Startliste for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag - stævnestart 9.00
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open |
|
Udskriftsdato |
06 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
07:58 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 april 2019 |
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (10) |
Sponsor: Nykredit |
|
Vejledende starttid 11:45 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
154 |
1 |
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
0674AN |
GREVE |
|
50m |
2:36.64 |
316 |
2 |
Nora Kejser |
2004 |
0476AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:36.16 |
340 |
3 |
Mathilde Thor Møller |
2005 |
0564AU |
FARUM |
|
50m |
2:34.99 |
279 |
4 |
Mille Giolbas |
2006 |
0604AL |
TUNE |
|
50m |
2:35.12 |
317 |
5 |
Laura Kristensen |
2004 |
0424AW |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:36.57 |
169 |
6 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:38.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
25 |
1 |
Lucca Frydendahl |
2008 |
0812AB |
SLANGERUP |
|
50m |
2:34.75 |
425 |
2 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
50m |
2:34.66 |
515 |
3 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
50m |
2:34.01 |
142 |
4 |
Lærke Marie Clausen |
2005 |
0504AE |
GREVE |
|
50m |
2:34.46 |
171 |
5 |
Monika Dragieva |
2006 |
0688AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:34.68 |
508 |
6 |
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
0626AA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:34.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
337 |
1 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
0538AG |
FARUM |
|
50m |
2:31.72 |
292 |
2 |
Iben Ebdrup Norling |
2005 |
0546AU |
VÆRLØSE |
|
50m |
2:31.63 |
521 |
3 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
0614AG |
GENTOFTE |
|
50m |
2:31.15 |
256 |
4 |
Silja Mortensen |
2003 |
0342AU |
AIF |
|
50m |
2:31.24 |
277 |
5 |
Julie Segato |
2005 |
0538AJ |
TUNE |
|
50m |
2:31.67 |
254 |
6 |
Luna Holm Møller |
2004 |
0464AS |
ERRITSØ |
|
50m |
2:32.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
367 |
1 |
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
KVIK |
|
50m |
2:30.32 |
471 |
2 |
Anne Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:29.85 |
62 |
3 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:28.95 |
440 |
4 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
50m |
2:29.73 |
165 |
5 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:29.87 |
263 |
6 |
Astrid Høffer |
2004 |
0438AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:30.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
50m |
2:28.92 |
273 |
2 |
Clara Schmedes |
2004 |
0478AI |
TUNE |
|
50m |
2:28.20 |
473 |
3 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406AC |
H2Odense |
|
50m |
2:27.38 |
269 |
4 |
Julie Wolter |
2003 |
0374AJ |
TUNE |
|
50m |
2:27.86 |
167 |
5 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
50m |
2:28.57 |
259 |
6 |
Helena Fogh Kronborg |
2005 |
0506AK |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:28.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
523 |
1 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
0586AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:26.94 |
102 |
2 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
0576AM |
HERLEV |
|
50m |
2:26.56 |
339 |
3 |
Line Thode Møller |
2004 |
0424AU |
FARUM |
|
50m |
2:25.89 |
285 |
4 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
50m |
2:26.03 |
272 |
5 |
Nomi I. K. Schau |
2004 |
0408AI |
TUNE |
|
50m |
2:26.84 |
370 |
6 |
Sofie Ravn Herche |
2007 |
0766AE |
KVIK |
|
50m |
2:27.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
401 |
1 |
Victoria W. Stahl |
2005 |
0566AJ |
KVIK |
|
50m |
2:24.06 |
156 |
2 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:23.59 |
510 |
3 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:22.24 |
302 |
4 |
Annika Køhn |
2005 |
0596AK |
VI39 |
|
50m |
2:22.92 |
144 |
5 |
Julie Liv Madsen |
2006 |
0682AB |
GREVE |
|
50m |
2:23.98 |
286 |
6 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
50m |
2:25.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
314 |
1 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
0366AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:21.27 |
311 |
2 |
Cille Kirketerp |
2005 |
0526AK |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:20.42 |
477 |
3 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
VAT CPH |
|
50m |
2:19.99 |
366 |
4 |
Emma Karoline Guldberg |
2005 |
0578AK |
KVIK |
|
50m |
2:20.14 |
92 |
5 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
0378AD |
HERLEV |
|
50m |
2:20.97 |
315 |
6 |
Filippa Eiler |
2005 |
0588AI |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:21.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
SIF Bramm |
2006 |
0624AE |
JYLLINGE |
|
50m |
2:19.35 |
421 |
2 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
50m |
2:18.34 |
52 |
3 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:17.82 |
282 |
4 |
Ida Holm Hansen |
2002 |
0268AN |
VÆRLØSE |
|
50m |
2:18.12 |
32 |
5 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
50m |
2:19.01 |
35 |
6 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:19.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
304 |
1 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VI39 |
|
50m |
2:16.91 |
66 |
2 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
50m |
2:14.12 |
500 |
3 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
50m |
2:09.52 |
16 |
4 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
JYLLINGE |
|
50m |
2:12.00 |
75 |
5 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:16.75 |
53 |
6 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:17.12 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
07:58 |
|