2020-06-05   17:36:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Harboe Water Games 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:11   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (14) 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
19  Traian Zacharias Pedersen  2011  1127AC  SLAGELSE    25m   
214  David Kjeldgaard  2009  0929BB  HERLUFSHOL    25m   
14  Asbjørn Kristiansen  2010  1023AD  SLAGELSE    25m   
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
305  Mikkel Stabell-Jørgensen  2009  0951AF  SK-SYD    25m   
74  Lucas Bendtsen  2010  1085AE  NÆSTVED    25m   
340  Asger Mørk Attrup  2010  1083AB  SLAGELSE    25m  1:08.52 
15  Jeppe Bülow Møller  2010  1073AC  SLAGELSE    25m   
291  Mikkel Skytte Nielsen  2010  1051AE  SK-SYD    25m   
               

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
297  Jalte Harpsøe Halberg  2008  0881AI  SK-SYD    25m  58.91 
327  Nicolai Raabymagle  2006    ODSHERRED    25m  57.73 
118  Simon Lynghøj Bagger  2009  0917AD  KØGE    25m  57.13 
143  Julius Jakobsen  2009  0925AF  KALUNDBORG    25m  57.34 
298  Luca Stibolt Jensen  2008  0879AL  SK-SYD    25m  58.55 
303  Viktor Damkjær Pyndt  2008  0841AG  SK-SYD    25m  1:02.25 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
285  Mikkel Prüsse-Olsen  2009  0931AF  KORSØR    25m  56.05 
238  William Kongslev  2008  0863AA  HASLEV    25m  54.57 
236  Marius Sohnemann  2007  0763AL  HASLEV    25m  49.49 
198  Oliver Petersen  2008  0899AA  HERLUFSHOL    25m  49.59 
282  Mikkel Augustesen  2008  0883AF  KORSØR    25m  54.77 
152  Áron Barnabás Jurák  2008  0867AJ  KALUNDBORG    25m  56.47 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
293  Dion Veliqi  2008  0843AI  SK-SYD    25m  47.03 
262  Mic Langhoff Rasmussen  2005  0533AQ  DRAGSHOLM    25m  45.72 
296  Jakob Bagge Møller  2006  0605AK  SK-SYD    25m  43.74 
92  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  0775AG  KØGE    25m  45.30 
59  Emil Hass  2006  0677AL  NÆSTVED    25m  46.85 
63  Lucas Sibbern-Larsen  2007  0747AE  NÆSTVED    25m  47.95 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
61  Jeppe Nielsen  2007  0765AI  NÆSTVED    25m  43.12 
256  Linus Noe  2008  0895AA  DRAGSHOLM    25m  42.75 
85  Kristoffer Fjeldsted  2008  0853AB  KØGE    25m  42.68 
97  Pelle Christian Severin  2008  0831AB  KØGE    25m  42.73 
142  Jonas Scheby Petersen  2007  0759AJ  KALUNDBORG    25m  42.80 
205  Emil Lejbølle  2007  0769AB  HERLUFSHOL    25m  43.37 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Viktor Kristiansen  2006  0661AP  SLAGELSE    25m  42.57 
199  Phillip Knudsen  2007  0787AJ  HERLUFSHOL    25m  42.04 
83  Carl Gustav Christensen  2007  0775AC  KØGE    25m  40.97 
139  Johan Lykkebo Larsen  2007  0733AG  KALUNDBORG    25m  41.30 
200  Sebastian Svenningsen  2006  0641AN  HERLUFSHOL    25m  42.32 
272  Jonas Nørmark Larsen  2005  0513AI  KORSØR    25m  42.61 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
82  Mikkel Skoubo  2008  0841AB  KØGE    25m  40.82 
223  Victor Compen  2003  0359AH  HASLEV    25m  40.42 
86  Charlie Bastillini-Noval  2007  0727AG  KØGE    25m  40.19 
299  Noa Riis  2008  0859AE  SK-SYD    25m  40.31 
151  Thoke Thomsen  2006  0681AF  KALUNDBORG    25m  40.81 
229  Thor Sean Tørngren  2006  0603AD  HASLEV    25m  40.90 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
130  Morten Broni Simonsen  2005  0521AP  KALUNDBORG    25m  40.16 
34  Tobias Damsgaard  2006  0695AJ  RINGE    25m  38.95 
273  Christian Quist  2007  0709AA  KORSØR    25m  38.39 
129  Magnus Dreyer  2007  0743AG  KALUNDBORG    25m  38.74 
304  William Bjørnsteen  2008  0829AB  SK-SYD    25m  39.99 
101  Calvin Christian Axen  2006  0627AJ  KØGE    25m  40.16 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
136  Cilas Skafte  2005  0593AN  KALUNDBORG    25m  38.18 
91  Hjalte Lildballe Møller  2007  0733AA  KØGE    25m  37.71 
102  Lucas Emil Heinze  2005  0511AK  KØGE    25m  36.42 
100  Laurits Poulsen  2006  0661AJ  KØGE    25m  36.59 
185  Victor Buck  2007  0721AB  HOLBÆK    25m  38.07 
224  Laurits Thøfner  2004  0417AM  HASLEV    25m  38.38 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
99  Philip H. Christensen  2004  0437AN  KØGE    25m  36.36 
211  Sebastian Aunt  2007  0747AH  HERLUFSHOL    25m  35.63 
80  Storm Melgaard  2007  0755AF  KØGE    25m  34.69 
247  Nichlas Jørgensen  2004  0439AK  DRAGSHOLM    25m  35.22 
149  Noel Gjelstrup  2004  0497AO  KALUNDBORG    25m  35.71 
276  Johannes Forsbæk  2004  0483AP  KORSØR    25m  36.39 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
269  Tobias Wiegaard Hansen  2004  0489AH  KORSØR    25m  34.33 
98  Joachim Poulsen  2006  0643AF  KØGE    25m  33.59 
270  Viktor Holst Rasmussen  2003  0311AL  KORSØR    25m  32.97 
46  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  33.23 
253  Jesse Refsgaard  2003  0365AQ  DRAGSHOLM    25m  34.28 
274  Rasmus Bønsøe  2006  0669AG  KORSØR    25m  34.36 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
37  Mikkel Møller Nielsen  2006  0615AC  RINGE    25m  30.91 
169  Simon Rytter Eliasen  2003  0319AE  HOLBÆK    25m  30.30 
243  Andreas Ingvordsen  1996  9649AQ  DRAGSHOLM    25m  29.73 
Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  30.29 
186  Frederik Pedersen  2002  0261AO  HOLBÆK    25m  30.65 
160  Joachim Norup Frøjk  2003  0311AP  HOLSTEBRO    25m  32.42 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
244  Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    25m  28.42 
Jonas Hansen  2001  0123AH  SLAGELSE    25m  27.42 
Gustav Jørgensen  2000  0075AP  SLAGELSE    25m  27.19 
35  Kristoffer Desmareth  2000  0049AC  RINGE    25m  27.31 
Matthias Hansen  2001  0191AH  SLAGELSE    25m  27.50 
308  August B Bjerregaard  2003  0313AN  H2Odense    25m  29.37 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark