Startliste for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Rygsvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54.41 |
|
Mathias Gydesen |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Indianapolis, Indian |
|
31-03-2012 |
|
|
|
56.27 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
30-03-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
655 |
|
Daniel Skaaning |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
50m |
54.49 |
|
|
|
1993 |
9319AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
118 |
|
Alexander Gliese |
Sigma Swim Birkerød |
1997 |
9761AU |
50m |
55.42 |
|
|
|
|
|
3 |
451 |
|
Kasper Schultz |
Agfs Svømmeafdeling |
1995 |
9557AI |
50m |
55.59 |
|
|
|
|
|
4 |
654 |
|
Andreas Kaas Elmgreen |
Lyngby Svømmeklub |
1999 |
9903AA |
50m |
57.09 |
|
|
|
|
|
5 |
108 |
|
Gustav Jørgensen |
Slagelse Svømmeklub |
2000 |
0075AP |
50m |
57.52 |
|
|
|
|
|
6 |
588 |
|
Sebastian Bidstrup Lantz |
Vest-Brøndby |
1999 |
9901AH |
50m |
57.62 |
|
|
|
|
|
7 |
315 |
|
Filip Bækgaard |
Herlufsholm Svømmeklub |
2000 |
0035AF |
50m |
58.27 |
|
|
|
|
|
8 |
265 |
|
Frederik O. Møller |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9935AC |
50m |
58.45 |
|
|
|
|
|
9 |
300 |
|
Jakob Schmidt |
Holbæk Svømme Klub |
1999 |
9913AO |
50m |
58.93 |
|
|
|
|
|
10 |
334 |
|
Julius Munk |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0055AA |
50m |
59.06 |
|
|
|
|
|
11 |
192 |
|
Mads Ejdrup Hansen |
Lyngby Svømmeklub |
1999 |
9971AL |
50m |
59.34 |
|
|
|
|
|
12 |
490 |
|
Rasmus Warberg |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0477AA |
50m |
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
180 |
|
Anton Borg Hjort |
Lyseng IF |
2000 |
0065AO |
50m |
59.88 |
|
|
|
|
|
14 |
310 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
Hillerød Svømmeklub |
2000 |
0077AN |
50m |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
15 |
505 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0073AD |
50m |
1:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
516 |
|
Oliver Thor Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0081AA |
50m |
1:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
139 |
|
Anton Borring Andersen |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9919AD |
50m |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
18 |
117 |
|
Alexander Vergereau |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0447AA |
50m |
1:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|