Program för Järfälla Nationella 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
50m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
585 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
31.02 |
|
|
|
|
|
2 |
586 |
|
Hannah Brunzell |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AP6801 |
50m |
31.08 |
|
|
|
|
|
3 |
438 |
|
Ellen Banestig |
Täby Sim |
2002 |
BT1802 |
50m |
31.12 |
|
|
|
|
|
4 |
587 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
31.16 |
|
|
|
|
|
5 |
197 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
31.29 |
|
|
|
|
|
6 |
538 |
|
Elin Ristl |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AD1499 |
50m |
31.38 |
|
|
|
|
|
7 |
376 |
|
Josefin Alm |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
AJ8201 |
50m |
31.40 |
|
|
|
|
|
8 |
542 |
|
Tova Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AH8201 |
50m |
31.41 |
|
|
|
|
|
9 |
322 |
|
Caroline Speiner |
Södertörns Simsällskap |
1994 |
AZ0294 |
50m |
31.65 |
|
|
|
|
|
10 |
22 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
31.72 |
|
|
|
|
|
11 |
516 |
|
Alice Skoglund |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
BO5603 |
50m |
32.27 |
|
|
|
|
|
12 |
414 |
|
Izabelle Lindberg |
Täby Sim |
2003 |
AX6603 |
50m |
32.42 |
|
|
|
|
|
13 |
401 |
|
Kristina Isacson |
Täby Sim |
2001 |
BH5601 |
50m |
32.73 |
|
|
|
|
|
14 |
556 |
|
Roya Tittelbach |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AF7603 |
50m |
33.11 |
|
|
|
|
|
15 |
207 |
|
Joyce Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
BT4401 |
50m |
33.17 |
|
|
|
|
|
16 |
430 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
2003 |
BN9203 |
50m |
33.28 |
|
|
|
|
|
17 |
539 |
|
Cornelia Eklund |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AC1800 |
50m |
33.51 |
|
|
|
|
|
18 |
603 |
|
Hanna Degerlund |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AX9404 |
50m |
33.52 |
|
|
|
|
|
19 |
596 |
|
Emilia Boberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AV9602 |
50m |
33.52 |
|
|
|
|
|
20 |
218 |
|
Jeanna Wiell |
Sala Simsällskap |
2001 |
BB9201 |
50m |
33.54 |
|
|
|
|
|
21 |
409 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
33.62 |
|
|
|
|
|
22 |
23 |
|
Lilly Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AC7402 |
50m |
33.62 |
|
|
|
|
|
23 |
590 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
34.01 |
|
|
|
|
|
24 |
324 |
|
Carin Klasson |
Södertörns Simsällskap |
1995 |
BB4695 |
50m |
34.14 |
|
|
|
|
|
25 |
243 |
|
Wilma Åhlen |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AO8205 |
50m |
34.21 |
|
|
|
|
|
26 |
307 |
|
Caroline Wallenborg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2000 |
AL3800 |
50m |
34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
623 |
|
Elvira Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS3804 |
50m |
34.27 |
|
|
|
|
|
28 |
385 |
|
Filippa Tottie-Håkansson |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AX9803 |
50m |
34.31 |
|
|
|
|
|
29 |
119 |
|
Leija Johansson Junttila |
Motala Simsällskap |
2006 |
AK2206 |
50m |
34.39 |
|
|
|
|
|
30 |
310 |
|
Elsa Nordström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AV9401 |
50m |
34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
132 |
|
Rebecca Gustafsson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AB5203 |
50m |
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
343 |
|
Veronika Hiram |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AK7204 |
50m |
34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
518 |
|
Thea Wicknertz |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AT3405 |
50m |
34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
416 |
|
Dina Larsson |
Täby Sim |
2004 |
AN1804 |
50m |
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
482 |
|
Clara Frykberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AV6405 |
50m |
34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
338 |
|
Michelle Aspberg |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT8402 |
