Program för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Norrland
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 10 november 2019 kl. 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Norrland
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m frisim pojkar 15-16
|
Direktfinal 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
1 |
|
Björn Risberg |
2004 |
SKELLEFTEÅ |
1:15.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
2 |
|
Anton Hansson |
2003 |
NJURUNDA |
1:04.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
3 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
HÄRNÖSAND |
1:03.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
4 |
|
William Lundmark |
2004 |
SKELLEFTEÅ |
1:04.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
5 |
|
Unai Izarra |
2003 |
UMEÅ SS |
1:06.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
6 |
|
Calle Järvholm |
2004 |
IKSU |
1:18.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m frisim pojkar 15-16 |
Direktfinal 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
1 |
|
Jakob Nyström |
2003 |
UMEÅ SS |
1:03.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
2 |
|
Vincent Wall |
2004 |
UMEÅ SS |
1:02.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
3 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
NJURUNDA |
1:00.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
4 |
|
Roine Epäilys |
2003 |
SK ÄGIR |
1:00.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
5 |
|
Karl-Axel Waller |
2003 |
SKELLEFTEÅ |
1:02.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
6 |
|
David Sundström |
2003 |
UMEÅ SS |
1:03.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m frisim pojkar 15-16 |
Direktfinal 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
1 |
|
Axel Andersson |
2004 |
UMEÅ SS |
59.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
2 |
|
Robin Andersson |
2003 |
UMEÅ SS |
59.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
3 |
|
Jason Walterstad |
2004 |
SUNDSVALL |
57.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
4 |
|
Henrik Lidström |
2003 |
UMEÅ SS |
57.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
5 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
NJURUNDA |
59.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
6 |
|
Felix Luthman |
2004 |
UMEÅ SS |
59.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m frisim pojkar 15-16 |
Direktfinal 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
1 |
|
Oskar Albinsson |
2003 |
UMEÅ SS |
56.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
2 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
SUNDSVALL |
55.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
3 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
SUNDSVALL |
55.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Ji An Wang |
2003 |
LULEÅ SS |
55.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
5 |
|
Theo Ylipää |
2004 |
LULEÅ SS |
55.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
6 |
|
Albin Hedlund |
2003 |
SUNDSVALL |
56.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 13:15:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|