2020-06-05   18:09:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Harboe Water Games 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:11   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
 
Løb 6, 100m Medley Herrer  Finaler (15) 
Sponsor: Rema 1000 
 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
188  Benjamin Svenningsen  2009  0949AF  HERLUFSHOL    25m   
196  Linus Andersen  2009  0905AG  HERLUFSHOL    25m   
177  Christian Jensen  2009  0903AH  HOLBÆK    25m  3:00.13 
118  Simon Lynghøj Bagger  2009  0917AD  KØGE    25m   
340  Asger Mørk Attrup  2010  1083AB  SLAGELSE    25m   
174  Alexander Agerbæk Nielsen  2007  0729AM  HOLBÆK    25m   

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
181  Johan Fjord Kristensen  2008  0847AJ  HOLBÆK    25m  2:07.69 
233  Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  0825AA  HASLEV    25m  2:02.29 
115  Mikkas Skoubo  2010  1021AA  KØGE    25m  1:54.59 
164  Vlad Nazarov  2006  0603AL  HOLSTEBRO    25m  1:56.17 
338  Oscar Eriksen  2009  0915AF  HOLBÆK    25m  2:07.33 
330  Andreas Tobel Nielsen  2008  0827AH  SLAGELSE    25m  2:08.83 

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
285  Mikkel Prüsse-Olsen  2009  0931AF  KORSØR    25m  1:50.16 
297  Jalte Harpsøe Halberg  2008  0881AI  SK-SYD    25m  1:44.25 
142  Jonas Scheby Petersen  2007  0759AJ  KALUNDBORG    25m  1:42.22 
303  Viktor Damkjær Pyndt  2008  0841AG  SK-SYD    25m  1:43.83 
329  Jonas Bacher  2008  0825AH  SLAGELSE    25m  1:44.66 
282  Mikkel Augustesen  2008  0883AF  KORSØR    25m  1:53.10 