50m |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
340 |
|
Emily Lamb |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BL0600 |
50m |
35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
525 |
|
Jessica Wiklund |
Wisby Simsällskap |
2000 |
BR8200 |
25m |
35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
19 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
223 |
|
Lovisa Königsson |
Sala Simsällskap |
2002 |
BM5602 |
50m |
35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
219 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
32 |
|
Rebecca Policastro |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AI2403 |
50m |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
440 |
|
Agnes Gustavsson |
Täby Sim |
2005 |
AV3405 |
50m |
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
308 |
|
Klara Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH2202 |
50m |
35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
233 |
|
Tora Hansson |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AW6802 |
50m |
35.68 |
|
|
|
|
|
46 |
470 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AU6204 |
50m |
35.69 |
|
|
|
|
|
47 |
20 |
|
Tuva Hjemli |
Falu Simsällskap |
2005 |
AN8805 |
50m |
35.69 |
|
|
|
|
|
48 |
262 |
|
Anna Viinapuu |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AH8400 |
50m |
35.71 |
|
|
|
|
|
49 |
92 |
|
Manjiri Bhat |
Lidingö Simklubb |
2000 |
AI4600 |
50m |
35.79 |
|
|
|
|
|
50 |
285 |
|
Wilma Eld |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AS5205 |
50m |
36.03 |
|
|
|
|
|
51 |
315 |
|
Elvira Schei |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
AZ4603 |
50m |
36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
17 |
|
Ronja Rantanen |
Falu Simsällskap |
1999 |
AH0899 |
50m |
36.07 |
|
|
|
|
|
53 |
506 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW9602 |
50m |
36.40 |
|
|
|
|
|
54 |
102 |
|
Eleonora Engström |
Lidingö Simklubb |
2004 |
AR9404 |
50m |
36.46 |
|
|
|
|
|
55 |
10 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
Danderyds Simförening |
2005 |
BH1805 |
25m |
36.50 |
|
|
|
|
|
56 |
12 |
|
Rebecka Barkvall |
Danderyds Simförening |
2007 |
AK8807 |
25m |
36.77 |
|
|
|
|
|
57 |
394 |
|
Jennifer Nyblom |
Täby Sim |
2003 |
AC1603 |
50m |
36.79 |
|
|
|
|
|
58 |
609 |
|
Rebecca Höglind |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1998 |
AL7898 |
50m |
36.89 |
|
|
|
|
|
59 |
250 |
|
Nora Kovacs |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AP8406 |
50m |
37.04 |
|
|
|
|
|
60 |
619 |
|
Andrea Mitrovic |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BC7802 |
50m |
37.64 |
|
|
|
|
|
61 |
460 |
|
Linnea Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AT0203 |
50m |
37.71 |
|
|
|
|
|
62 |
507 |
|
Elin Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW3802 |
50m |
37.84 |
|
|
|
|
|
63 |
238 |
|
Elsa Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AU3204 |
50m |
38.00 |
|
|
|
|
|
64 |
624 |
|
Naomi Sterling |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BN1402 |
50m |
38.08 |
|
|
|
|
|
65 |
117 |
|
Emilia Eriksson |
Motala Simsällskap |
2004 |
AG3604 |
50m |
38.11 |
|
|
|
|
|
66 |
378 |
|
Sofia Björkman |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AL8802 |
50m |
38.12 |
|
|
|
|
|
67 |
195 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AB4202 |
50m |
38.15 |
|
|
|
|
|
68 |
276 |
|
Cornelia Lythell |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BC2603 |
50m |
38.18 |
|
|
|
|
|
69 |
420 |
|
Louise Franks |
Täby Sim |
2005 |
AG7605 |
50m |
38.24 |
|
|
|
|
|
70 |
435 |
|
Amanda Björklund |
Täby Sim |
2006 |
AF1606 |
50m |
38.32 |
|
|
|
|
|
71 |
232 |
|
Ida Edvinsson |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AE0804 |
50m |
38.58 |
|
|
|
|
|
72 |
471 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH7605 |
50m |
38.62 |
|
|
|
|
|
73 |
280 |
|
Emilia Wullrich |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BI8203 |
50m |
38.78 |
|
|
|
|
|
74 |
115 |
|
Tilda Carlsson |
Motala Simsällskap |
2003 |
AM2603 |
50m |
39.03 |
|
|
|
|
|
75 |
517 |
|
Alice Devinder |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
BG8604 |
50m |
39.26 |
|
|
|
|
|
76 |
205 |
|
Isabelle Grönlund |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR7604 |
50m |
39.26 |
|
|
|
|
|
77 |
476 |
|
Sofia Högdin |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BA3404 |
50m |
39.34 |
|
|
|
|
|
78 |
118 |
|
Emma Bengtsson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AQ1502 |
50m |
39.69 |
|
|
|
|
|
79 |
377 |
|
Emma Stråhle |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AI4802 |
50m |
39.75 |
|
|
|
|
|
80 |
443 |
|
Clara Westerdahl |
Täby Sim |
2005 |
BG4605 |
50m |
39.77 |
|
|
|
|
|
81 |
380 |
|
Emelie Lindholm |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AL6403 |
50m |
39.91 |
|
|
|
|
|
82 |
620 |
|
Rebecka Ishaq |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AY8403 |
50m |
39.91 |
|
|
|
|
|
83 |
433 |
|
Maja Lingham |
Täby Sim |
2004 |
BC8204 |
50m |
39.98 |
|
|
|
|
|
84 |
317 |
|
Hilma Brunnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
BI0603 |
50m |
40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
14 |
|
Elsa Ekenbäck |
Danderyds Simförening |
2006 |
BO4406 |
25m |
40.91 |
|
|
|
|
|
86 |
358 |
|
Tara Srikkanth |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AP6405 |
50m |
41.08 |
|
|
|
|
|
87 |
103 |
|
Hanna Carlberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
BF1803 |
50m |
41.30 |
|
|
|
|
|
88 |
531 |
|
Ella Adman |
Wisby Simsällskap |
2006 |
BC3806 |
25m |
41.35 |
|
|
|
|
|
89 |
253 |
|
Julia Rodriguez Räms |
Skuru Idrottsklubb |
2007 |
AR8407 |
25m |
41.82 |
|
|
|
|
|
90 |
387 |
|
Freya Ebert Westerberg |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
BB3805 |
50m |
42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
469 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH6405 |
50m |
42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
51 |
|
Stella Finnhammar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AO7805 |
50m |
42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
493 |
|
Tea Wetterbom |
Upsala Simsällskap |
2006 |
BF4406 |
25m |
42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
382 |
|
Wilma Öberg |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
BG9201 |
50m |
42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
159 |
|
Caroline Friberg |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW9204 |
50m |
43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
251 |
|
Laura Nelson |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AU5806 |
25m |
43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
65 |
|
Leia Ångman |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AZ5606 |
25m |
43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
486 |
|
Olivia Punga |
Upsala Simsällskap |
2005 |
BA9405 |
50m |
43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
246 |
|
Iris Flykt-Rosén |
Skuru Idrottsklubb |
2007 |
AC6607 |
25m |
43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
479 |
|
Alice Törnkvist |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BE2804 |
50m |
43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
488 |
|
Ida Svensson |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AU7806 |
50m |
44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
495 |
|
Signe Grundemar |
Upsala Simsällskap |
2006 |
BM8806 |
25m |
45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
162 |
|
Clara Unden |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW6404 |
50m |
49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
255 |
|
Aurora Pinho |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
BJ3206 |
25m |
49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
368 |
|
Hanne-Lore Somers |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BP3205 |
25m |
55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-10 21:02:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|