Ohjelma Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag - stævnestart 9.00
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open |
|
Udskriftsdato |
07 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
08:03 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 april 2019 |
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (11) |
Sponsor: Nykredit |
|
Vejledende starttid 12:40 |
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
394 |
2 |
Ingeborg Fleron Qvant |
2007 |
0756AN |
KVIK |
|
50m |
|
243 |
3 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
50m |
|
357 |
4 |
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
KVIK |
|
50m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
361 |
1 |
Ingrid Ellehøj |
2007 |
0752AJ |
KVIK |
|
50m |
|
95 |
2 |
Lærke Aistrup Andersen |
2005 |
0518AC |
HERLEV |
|
50m |
|
364 |
3 |
Ida Fam |
2008 |
0802AD |
KVIK |
|
50m |
4:25.78 |
132 |
4 |
Asta Rosenkilde-Hansen |
2007 |
0792AU |
HERLEV |
|
50m |
|
395 |
5 |
Thilde Jølver Rasmussen |
2008 |
0878AH |
KVIK |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
440 |
1 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
50m |
4:17.49 |
250 |
2 |
Nicoline Svingel |
2008 |
0856AL |
FR.VÆRK |
|
50m |
4:03.32 |
103 |
3 |
Anna Powers |
2007 |
0702AC |
HERLEV |
|
50m |
3:54.69 |
365 |
4 |
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
0762AJ |
KVIK |
|
50m |
3:57.35 |
248 |
5 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
0782AN |
FR.VÆRK |
|
50m |
4:10.04 |
399 |
6 |
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
KVIK |
|
50m |
4:19.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
420 |
1 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
50m |
3:52.41 |
373 |
2 |
Freja Fyller Jacobsen |
2007 |
0774AJ |
KVIK |
|
50m |
3:37.12 |
109 |
3 |
Frederikke Fisker Jensen |
2006 |
0678AM |
HERLEV |
|
50m |
3:34.96 |
104 |
4 |
Katharina Zobel |
2007 |
0748AB |
HERLEV |
|
50m |
3:36.92 |
429 |
5 |
Asta Maria R. Jensen |
2007 |
0742AE |
NÆSTVED |
|
50m |
3:40.83 |
424 |
6 |
Selma Frederiksen |
2008 |
0824AA |
NÆSTVED |
|
50m |
3:52.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
169 |
1 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
50m |
3:32.27 |
362 |
2 |
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
KVIK |
|
50m |
3:30.46 |
279 |
3 |
Mille Giolbas |
2006 |
0604AL |
TUNE |
|
50m |
3:27.38 |
150 |
4 |
Mathilde Willumsen |
2006 |
0634AI |
GREVE |
|
50m |
3:29.01 |
375 |
5 |
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
KVIK |
|
50m |
3:31.09 |
482 |
6 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
50m |
3:33.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
458 |
1 |
Laura Friis Justesen |
2006 |
0666AQ |
VORDINGB |
|
50m |
3:25.41 |
19 |
2 |
Liva Gydesen |
2005 |
0568AZ |
LAKSEN |
|
50m |
3:20.09 |
434 |
3 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
0616AM |
NÆSTVED |
|
50m |
3:16.50 |
367 |
4 |
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
KVIK |
|
50m |
3:18.70 |
167 |
5 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
50m |
3:23.06 |
510 |
6 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
50m |
3:26.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
389 |
1 |
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
KVIK |
|
50m |
3:14.10 |
263 |
2 |
Astrid Høffer |
2004 |
0438AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
3:13.14 |
11 |
3 |
Julie Merl Larsen |
2005 |
0584AB |
JYLLINGE |
|
50m |
3:10.90 |
317 |
4 |
Laura Kristensen |
2004 |
0424AW |
VAT CPH-MK |
|
50m |
3:10.92 |
168 |
5 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
50m |
3:13.89 |
343 |
6 |
Mathilde Rømer |
2006 |
0688AA |
FARUM |
|
50m |
3:14.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Malene Dithmar |
2006 |
0634AN |
GREVE |
|
50m |
3:09.37 |
412 |
2 |
Filippa Walløe |
2005 |
0502AC |
KVIK |
|
50m |
3:06.98 |
152 |
3 |
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
0686AJ |
GREVE |
|
50m |
3:03.99 |
234 |
4 |
Asta H Jensen |
2000 |
0058BA |
FR.VÆRK |
|
50m |
3:05.50 |
511 |
5 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
0552AF |
GENTOFTE |
|
50m |
3:07.37 |
142 |
6 |
Lærke Marie Clausen |
2005 |
0504AE |
GREVE |
|
50m |
3:10.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Mathilde Svendsen |
2004 |
0472AQ |
GREVE |
|
50m |
3:02.59 |
520 |
2 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
50m |
3:02.15 |
310 |
3 |
Luna Luminari |
2005 |
0534AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
3:02.06 |
54 |
4 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
50m |
3:02.12 |
160 |
5 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
50m |
3:02.29 |
98 |
6 |
Ida Oest |
2003 |
0386AS |
HERLEV |
|
50m |
3:03.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
50m |
3:01.67 |
525 |
2 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
3:00.94 |
269 |
3 |
Julie Wolter |
2003 |
0374AJ |
TUNE |
|
50m |
2:59.06 |
164 |
4 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:59.48 |
68 |
5 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
0354AW |
NYBORG |
|
50m |
3:01.44 |
431 |
6 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
50m |
3:01.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
53 |
1 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:58.15 |
305 |
2 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
VI39 |
|
50m |
2:53.97 |
40 |
3 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:50.91 |
61 |
4 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
50m |
2:51.50 |
254 |
5 |
Luna Holm Møller |
2004 |
0464AS |
ERRITSØ |
|
50m |
2:55.37 |
238 |
6 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:58.19 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:03 |
|