Program för Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
200m Medley Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:00.80 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
02-04-2017 |
|
|
|
2:03.49 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
28-06-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
655 |
|
Daniel Skaaning |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
50m |
2:02.09 |
|
|
|
1993 |
9319AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
486 |
|
Jacob M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1997 |
9737AB |
50m |
2:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
509 |
|
Frans Johannessen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1992 |
9277AB |
50m |
2:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
575 |
|
Andreas Hansen |
Vejle Svømmeklub |
2000 |
0089AH |
50m |
2:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
419 |
|
Mikkel Gadgaard |
Esbjerg Svømmeklub |
1999 |
9923AA |
50m |
2:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
231 |
|
Alvi Hjelm |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9665AG |
50m |
2:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
146 |
|
Joakim Brønnum |
Sigma Swim Allerød |
1997 |
9759AT |
50m |
2:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
286 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0007AN |
50m |
2:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
526 |
|
Mikkel S. Hansen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0001AG |
50m |
2:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
218 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0075AI |
50m |
2:12.14 |
|
|
|
|
|
11 |
293 |
|
Niels Ottosen |
Holbæk Svømme Klub |
1998 |
9801AF |
50m |
2:13.72 |
|
|
|
|
|
12 |
376 |
|
Rasmus Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2000 |
0021AB |
50m |
2:13.76 |
|
|
|
|
|
13 |
300 |
|
Jakob Schmidt |
Holbæk Svømme Klub |
1999 |
9913AO |
50m |
2:13.80 |
|
|
|
|
|
14 |
108 |
|
Gustav Jørgensen |
Slagelse Svømmeklub |
2000 |
0075AP |
50m |
2:13.99 |
|
|
|
|
|
15 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0043AP |
50m |
2:14.15 |
|
|
|
|
|
16 |
127 |
|
Claus Lerche Iversen |
Sigma Swim Birkerød |
1977 |
7741AA |
50m |
2:14.17 |
|
|
|
|
|
17 |
667 |
|
Viktor Anfinnsen |
Bryne Symjeklubb |
2002 |
|
50m |
2:14.80 |
|
|
|
|
|
18 |
240 |
|
Jet Li Fuhrmann |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0487AJ |
50m |
2:15.43 |
|
|
|
|
|
19 |
525 |
|
Daniel Berg Wenk |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0099AB |
50m |
2:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
422 |
|
Jakob Mose |
Esbjerg Svømmeklub |
2000 |
0029AF |
50m |
2:17.16 |
|
|
|
|
|
21 |
310 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
Hillerød Svømmeklub |
2000 |
0077AN |
50m |
2:17.56 |
|
|
|
|
|
22 |
678 |
|
Lars Erik Berland |
Sandnes SLK |
1999 |
M231199 LAR01 |
50m |
2:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
273 |
|
Lukas Lindstrøm |
Horsens Svømmeklub |
1998 |
9869AR |
50m |
2:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|