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
199  Phillip Knudsen  2007  0787AJ  HERLUFSHOL    25m  1:38.38 
59  Emil Hass  2006  0677AL  NÆSTVED    25m  1:37.76 
239  Niklas Aagaard Sørensen  2008  0893AE  HASLEV    25m  1:34.97 
68  Tao Tang  2005  0531AO  NÆSTVED    25m  1:34.97 
256  Linus Noe  2008  0895AA  DRAGSHOLM    25m  1:38.08 
63  Lucas Sibbern-Larsen  2007  0747AE  NÆSTVED    25m  1:39.41 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
97  Pelle Christian Severin  2008  0831AB  KØGE    25m  1:33.31 
296  Jakob Bagge Møller  2006  0605AK  SK-SYD    25m  1:31.74 
61  Jeppe Nielsen  2007  0765AI  NÆSTVED    25m  1:30.51 
179  Frej Matias Krog  2007  0737AG  HOLBÆK    25m  1:31.04 
204  Christian Bruus  2006  0631AN  HERLUFSHOL    25m  1:32.76 
200  Sebastian Svenningsen  2006  0641AN  HERLUFSHOL    25m  1:34.70 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
57  Bertram Cramer Dalsgaard  2006  0635AO  NÆSTVED    25m  1:30.10 
272  Jonas Nørmark Larsen  2005  0513AI  KORSØR    25m  1:28.34 
252  Mikkel Munkholm  2006  0631AE  DRAGSHOLM    25m  1:28.03 
85  Kristoffer Fjeldsted  2008  0853AB  KØGE    25m  1:28.28 
139  Johan Lykkebo Larsen  2007  0733AG  KALUNDBORG    25m  1:28.75 
222  Lukas Aagaard Sørensen  2006  0657AK  HASLEV    25m  1:30.35 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
229  Thor Sean Tørngren  2006  0603AD  HASLEV    25m  1:26.32 
83  Carl Gustav Christensen  2007  0775AC  KØGE    25m  1:26.03 
294  Frederik Skytte Nielsen  2005  0585AJ  SK-SYD    25m  1:25.39 
82  Mikkel Skoubo  2008  0841AB  KØGE    25m  1:25.50 
304  William Bjørnsteen  2008  0829AB  SK-SYD    25m  1:26.22 
86  Charlie Bastillini-Noval  2007  0727AG  KØGE    25m  1:27.49 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
41  Peter Borg Kristensen  2007  0745AD  RINGE    25m  1:24.25 
184  Nicolas Christiansen  2007  0743AA  HOLBÆK    25m  1:23.45 
211  Sebastian Aunt  2007  0747AH  HERLUFSHOL    25m  1:23.12 
259  Østen Pedersen  2005  0541AP  DRAGSHOLM    25m  1:23.33 
141  Jonas Rask  2006  0605AF  KALUNDBORG    25m  1:23.75 
60  Mads G. Skovly Larsen  2006  0657AL  NÆSTVED    25m  1:25.11 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
292  Anders Andresen  2006  0645AN  SK-SYD    25m  1:22.98 
91  Hjalte Lildballe Møller  2007  0733AA  KØGE    25m  1:22.29 
273  Christian Quist  2007  0709AA  KORSØR    25m  1:21.96 
159  Mikkel Borreskov  2005  0591AM  HOLSTEBRO    25m  1:22.09 
34  Tobias Damsgaard  2006  0695AJ  RINGE    25m  1:22.35 
320  Marius Danielsen  2005  0569AP  ODSHERRED    25m  1:23.07 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
185  Victor Buck  2007  0721AB  HOLBÆK    25m  1:20.25 
281  Frederik Schmidt Johansen  2002  0239AT  KORSØR    25m  1:18.49 
100  Laurits Poulsen  2006  0661AJ  KØGE    25m  1:18.11 
25  Julius Vadmand  2005  0551AJ  SLAGELSE    25m  1:18.33 
129  Magnus Dreyer  2007  0743AG  KALUNDBORG    25m  1:19.31 
224  Laurits Thøfner  2004  0417AM  HASLEV    25m  1:21.34 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
64  Mads Munksgaard  2004  0401AN  NÆSTVED    25m  1:17.37 
228  Jonas P. Dahrup  2004  0469AD  HASLEV    25m  1:16.70 
276  Johannes Forsbæk  2004  0483AP  KORSØR    25m  1:13.35 
163  Rasmus Remme Svendsen  2003  0337AO  HOLSTEBRO    25m  1:13.78 
225  Albert U. Thystrup  2003  0385AP  HASLEV    25m  1:16.78 
80  Storm Melgaard  2007  0755AF  KØGE    25m  1:18.08 

 
Heat 12 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
172  Alexander E. Pedersen  2002  0255AQ  HOLBÆK    25m  1:12.76 
161  Nikolaj Pilgaard  2004  0413AH  HOLSTEBRO    25m  1:12.65 
Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  1:11.72 
98  Joachim Poulsen  2006  0643AF  KØGE    25m  1:11.81 
169  Simon Rytter Eliasen  2003  0319AE  HOLBÆK    25m  1:12.73 
99  Philip H. Christensen  2004  0437AN  KØGE    25m  1:13.22 

 
Heat 13 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
271  Gustav Hartig-Larsen  2003  0379AN  KORSØR    25m  1:09.20 
248  Victor Holm Larsen  2003  0357AN  DRAGSHOLM    25m  1:09.09 
186  Frederik Pedersen  2002  0261AO  HOLBÆK    25m  1:06.35 
249  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    25m  1:08.49 
268  Alfred Feldskov  2003  0315AK  SVENDBORG    25m  1:09.10 
37  Mikkel Møller Nielsen  2006  0615AC  RINGE    25m  1:10.20 

 
Heat 14 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
230  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  HASLEV    25m  1:05.12 
10  Elias Rought  2003  0359AF  SLAGELSE    25m  1:04.95 
51  Mads Ingeman Hansen  1997  9719AC  NÆSTVED    25m  1:03.47 
312  Mikkel Podiss Petersen  2002  0265AE  H2Odense    25m  1:04.70 
311  Casper Bang Clausen  2003  0391AJ  H2Odense    25m  1:04.96 
46  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  1:06.26 

 
Heat 15 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Sander Linde  2002  0247AD  RINGE    25m  1:03.08 
126  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  1:02.57 
105  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    25m  1:00.84 
Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    25m  1:01.50 
50  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  1:02.76 
244  Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    25m  1:03.30 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark