Program för Arena Daloc Cup 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2 - Lördag em (Insim 13.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ekudden |
Arrangör: |
Mariestads simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Reklambolaget |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
2 |
|
Antonio Poller |
2009 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
3 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
GRUMS SS |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
4 |
|
Max Johansson |
2008 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
5 |
|
Sixten Bruhn |
2008 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
6 |
|
Eskil Frånlund |
2008 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar 11 år o yngre |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
1 |
|
Nils Bergqvist |
2008 |
SKARA SS |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
2 |
|
Oscar Blom |
2008 |
MARIESTAD |
2:18.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
3 |
|
Anton Martinsson |
2010 |
KARLSBORG |
2:08.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
4 |
|
Vile Ericsson |
2009 |
ÅMÅLS SS |
1:53.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
5 |
|
Hannes Johnsson |
2008 |
KUNGSBACKA |
1:56.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
6 |
|
Boris Fernandez |
2010 |
ÖSA |
2:15.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
7 |
|
Hilmer Lamberg |
2009 |
SK GÖTENE |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar 11 år o yngre |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
1 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
SK ALINGSÅ |
1:50.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
2 |
|
Arvid Dittlau |
2008 |
ÖSA |
1:47.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
3 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
ÖSA |
1:42.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
4 |
|
Adam Straubhaar |
2008 |
HK SIM |
1:37.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
5 |
|
Max Schimmel |
2009 |
SKÖVDE SS |
1:41.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
6 |
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
SKÖVDE SS |
1:44.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
7 |
|
Björn Johansson |
2009 |
LIDKÖPING |
1:50.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-08 13:57:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|