Program for DGI Landsmesterskab 2019
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
DGI Landmesterskab 2019 |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ikast |
|
Udskriftstidspunkt |
23:55 |
|
|
Arrangør |
DGI Svømning |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
395 |
3 |
Mark Rüdinger |
2006 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
|
772 |
4 |
Frederik Jensen |
2007 |
0797AI |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:17.74 |
345 |
5 |
Kelvin Kirubakaran |
2006 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
400 |
1 |
Tobias Tariku Sigh |
2005 |
0567AP |
DGI SYDØST |
|
25m |
2:08.22 |
158 |
2 |
Kasper Kramer |
2006 |
0647AP |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:56.31 |
215 |
3 |
Christian Schaarup |
2004 |
0455aq |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:54.38 |
376 |
4 |
Ebbe Als Olsen |
2007 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
1:47.37 |
126 |
5 |
Marinus Storm |
2006 |
0665AK |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:50.00 |
123 |
6 |
Emil Stidsen |
2003 |
0315AS |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:54.49 |
24 |
7 |
Simon N. Andersen |
2006 |
0641AM |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:05.00 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
795 |
1 |
Mads Poulsen |
2007 |
0717AL |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:44.58 |
737 |
2 |
Lucas Skjødt Broe |
2007 |
0721AH |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:42.86 |
25 |
3 |
Mathias Bach |
2005 |
0599AN |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:40.00 |
196 |
4 |
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
0627AB |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:37.45 |
166 |
5 |
Andreas Laursen |
2006 |
0613AM |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:38.13 |
558 |
6 |
Andreas Løkke |
2006 |
0663AP |
DGI FYN |
|
25m |
1:42.39 |
495 |
7 |
Andreas Birkholm |
2002 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:42.97 |
559 |
8 |
Magnus Løkke |
2005 |
0579AP |
DGI FYN |
|
25m |
1:46.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
214 |
1 |
Casper Krogh Særkjær |
2005 |
0539AH |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:35.96 |
799 |
2 |
Mikkel Rubæk |
2006 |
0671AP |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:34.78 |
354 |
3 |
Jesper Ladefoged |
1972 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
1:31.31 |
833 |
4 |
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
0603AI |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:30.60 |
353 |
5 |
Jacob Ladefoged |
2003 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
1:30.70 |
553 |
6 |
Frederik Eg Larsen |
1987 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:33.88 |
286 |
7 |
Magnus Andersen |
2005 |
0579AF |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:34.81 |
316 |
8 |
Malthe Le Fevre |
2008 |
0869AE |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:37.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
792 |
1 |
Mads Mølgaard |
2006 |
0657AM |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:30.00 |
591 |
2 |
Anes Sabanovic |
2002 |
0253AU |
DGI FYN |
|
25m |
1:28.60 |
480 |
3 |
Jakob Møller Nielsen |
2004 |
0475AK |
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:25.75 |
584 |
4 |
Johannes Fammé Rasmussen |
2004 |
0463AS |
DGI FYN |
|
25m |
1:24.67 |
12 |
5 |
William Mitchell |
2004 |
0493AH |
DGI STORKB |
|
25m |
1:25.29 |
531 |
6 |
Malthe Johansen |
1999 |
9919AU |
DGI FYN |
|
25m |
1:27.41 |
604 |
7 |
Xander Termansen |
2005 |
0581AJ |
DGI FYN |
|
25m |
1:28.83 |
539 |
8 |
Michael Jørgensen |
1981 |
8199AA |
DGI FYN |
|
25m |
1:30.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Jonas P. Dahrup |
2004 |
0469AD |
DGI STORST |
|
25m |
1:20.22 |
817 |
2 |
Jens Mejdahl |
2003 |
0327AR |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:18.98 |
569 |
3 |
Emil Munk |
1999 |
9997AU |
DGI FYN |
|
25m |
1:17.64 |
49 |
4 |
Christian Linaa Dirdal |
2001 |
0181AR |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:17.05 |
176 |
5 |
Alexander Løland |
2004 |
0451AN |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:17.54 |
791 |
6 |
Bastian Stausholm Larsen |
2005 |
0555AO |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:17.84 |
257 |
7 |
Holger Flytkjær-Hansen |
2004 |
0479AE |
DGI STORST |
|
25m |
1:19.12 |
132 |
8 |
Jonas Sørensen |
1995 |
9505AR |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:21.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Ole S. Pedersen |
2000 |
0093AN |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:15.72 |
478 |
2 |
Theis Nelander |
2005 |
0557AC |
DGI MIDTJY |
|
50m |
1:14.31 |
815 |
3 |
Sebastian B Lehmann |
2004 |
0439AF |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:14.24 |
455 |
4 |
Anton Christiansen |
2004 |
0493AL |
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:14.07 |
288 |
5 |
Matti Andersen |
2005 |
0583AL |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:14.08 |
187 |
6 |
Jacob Mørup |
2004 |
0413AQ |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:14.28 |
735 |
7 |
Marcus Albæk |
2004 |
0465AM |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:15.19 |
280 |
8 |
Albert U. Thystrup |
2003 |
0385AP |
DGI STORST |
|
25m |
1:16.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
465 |
1 |
Kasper Jensen |
2005 |
0559AJ |
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:12.97 |
830 |
2 |
Nikolaj Jensen |
2004 |
0401AL |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:12.52 |
663 |
3 |
Emil Neumann |
2004 |
0465AH |
DGI SØNDER |
|
25m |
1:10.28 |
754 |
4 |
Oscar Pedersen |
2004 |
0445AE |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:08.40 |
477 |
5 |
Oliver L Nelander |
2002 |
0295AF |
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:10.07 |
536 |
6 |
Gustav Jørgensen |
2004 |
0465AO |
DGI FYN |
|
25m |
1:10.29 |
829 |
7 |
Kris Jensen |
2004 |
0489AK |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:12.56 |
162 |
8 |
Mikkel Købke |
1999 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:13.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Mads Berentzen |
2002 |
0289AR |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:08.00 |
658 |
2 |
Svend Matzen |
1999 |
9973AS |
DGI SØNDER |
|
25m |
1:05.17 |
789 |
3 |
Benjamin Jørgensen |
1996 |
9611AA |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:04.14 |
656 |
4 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
0045AR |
DGI SØNDER |
|
25m |
1:02.63 |
736 |
5 |
Emil Viltoft Andersen |
2000 |
0059AO |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:03.04 |
839 |
6 |
Mathias Maarbjerg Toft |
1998 |
9875AR |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:05.04 |
823 |
7 |
Scott Stegenborg |
2000 |
0063AH |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:07.82 |
266 |
8 |
Frederik Kongstad Hansen |
2001 |
0169AL |
DGI STORST |
|
25m |
1:08.23 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
01 marts 2019 |
Licens til DGI Svømning |
Udskriftstidspunkt |
23:55 |
|