Program för Arena Daloc Cup 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2 - Lördag em (Insim 13.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ekudden |
Arrangör: |
Mariestads simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Herrar 14-15 år
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Svantes Bygg och trärenovering |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
3 |
|
Martin von Knorring |
2005 |
MARIESTAD |
1:26.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
4 |
|
Jacob Haggård |
2005 |
MARIESTAD |
1:16.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
5 |
|
Axel Blom |
2005 |
MARIESTAD |
1:25.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Herrar 14-15 år |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
2 |
|
William Blixt |
2004 |
KARLSBORG |
1:16.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
3 |
|
Robin Lundahl |
2004 |
ÅMÅLS SS |
1:16.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
4 |
|
Daniel Lönnquist |
2005 |
MARIESTAD |
1:10.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
5 |
|
Pontus Grönlund |
2005 |
VÄNERSBORG |
1:12.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
6 |
|
Erik Norén |
2005 |
HK SIM |
1:16.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Herrar 14-15 år |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
1 |
|
Filip Ryefalk |
2004 |
SKÖVDE SS |
1:10.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
2 |
|
Alvin Silow |
2005 |
SKÖVDE SS |
1:06.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
3 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
ÖSA |
1:06.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
4 |
|
Edvin Axelsson |
2004 |
GRUMS SS |
1:04.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
5 |
|
Emil Axelsson |
2004 |
GRUMS SS |
1:04.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
6 |
|
August Jansson |
2005 |
ÖSA |
1:06.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
7 |
|
Oskar André |
2004 |
SKÖVDE SS |
1:10.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Herrar 14-15 år |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
1 |
|
Axel Skoglund |
2004 |
ÖSA |
1:02.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
2 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
SÄFFLE SS |
1:00.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
3 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
SÄFFLE SS |
59.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
4 |
|
Gustav Lokrantz |
2004 |
TROLLHÄTTA |
58.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
5 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
KATRINEHOL |
59.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
6 |
|
Albin Svensson |
2004 |
ÅMÅLS SS |
1:00.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
7 |
|
Jibbe Schimmel |
2004 |
SKÖVDE SS |
1:01.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-08 13:58:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|