Startliste for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Indledende tirsdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
200m Brystsvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:19.11 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
01-08-2013 |
|
|
|
2:25.98 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim |
DEN |
Glasgow, GBR |
|
06-08-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
124 |
|
Thea Blomsterberg |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
2:25.98 |
|
|
|
2002 |
0272AC |
|
|
|
|
2 |
388 |
|
Clara Rybak-Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
2:31.32 |
|
|
|
2003 |
0342AO |
|
|
|
|
3 |
145 |
|
Josephine Kruse |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
2:32.75 |
|
|
|
2002 |
0242AQ |
|
|
|
|
4 |
423 |
|
Astrid Nielsen |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:36.43 |
|
|
|
2002 |
0276AO |
|
|
|
|
5 |
285 |
|
Annika Hausgaard Godt |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
2:37.25 |
|
|
|
2003 |
0306AE |
|
|
|
|
6 |
307 |
|
Laura Fogh |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
50m |
2:37.34 |
|
|
|
2003 |
0352AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
144 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
8 |
518 |
|
Frederikke Echardt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0274AG |
50m |
2:37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
469 |
|
Caroline Brink |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0316AE |
50m |
2:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
407 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0466AK |
50m |
2:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
102 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
Slangerup Svømmeklub |
2004 |
0414AM |
50m |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
305 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0352AQ |
50m |
2:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
619 |
|
Johanne A Andersson |
H2Odense |
2003 |
0302AD |
50m |
2:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
377 |
|
Sara Damkjær Bartels |
Gladsaxe Svømmeklub |
2004 |
0478AC |
50m |
2:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
208 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
2004 |
0454AA |
50m |
2:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
254 |
|
Hannah Höesch |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0336AM |
50m |
2:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
170 |
|
Maria Bebe Hansen |
Nyborg Svømmeklub |
2004 |
0482AG |
50m |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
568 |
|
Louise Sjørup Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0322AG |
50m |
2:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
356 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
2:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
532 |
|
Martha Vitus Tversted |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0202AE |
50m |
2:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
116 |
|
Ida Kjærgaard |
Skanderborg Svømmeklub |
2003 |
0368BB |
50m |
2:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
431 |
|
Cecilie Batz |
DeltaSwim |
2003 |
0386AT |
50m |
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
179 |
|
Nikoline Skovly Larsen |
Næstved IF |
2003 |
0322AE |
50m |
2:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
610 |
|
Eva Hjort |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0452AE |
50m |
2:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
33 |
|
Emilie Egerup |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0316AW |
50m |
2:44.07 |
|
|
|
|
|
26 |
112 |
|
Regitze Gotthard |
Slagelse Svømmeklub |
2002 |
0228AA |
50m |
2:44.15 |
|
|
|
|
|
27 |
452 |
|
Maiken Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0282AM |
50m |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
28 |
115 |
|
Dicte Skov Forsberg |
Skive Svømmeklub Poseidon |
2004 |
0466AM |
50m |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
29 |
547 |
|
Lærke Blond |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0362AW |
50m |
2:45.12 |
|
|
|
|
|
30 |
325 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
Herlev Svømning |
2003 |
0392AI |
50m |
2:45.23 |
|
|
|
|
|
31 |
46 |
|
Freja Søndergaard |
Vordingborg Svømme Klub |
2004 |
0452AO |
50m |
2:45.90 |
|
|
|
|
|
32 |
28 |
|
Caroline Holm |
Kalundborg SK |
2004 |
0432AE |
50m |
2:46.15 |
|
|
|
|
|
33 |
520 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0298AO |
50m |
2:46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
184 |
|
Sarah Kildahl |
Lyseng IF |
2004 |
0474AJ |
50m |
2:46.36 |
|
|
|
|
|
35 |
153 |
|
Emma Stoltz |
Sigma Swim Allerød |
2004 |
0448AE |
50m |
2:46.45 |
|
|
|
|
|
36 |
345 |
|
Amanda Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0204AK |
50m |
2:46.50 |
|
|
|
|
|
37 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
2:46.63 |
|
|
|
|
|
38 |
561 |
|
Kristine Hülsen |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0286AH |
50m |
2:47.40 |
|
|
|
|
|
39 |
260 |
|
Josefine Zebitz |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0454AI |
50m |
2:47.65 |
|
|
|
|
|
40 |
400 |
|
Clara Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0406AA |
50m |
2:48.41 |
|
|
|
|
|
41 |
99 |
|
Freja Møller |
Slangerup Svømmeklub |
2004 |
0442AF |
50m |
2:48.63 |
|
|
|
|
|
42 |
165 |
|
Caroline Broholm |
Ringe Svømme Klub |
2003 |
0338AA |
50m |
2:49.16 |
|
|
|
|
|
43 |
638 |
|
Dagmar Boeck |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0458AM |
50m |
2:49.24 |
|
|
|
|
|
44 |
193 |
|
Anna Myhre Rottensten |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0326AW |
50m |
2:49.90 |
|
|
|
|
|
45 |
211 |
|
Line Nøhr Petersen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0378AI |
50m |
2:51.41 |
|
|
|
|
|
46 |
611 |
|
Laura Marie Dige |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0404AE |
50m |
2:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
529 |
|
Alba Lyhne Weiner |
Søllerød Svømmeklub |
2004 |
0486AT |
50m |
2:51.71 |
|
|
|
|
|
48 |
396 |
|
Viola Demuth Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0316AI |
50m |
2:51.93 |
|
|
|
|
|
49 |
358 |
|
Amalie Averhoff Møbes |
Haderslev Svømme Klub |
2002 |
0226BB |
50m |
2:52.57 |
|
|
|
|
|
50 |
169 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
Nyborg Svømmeklub |
2004 |
0494AV |
50m |
2:53.06 |
|
|
|
|
|
51 |
598 |
|
Julia Harpøth |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0208AX |
50m |
2:53.20 |
|
|
|
|
|
52 |
359 |
|
Mira Emilie Schmidt |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0394AY |
50m |
2:53.44 |
|
|
|
|
|
53 |
499 |
|
Ida-Marie Frydenlund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0304AP |
50m |
2:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
203 |
|
Isabella Ravn Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
2:54.54 |
|
|
|
2004 |
0404AM |
|
|
|
|
55 |
432 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
DeltaSwim |
|
|
50m |
2:54.55 |
|
|
|
2004 |
0426AT |
|
|
|
|
56 |
54 |
|
Sofie Bak |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
2:54.80 |
|
|
|
2003 |
0336AN |
|
|
|
|
57 |
328 |
|
Anja Xin Andersen |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
2:54.96 |
|
|
|
2004 |
0444AD |
|
|
|
|
58 |
437 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
Albertslund IF |
|
|
50m |
2:55.07 |
|
|
|
2004 |
0432AD |
|
|
|
|
59 |
57 |
|
Frida Hvirring Kragh |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
3:00.27 |
|
|
|
2004 |
0474AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|