Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Below are all entry- and startlists shown by session.
Indledende bedste heat fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
100m Frisvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.69 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Gladsaxe S |
DEN |
Budapest Ungarn |
|
30-07-2017 |
|
|
|
55.10 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
23-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
394 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
56.26 |
|
|
|
2002 |
0206AG |
|
|
|
|
2 |
361 |
|
Karoline Barrett |
Greve Svømmeklub |
|
|
50m |
56.34 |
|
|
|
2002 |
0286AA |
|
|
|
|
3 |
235 |
|
Johanne Hingebjerg |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
57.21 |
|
|
|
2002 |
0298AA |
|
|
|
|
4 |
564 |
|
Sofie Theophil Petersen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
58.27 |
|
|
|
2003 |
0312AH |
|
|
|
|
5 |
475 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
58.74 |
|
|
|
2002 |
0222AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
426 |
|
Caroline Laursen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0224AW |
50m |
58.78 |
|
|
|
|
|
7 |
216 |
|
Naya Modin Thomsen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0374AA |
50m |
58.80 |
|
|
|
|
|
8 |
337 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0246AC |
50m |
58.80 |
|
|
|
|
|
9 |
628 |
|
My Phuong Bui |
H2Odense |
2003 |
0322AS |
50m |
58.95 |
|
|
|
|
|
10 |
558 |
|
Alberte Ehrenreich-Birn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0382AJ |
50m |
58.97 |
|
|
|
|
|
11 |
513 |
|
Liva Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0486AA |
50m |
59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
371 |
|
Gro Grinda Rasmussen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0372AF |
50m |
59.36 |
|
|
|
|
|
13 |
144 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
59.55 |
|
|
|
|
|
14 |
538 |
|
Karoline Sørensen |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0236AI |
50m |
59.63 |
|
|
|
|
|
15 |
147 |
|
Julie Stampe |
Sigma Swim Allerød |
2002 |
0276AB |
50m |
59.64 |
|
|
|
|
|
16 |
597 |
|
Rebecca E. Jacobsen |
Viborg Svømme Klub |
2003 |
0318AO |
50m |
59.71 |
|
|
|
|
|
17 |
31 |
|
Frida Bang Stanelt |
Kalundborg SK |
2004 |
0422AL |
50m |
59.76 |
|
|
|
|
|
18 |
336 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0484AI |
50m |
59.77 |
|
|
|
|
|
19 |
323 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
Herlev Svømning |
2003 |
0398AE |
50m |
59.78 |
|
|
|
|
|
20 |
65 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0246AQ |
50m |
59.79 |
|
|
|
|
|
21 |
330 |
|
Freja Stenbækgård |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0306AJ |
50m |
59.87 |
|
|
|
|
|
22 |
532 |
|
Martha Vitus Tversted |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0202AE |
50m |
59.96 |
|
|
|
|
|
23 |
165 |
|
Caroline Broholm |
Ringe Svømme Klub |
2003 |
0338AA |
50m |
1:00.05 |
|
|
|
|
|
24 |
393 |
|
Alberte V. Bisgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0336AK |
50m |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
25 |
602 |
|
Louise D. Liboriussen |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0242AV |
50m |
1:00.25 |
|
|
|
|
|
26 |
519 |
|
Liva Palmund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0246AA |
50m |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
484 |
|
Tine Petersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0304AO |
50m |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
483 |
|
Sarah Sirek Hansen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0352AB |
50m |
1:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
356 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
1:00.61 |
|
|
|
|
|
30 |
470 |
|
Emilie Meng |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0318AC |
50m |
1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
596 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0492AD |
50m |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
32 |
554 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
50m |
1:00.95 |
|
|
|
|
|
33 |
552 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0408AB |
50m |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
34 |
555 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
50m |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
35 |
360 |
|
Pernille Thastrup Hansen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0374BD |
50m |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
36 |
173 |
|
Melanie Eggertsen |
Nakskov Svømme Klub |
2002 |
0232AI |
50m |
1:01.14 |
|
|
|
|
|
37 |
650 |
|
Stine Saaby Schmidt |
Farum Svømmeklub |
2002 |
0258AI |
50m |
1:01.20 |
|
|
|
|
|
38 |
518 |
|
Frederikke Echardt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0274AG |
50m |
1:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
198 |
|
Sofia Norre Bendt |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.20 |
|
|
|
2003 |
0316AG |
|
40 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:01.27 |
|
|
|
2002 |
0272AI |
|
41 |
370 |
|
Frederikke Marie Hansen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.28 |
|
|
|
2003 |
0358AH |
|
42 |
435 |
|
Anna Pave Ottesen |
DeltaSwim |
|
|
50m |
1:01.30 |
|
|
|
2003 |
0338BD |
|
43 |
182 |
|
Martha Bjerg |
Lyseng IF |
|
|
50m |
1:01.31 |
|
|
|
2004 |
0454AK |
|
44 |
148 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
1:01.35 |
|
|
|
2003 |
0314AB |
|
45 |
413 |
|
Søs Freund |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.42 |
|
|
|
2004 |
0454AG |
|
46 |
208 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.47 |
|
|
|
2004 |
0454AA |
|
47 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.59 |
|
|
|
2003 |
0322AB |
|
48 |
333 |
|
Linnea Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.61 |
|
|
|
2004 |
0442AE |
|
|
|
|
49 |
61 |
|
Mie Bidsted Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.63 |
|
|
|
2003 |
0392AG |
|
|
|
|
50 |
459 |
|
Katrine Kruse Rasmussen |
Swim Team Neptun |
|
|
50m |
1:01.71 |
|
|
|
2004 |
0478AV |
|
|
|
|
51 |
291 |
|
Emma Fjordside Jensen |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
1:02.02 |
|
|
|
2003 |
0344AX |
|
|
|
|
52 |
556 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
1:02.14 |
|
|
|
2003 |
0368AL |
|
|
|
|
53 |
605 |
|
Sarah Bundgaard |
Viborg Svømme Klub |
|
|
50m |
1:02.14 |
|
|
|
2003 |
0312AY |
|
|
|
|
54 |
466 |
|
Alma Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:02.28 |
|
|
|
2004 |
0462AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
397 |
|
Clara Carlquist |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0314AN |
50m |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
56 |
305 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0352AQ |
50m |
1:02.39 |
|
|
|
|
|
57 |
211 |
|
Line Nøhr Petersen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0378AI |
50m |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
58 |
314 |
|
Anne Dybro Nielsen |
Herning Svømmeklub |
2003 |
0336AW |
50m |
1:02.43 |
|
|
|
|
|
59 |
339 |
|
Pil Sylvander |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0386AN |
50m |
1:02.43 |
|
|
|
|
|
60 |
202 |
|
Laura Borre Jacobsen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0488AD |
50m |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
61 |
155 |
|
Maria Szokody |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0252AE |
50m |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
62 |
311 |
|
Johanne Baes Aaholst |
Hillerød Svømmeklub |
2004 |
0454AE |
50m |
1:02.89 |
|
|
|
|
|
63 |
443 |
|
Maria Mehlsen |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0392AX |
50m |
1:03.13 |
|
|
|
|
|
64 |
478 |
|
Mathilde Yde Munkebæk |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0386AC |
50m |
1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
269 |
|
Clara Matilde Carstensen |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0436AP |
50m |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
66 |
642 |
|
Maya Ehlers Hansen |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0432AI |
50m |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
67 |
606 |
|
Maria Østergaard Nielsen |
Viborg Svømme Klub |
2004 |
0474AS |
50m |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
68 |
481 |
|
Rebekka Giessing |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0364AE |
50m |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
346 |
|
Olivia Ida Madsen |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0404AF |
50m |
1:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
156 |
|
Sophie Grandjean |
Ringsted Svømme Klub |
2003 |
0346AR |
50m |
1:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
559 |
|
Alberte Skov Forsberg |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0346AT |
50m |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
29 |
|
Anna Larsen |
Kalundborg SK |
2004 |
0498AD |
50m |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
457 |
|
Alberte Kempel Christense |
Swim Team Neptun |
2004 |
0492AE |
50m |
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
585 |
|
Cecilie Hingebjerg |
Vejle Svømmeklub |
2004 |
0414AD |
50m |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:34.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|