Program för Skomakardoppet 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Allébadet |
Arrangör: |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley fl. A-B
|
Final 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
2 |
|
Elina Wang |
2004 |
MASS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
3 |
|
Laura Perisic |
2005 |
MASS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
4 |
|
Hanna Johansson |
2005 |
FINSPÅNG |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley fl. A-B |
Final 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
2 |
|
Emilia Nilsson |
2004 |
HK SIM |
1:49.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
3 |
|
Tove Oskarsson |
2004 |
ÖSA |
1:41.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
4 |
|
Mari Sletvold-Walby |
2005 |
KARLSKO SF |
1:47.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
5 |
|
Matilda Boreström |
2005 |
MASS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley fl. A-B |
Final 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
1 |
|
Jessica Sandström |
2003 |
ÖSA |
1:38.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
2 |
|
Gabriella Rolf |
2004 |
MASS |
1:36.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
3 |
|
Tuva Byfeldt |
2005 |
MASS |
1:33.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
|
Amanda Wärn |
2004 |
FINSPÅNG |
1:34.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
5 |
|
Tindra Janson |
2005 |
MASS |
1:38.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
6 |
|
Maja Sörling |
2005 |
ÖSA |
1:38.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley fl. A-B |
Final 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
1 |
|
Matilda Lundberg |
2005 |
MASS |
1:30.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
2 |
|
Erika Svennberg |
2005 |
ÖSA |
1:29.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
3 |
|
Emmy Dyrkell |
2004 |
FINSPÅNG |
1:28.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
4 |
|
Lia Wallström |
2004 |
MASS |
1:29.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
5 |
|
Fiona Ernst |
2004 |
MASS |
1:29.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
6 |
|
Elsa Stenfeldt |
2004 |
MASS |
1:32.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley fl. A-B |
Final 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
1 |
|
Tova Söderberg |
2004 |
MASS |
1:26.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
2 |
|
Wilma Åberg |
2005 |
ÖSA |
1:26.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
3 |
|
Alva Sonberger |
2005 |
MASS |
1:25.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
4 |
|
Ingrid Toresäter |
2005 |
MASS |
1:25.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
5 |
|
Kajsa Ejdvinsson |
2004 |
KATRINEHOL |
1:26.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
6 |
|
Fanny Sjöström |
2004 |
MASS |
1:26.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley fl. A-B |
Final 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
1 |
|
Melis Suleyman |
2005 |
MASS |
1:23.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
2 |
|
Elsa Höstner |
2003 |
MASS |
1:23.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
3 |
|
Frida Olofsson |
2004 |
MASS |
1:21.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
4 |
|
Emma Bengtsson |
2002 |
MOTALA SS |
1:22.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
5 |
|
Katarina Pettersson |
2005 |
KATRINEHOL |
1:23.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
6 |
|
Emilia Isberg |
2003 |
MASS |
1:25.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley fl. A-B |
Final 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
1 |
|
Felicia Sobotka |
2005 |
HK SIM |
1:20.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
2 |
|
Emma Sebelius |
2002 |
HK SIM |
1:18.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
3 |
|
Melissa Nyberg |
2003 |
MASS |
1:17.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
4 |
|
Julia Rosebrink |
2000 |
KARLSBORG |
1:17.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
5 |
|
Alva Ström |
2003 |
MASS |
1:19.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
6 |
|
Anya Chen |
2004 |
MASS |
1:21.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley fl. A-B |
Final 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1 |
|
Emilia Eriksson |
2004 |
MOTALA SS |
1:16.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
2 |
|
Linnea Larsson |
2005 |
HK SIM |
1:16.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
3 |
|
Jennifer Titus |
2002 |
ÖSA |
1:16.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
4 |
|
Filippa Karlsson |
2004 |
KATRINEHOL |
1:16.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
5 |
|
Alma Mühr |
2005 |
ÖSA |
1:16.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
6 |
|
Wilma Ericsson |
2002 |
MASS |
1:17.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley fl. A-B |
Final 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
1 |
|
Ellen Eriksson |
2001 |
HK SIM |
1:15.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
2 |
|
Ellen Roslund |
2003 |
KARLSBORG |
1:14.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
3 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
ÖSA |
1:13.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
4 |
|
Tilda Carlsson |
2003 |
MOTALA SS |
1:14.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
5 |
|
Sofija Bojovic |
2004 |
FINSPÅNG |
1:15.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
6 |
|
Josefine Stenman |
2002 |
ÖSA |
1:15.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley fl. A-B |
Final 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1 |
|
Elise Tegin |
2004 |
LINDESBERG |
1:12.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
2 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
ÖSA |
1:10.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
3 |
|
Julia Månsson |
2002 |
ÖSA |
1:08.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
4 |
|
Alexandra Kinell |
2000 |
KARLSKO SF |
1:10.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
5 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
ÖSA |
1:10.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
6 |
|
Alina Umbaeva |
2005 |
ÖSA |
1:13.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-03 13:31:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|