |
50m |
1:37.38 |
RES |
|
47 |
508 |
|
Viktor Ramsthaler |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BR4903 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-27 07:28:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Täby Sim |
|
|
|
|