Startliste for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Indledende tirsdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start liste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 60, 200m Brystsvømning Damer, DMJ
|
Indledende 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:19.11 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
01-08-2013 |
|
|
|
2:25.98 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim |
DEN |
Glasgow, GBR |
|
06-08-2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
0 |
|
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
HVIDOVRE |
3:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
1 |
|
Anja Xin Andersen |
2004 |
HERLEV |
2:54.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
432 |
2 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
DELTA |
2:54.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
499 |
3 |
|
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
TRITON B |
2:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
598 |
4 |
|
Julia Harpøth |
2002 |
VIBORG |
2:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
5 |
|
Mira Emilie Schmidt |
2003 |
HADERSLEV |
2:53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
6 |
|
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
LYNGBY |
2:54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
7 |
|
Sofie Bak |
2003 |
HVIDOVRE |
2:54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
8 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
AIF |
2:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 60, 200m Brystsvømning Damer, DMJ |
Indledende 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
0 |
|
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
HADERSLEV |
2:52.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
529 |
1 |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
SØLLERØD |
2:51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
2 |
|
Line Nøhr Petersen |
2003 |
KØGE |
2:51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
638 |
3 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
FARUM |
2:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
4 |
|
Freja Møller |
2004 |
SLANGERUP |
2:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
5 |
|
Caroline Broholm |
2003 |
RINGE |
2:49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
6 |
|
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
LYNGBY |
2:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
611 |
7 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
SKOVBAKKEN |
2:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
396 |
8 |
|
Viola Demuth Andersen |
2003 |
GENTOFTE |
2:51.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
9 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
NYBORG |
2:53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 60, 200m Brystsvømning Damer, DMJ |
Indledende 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
0 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
HOVEDSTAD |
2:47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
1 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
HOVEDSTAD |
2:46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
2 |
|
Emma Stoltz |
2004 |
ALLERØD |
2:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
520 |
3 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
TRITON B |
2:46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
4 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
VORDINGB |
2:45.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
5 |
|
Caroline Holm |
2004 |
KALUNDBORG |
2:46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
6 |
|
Sarah Kildahl |
2004 |
LYSENG |
2:46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
7 |
|
Amanda Hietala |
2002 |
HELSINGØR |
2:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
561 |
8 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
VEJLE |
2:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
9 |
|
Clara Toft |
2004 |
GENTOFTE |
2:48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:40.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|