Program for Järfälla Nationella 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
586 |
|
Hannah Brunzell |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AP6801 |
50m |
2:20.59 |
|
|
|
|
|
2 |
88 |
|
Annie Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AA1403 |
50m |
2:20.77 |
|
|
|
|
|
3 |
587 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
2:21.12 |
|
|
|
|
|
4 |
635 |
|
Silja Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
|
25m |
2:22.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
585 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
2:24.13 |
|
|
|
|
|
6 |
325 |
|
Vilma Unnermark |
Södertörns Simsällskap |
1997 |
AI9697 |
50m |
2:24.77 |
|
|
|
|
|
7 |
409 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
2:25.54 |
|
|
|
|
|
8 |
197 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
2:25.59 |
|
|
|
|
|
9 |
219 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
10 |
542 |
|
Tova Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AH8201 |
50m |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
11 |
22 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
12 |
198 |
|
Elsa Bergh |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AG7202 |
50m |
2:28.54 |
|
|
|
|
|
13 |
154 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
Simklubben Neptun |
2000 |
BP6600 |
50m |
2:29.22 |
|
|
|
|
|
14 |
31 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
50m |
2:29.67 |
|
|
|
|
|
15 |
327 |
|
Josefin Ossmyr |
Södertörns Simsällskap |
1999 |
AS0299 |
50m |
2:30.14 |
|
|
|
|
|
16 |
642 |
|
Jamilla Bistrup |
Hvidovre Svømmeklub |
2001 |
0124AC |
25m |
2:30.19 |
|
|
|
|
|
17 |
559 |
|
Elin Peng |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7603 |
50m |
2:30.41 |
|
|
|
|
|
18 |
37 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
2:31.15 |
|
|
|
|
|
19 |
568 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
2:31.40 |
|
|
|
|
|
20 |
134 |
|
Vilma Brolund |
Simklubben Neptun |
2001 |
AO9801 |
50m |
2:32.30 |
|
|
|
|
|
21 |
356 |
|
Jenny Virtanen |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
BS0202 |
50m |
2:32.83 |
|
|
|
|
|
22 |
391 |
|
Cornelia Jerresand |
Täby Sim |
2000 |
AG6800 |
50m |
2:33.48 |
|
|
|
|
|
23 |
351 |
|
Nina Pavlovic Cano |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AS7804 |
50m |
2:33.58 |
|
|
|
|
|
24 |
27 |
|
Louise Larsson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AH2802 |
50m |
2:34.94 |
|
|
|
|
|
25 |
404 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
2002 |
AZ1802 |
50m |
2:35.16 |
|
|
|
|
|
26 |
144 |
|
Madicken Eriksson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AX8203 |
50m |
2:35.85 |
|
|
|
|
|
27 |
324 |
|
Carin Klasson |
Södertörns Simsällskap |
1995 |
BB4695 |
50m |
2:36.12 |
|
|
|
|
|
28 |
97 |
|
Cecilia Viberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
AU1603 |
50m |
2:36.32 |
|
|
|
|
|
29 |
514 |
|
Maya Wallström |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AT4804 |
25m |
2:36.82 |
|
|
|
|
|
30 |
556 |
|
Roya Tittelbach |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AF7603 |
50m |
2:36.86 |
|
|
|
|
|
31 |
518 |
|
Thea Wicknertz |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AT3405 |
50m |
2:36.95 |
|
|
|
|
|
32 |
564 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
2:36.96 |
|
|
|
|
|
33 |
281 |
|
Alexandra Alkas Alias |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AE2406 |
25m |
2:37.06 |
|
|
|
|
|
34 |
235 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
BD6202 |
50m |
2:37.21 |
|
|
|
|
|
35 |
546 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
50m |
2:37.60 |
|
|
|
|
|
36 |
516 |
|
Alice Skoglund |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
BO5603 |
50m |
2:37.92 |
|
|
|
|
|
37 |
622 |
|
Sofia Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BF0803 |
50m |
2:37.93 |
|
|
|
|
|
38 |
19 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
2:37.98 |
|
|
|
|
|
39 |
18 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
2:38.88 |
|
|
|
|
|
40 |
603 |
|
Hanna Degerlund |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AX9404 |
50m |
2:38.93 |
|
|
|
|
|
41 |
291 |
|
Alma Thunberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AV1605 |
50m |
2:39.29 |
|
|
|
|
|
42 |
584 |
|
Julia Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE4402 |
50m |
2:39.38 |
|
|
|
|
|
43 |
345 |
|
Klara Possman |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BA6803 |
50m |
2:40.20 |
|
|
|
|
|
44 |
623 |
|
Elvira Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS3804 |
50m |
2:42.29 |
|
|
|
|
|
45 |
316 |
|
Nora Segerström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
BM0802 |
50m |
2:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
39 |
|
Moa Arvehed |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT7803 |
50m |
2:42.38 |
|
|
|
|
|
47 |
487 |
|
Nike Söderström |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AG2607 |
25m |
2:44.78 |
|
|
|
|
|
48 |
399 |
|
Moa Nyblom |
Täby Sim |
2005 |
AA5605 |
50m |
2:45.04 |
|
|
|
|
|
49 |
469 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH6405 |
25m |
2:45.08 |
|
|
|
|
|
50 |
452 |
|
Tova Franzén |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AK9601 |
50m |
2:45.54 |
|
|
|
|
|
51 |
403 |
|
Smilla Hedlund |
Täby Sim |
2001 |
BH5801 |
50m |
2:45.62 |
|
|
|
|
|
52 |
46 |
|
Amanda Wensmark |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ2405 |
50m |
2:47.78 |
|
|
|
|
|
53 |
448 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
2005 |
BR2805 |
50m |
2:48.27 |
|
|
|
|
|
54 |
45 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
50m |
2:48.53 |
|
|
|
|
|
55 |
565 |
|
Lovisa Fantenberg |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AS3604 |
50m |
2:49.42 |
|
|
|
|
|
56 |
636 |
|
Nanna Udby Laugesen |
Hvidovre Svømmeklub |
2004 |
0458AL |
25m |
2:50.50 |
|
|
|
|
|
57 |
43 |
|
Olivia Halfar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ4205 |
50m |
2:50.63 |
|
|
|
|
|
58 |
30 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AA3804 |
50m |
2:51.43 |
|
|
|
|
|
59 |
34 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
2:51.79 |
|
|
|
|
|
60 |
435 |
|
Amanda Björklund |
Täby Sim |
2006 |
AF1606 |
50m |
2:53.47 |
|
|
|
|
|
61 |
11 |
|
Ebba Rosander |
Danderyds Simförening |
2005 |
BH9605 |
25m |
2:53.54 |
|
|
|
|
|
62 |
571 |
|
Katherina Gkioni |
Väsby Simsällskap |
2000 |
BT0200 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 16:20:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|