Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Indledende bedste heat søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
50m Rygsvømning Herrer, DO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.43 |
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
Farum Svøm |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
15-04-2016 |
|
|
|
26.36 |
|
Andreas Schiellerup |
1993 |
Birkerød S |
DEN |
Beograd, Serbien |
|
09-07-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
118 |
|
Alexander Gliese |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
25.96 |
|
|
|
1997 |
9761AU |
|
|
|
|
2 |
451 |
|
Kasper Schultz |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
26.15 |
|
|
|
1995 |
9557AI |
|
|
|
|
3 |
278 |
|
Rasmus Udbye |
Horsens Svømmeklub |
|
|
50m |
26.27 |
|
|
|
2000 |
0007AM |
|
|
|
|
4 |
654 |
|
Andreas Kaas Elmgreen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
26.58 |
|
|
|
1999 |
9903AA |
|
|
|
|
5 |
382 |
|
Peter Vangsgaard |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
26.76 |
|
|
|
2000 |
0001AC |
|
|
|
|
6 |
265 |
|
Frederik O. Møller |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
26.97 |
|
|
|
1999 |
9935AC |
|
|
|
|
7 |
588 |
|
Sebastian Bidstrup Lantz |
Vest-Brøndby |
|
|
50m |
27.00 |
|
|
|
1999 |
9901AH |
|
|
|
|
8 |
121 |
|
Alexander Eggers |
Sigma Swim Birkerød |
1999 |
9967AD |
50m |
27.14 |
|
|
|
|
|
9 |
315 |
|
Filip Bækgaard |
Herlufsholm Svømmeklub |
2000 |
0035AF |
50m |
27.17 |
|
|
|
|
|
10 |
287 |
|
Rasmus Nørfjand |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0043AP |
50m |
27.17 |
|
|
|
|
|
11 |
38 |
|
Markus Kjeldsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0059AB |
50m |
27.35 |
|
|
|
|
|
12 |
449 |
|
David Hjort |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0009AI |
50m |
27.39 |
|
|
|
|
|
13 |
180 |
|
Anton Borg Hjort |
Lyseng IF |
2000 |
0065AO |
50m |
27.59 |
|
|
|
|
|
14 |
300 |
|
Jakob Schmidt |
Holbæk Svømme Klub |
1999 |
9913AO |
50m |
27.70 |
|
|
|
|
|
15 |
310 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
Hillerød Svømmeklub |
2000 |
0077AN |
50m |
27.87 |
|
|
|
|
|
16 |
505 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0073AD |
50m |
27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
490 |
|
Rasmus Warberg |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0477AA |
50m |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
192 |
|
Mads Ejdrup Hansen |
Lyngby Svømmeklub |
1999 |
9971AL |
50m |
27.93 |
|
|
|
|
|
19 |
164 |
|
Kristoffer Desmareth |
Ringe Svømme Klub |
2000 |
0049AC |
50m |
28.11 |
|
|
|
|
|
20 |
108 |
|
Gustav Jørgensen |
Slagelse Svømmeklub |
2000 |
0075AP |
50m |
28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|