Program för Järfälla Nationella 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar
|
Final 1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
V/I Larmmontage AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
2 |
|
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:31.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
491 |
3 |
|
Elias Sayed |
2006 |
UPSALA S |
1:28.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
483 |
4 |
|
Tage Helin |
2007 |
UPSALA S |
1:28.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
5 |
|
Victor Ljungström |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
1:28.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
446 |
6 |
|
Oliver Haux |
2005 |
TÄBY SIM |
1:30.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
490 |
7 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
UPSALA S |
1:32.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar |
Final 2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
477 |
1 |
|
Malte Franzén |
2007 |
UPSALA S |
1:25.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
545 |
2 |
|
Martin Melinder |
2001 |
VÄSBY SS |
1:24.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
3 |
|
Lowe Lundvall |
2004 |
TYRESÖ SS |
1:22.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
4 |
|
David Holmberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:21.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
431 |
5 |
|
Jousef Hanna |
2003 |
TÄBY SIM |
1:22.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
6 |
|
Bilal Mustefa |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
1:24.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
7 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:25.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
8 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
LIDINGÖ SK |
1:26.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar |
Final 3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
1 |
|
Marcus Manninen |
2004 |
MOTALA SS |
1:21.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
2 |
|
Aron Alexanderson |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:20.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
462 |
3 |
|
Felix Do |
2004 |
UPSALA S |
1:19.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
4 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
NJURUNDA |
1:18.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
5 |
|
Max Antonsson |
2004 |
SALA SS |
1:19.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
527 |
6 |
|
Karl Hedin |
2005 |
WISBY SS |
1:20.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
512 |
7 |
|
Noel Ahlbin |
2004 |
VELLINGE-N |
1:21.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
468 |
8 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
UPSALA S |
1:21.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar |
Final 4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
1 |
|
Gustav Annas |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:18.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
2 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
LIDINGÖ SK |
1:18.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
3 |
|
Markus Annas |
2004 |
SPÅRVÄGEN |
1:15.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
4 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
TYRESÖ SS |
1:14.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
5 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
1:14.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
605 |
6 |
|
Isak Jederström |
2002 |
ÅKERSBERGA |
1:17.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
594 |
7 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
VÄSTERÅS |
1:18.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
423 |
8 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
TÄBY SIM |
1:18.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar |
Final 5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1 |
|
Markus Sandh |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
1:13.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
2 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
1:13.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
513 |
3 |
|
Jacob Baxmann |
2003 |
VELLINGE-N |
1:12.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
450 |
4 |
|
Kevin Shiva |
2002 |
UPSALA S |
1:12.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
5 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
SK NEPTUN |
1:12.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
611 |
6 |
|
Isac Böschen |
2002 |
SS04 |
1:13.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
7 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
NJURUNDA |
1:13.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
474 |
8 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
UPSALA S |
1:14.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar |
Final 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
447 |
1 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
TÄBY SIM |
1:11.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
475 |
2 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
UPSALA S |
1:11.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
634 |
3 |
|
Xander Pontoppidan |
2003 |
HVIDOVRE |
1:10.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
4 |
|
Kevin Hellman |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:10.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
5 |
|
Henrik Eriksson |
2002 |
MOTALA SS |
1:10.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
6 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:10.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
7 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:11.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
8 |
|
Nils Backlund |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:12.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar |
Final 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
1 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:08.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
569 |
2 |
|
William Malmborg |
2003 |
VÄSBY SS |
1:07.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
641 |
3 |
|
Owais Hamid |
2000 |
HVIDOVRE |
1:07.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
4 |
|
Sid Lundgren |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
1:06.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
5 |
|
Aron Ekblad |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:06.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
6 |
|
Johan Allberg |
2002 |
SKURU IK |
1:07.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
625 |
7 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
SS04 |
1:07.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
505 |
8 |
|
Emil Svensson |
2002 |
VELLINGE-N |
1:09.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar |
Final 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
467 |
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
1:06.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
2 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
SK NEPTUN |
1:05.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
540 |
3 |
|
Anton Widholm |
1999 |
VÄSBY SS |
1:04.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
599 |
4 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
VÄSTERÅS |
1:03.40 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
5 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
TUREBERG |
1:03.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
6 |
|
Jonathan Sandqvist |
2003 |
SÖDERTÖRN |
1:04.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
334 |
7 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
SÖDERTÖRN |
1:05.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
8 |
|
Edwin Nystrand |
2002 |
SALA SS |
1:06.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar |
Final 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1 |
|
Elias Fröde |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
1:03.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
|
Simon Fröde |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
1:00.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
3 |
|
Anton Marijanovic |
2000 |
SÖDERTÖRN |
1:00.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
4 |
|
Robin Hanson |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
59.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
5 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
59.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
6 |
|
Robin Björklund |
2002 |
NJURUNDA |
1:00.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
7 |
|
Linus Nykvist |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
1:02.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
8 |
|
Hugo Stenskepp |
2003 |
VELLINGE-N |
1:03.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-16 07:58:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|