Program för Järfälla Nationella 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
390 |
|
Daniel Räisänen |
Täby Sim |
1999 |
AE0199 |
50m |
2:16.45 |
|
|
|
|
|
2 |
125 |
|
Johannes Skagius |
Simklubben Neptun |
1995 |
AH8595 |
50m |
2:17.52 |
|
|
|
|
|
3 |
124 |
|
Patric Ridell |
Simklubben Neptun |
1993 |
AJ7393 |
50m |
2:17.64 |
|
|
|
|
|
4 |
127 |
|
Tor Leander |
Simklubben Neptun |
1999 |
AA5999 |
50m |
2:19.27 |
|
|
|
|
|
5 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
25m |
2:21.97 |
|
|
|
|
|
6 |
122 |
|
Johan Dahlgren |
Simklubben Neptun |
1986 |
AB4986 |
50m |
2:26.23 |
|
|
|
|
|
7 |
393 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
2:27.03 |
|
|
|
|
|
8 |
352 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
50m |
2:29.02 |
|
|
|
|
|
9 |
540 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
50m |
2:30.23 |
|
|
|
|
|
10 |
113 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
50m |
2:32.76 |
|
|
|
|
|
11 |
617 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
2:35.12 |
|
|
|
|
|
12 |
555 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
50m |
2:36.89 |
|
|
|
|
|
13 |
274 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
2:38.10 |
|
|
|
|
|
14 |
194 |
|
Jonathan Hiltonsson |
Njurunda Simsällskap |
2000 |
AH1300 |
50m |
2:38.57 |
|
|
|
|
|
15 |
35 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
16 |
607 |
|
Emil Tikkanen |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD2502 |
50m |
2:39.59 |
|
|
|
|
|
17 |
379 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
50m |
2:40.38 |
|
|
|
|
|
18 |
424 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
2:40.57 |
|
|
|
|
|
19 |
29 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB0303 |
50m |
2:40.63 |
|
|
|
|
|
20 |
24 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
2:41.62 |
|
|
|
|
|
21 |
342 |
|
Henry Plavans |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AB6105 |
25m |
2:41.70 |
|
|
|
|
|
22 |
543 |
|
Simon Brandt |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AJ4700 |
25m |
2:42.86 |
|
|
|
|
|
23 |
419 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
50m |
2:44.31 |
|
|
|
|
|
24 |
526 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
50m |
2:44.50 |
|
|
|
|
|
25 |
621 |
|
Marcus Larsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AM0903 |
50m |
2:44.73 |
|
|
|
|
|
26 |
371 |
|
Bulut Chalashkan |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AW4306 |
25m |
2:46.62 |
|
|
|
|
|
27 |
548 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
50m |
2:49.15 |
|
|
|
|
|
28 |
633 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0255AI |
25m |
2:49.22 |
|
|
|
|
|
29 |
411 |
|
Alexander Bergström |
Täby Sim |
2002 |
AP2502 |
50m |
2:50.02 |
|
|
|
|
|
30 |
333 |
|
Liam Björklund |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB6503 |
50m |
2:50.57 |
|
|
|
|
|
31 |
109 |
|
Martin Gertz |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AU7905 |
25m |
2:50.76 |
|
|
|
|
|
32 |
275 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
2:51.37 |
|
|
|
|
|
33 |
511 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
50m |
2:52.05 |
|
|
|
|
|
34 |
639 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0279AD |
25m |
2:54.12 |
|
|
|
|
|
35 |
598 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
2:54.51 |
|
|
|
|
|
36 |
3 |
|
Joel Hambraeus |
Danderyds Simförening |
1998 |
AL8198 |
50m |
2:54.65 |
|
|
|
|
|
37 |
567 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
50m |
2:54.77 |
|
|
|
|
|
38 |
442 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
25m |
2:56.16 |
|
|
|
|
|
39 |
25 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
2:56.22 |
|
|
|
|
|
40 |
606 |
|
Hampus Wikner |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD3502 |
50m |
2:57.15 |
|
|
|
|
|
41 |
166 |
|
Ferdinand Bang |
Simklubben Neptun |
2005 |
AF1305 |
50m |
2:57.67 |
|
|
|
|
|
42 |
618 |
|
Tim Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AI5503 |
50m |
2:58.34 |
|
|
|
|
|
43 |
224 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
44 |
283 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
50m |
2:59.78 |
|
|
|
|
|
45 |
357 |
|
Lucas Vainio |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AN2504 |
25m |
2:59.87 |
|
|
|
|
|
46 |
50 |
|
Ludwig Skantz |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AE6705 |
50m |
3:00.38 |
|
|
|
|
|
47 |
204 |
|
Anton Hansson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AO7103 |
25m |
3:01.97 |
|
|
|
|
|
48 |
221 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
3:02.87 |
|
|
|
|
|
49 |
464 |
|
Alexander Karlsson |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AQ4102 |
25m |
3:04.49 |
|
|
|
|
|
50 |
528 |
|
Jack Sjöberg |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI3305 |
50m |
3:04.88 |
|
|
|
|
|
51 |
485 |
|
Ravi Parekh |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL7705 |
50m |
3:07.17 |
|
|
|
|
|
52 |
473 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
50m |
3:10.35 |
|
|
|
|
|
53 |
56 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
3:16.26 |
|
|
|
|
|
54 |
570 |
|
Ivar Lövefors |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AY4903 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
545 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 16:20:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|