Program för Vårsimiaden 2019, Ludvika
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 4/5 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Simhall |
Arrangör: |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13
|
Final 1 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
2 |
|
Anna Påve |
2008 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
3 |
|
Linnea Isaksson |
2008 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
4 |
|
Ronja Norgren |
2006 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 |
Final 2 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
1 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
2 |
|
Elvira Östlund |
2006 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
3 |
|
Sofia Monk |
2006 |
LUDVIKA SS |
1:56.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
4 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
5 |
|
Livia Blom |
2008 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 |
Final 3 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
1 |
|
Hildur Edholm |
2007 |
UPSALA S |
1:50.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
2 |
|
Alice Branér |
2008 |
LUDVIKA SS |
1:48.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
3 |
|
Mathilda Flyckt |
2008 |
HEDEMORA |
1:37.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
4 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
BORLÄNGE |
1:40.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
5 |
|
Sara Müller |
2008 |
LUDVIKA SS |
1:49.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
6 |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
SÖDERHAMN |
1:52.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 |
Final 4 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1 |
|
Tua Hvitt |
2008 |
HARNÄS SKU |
1:34.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
2 |
|
Alice Byström |
2008 |
HARNÄS SKU |
1:33.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
3 |
|
Ingrid Malling Rösjö |
2008 |
UPSALA S |
1:32.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
4 |
|
Melly Lindberg Sköld |
2008 |
SANDVIKEN |
1:33.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
5 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
HARNÄS SKU |
1:34.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
6 |
|
Marta Inghammar |
2007 |
UPSALA S |
1:35.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 |
Final 5 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
1 |
|
Milena Voskanyn |
2007 |
HEDEMORA |
1:30.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
2 |
|
Ida Hellström |
2008 |
HARNÄS SKU |
1:29.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
3 |
|
Annelies Sachse |
2006 |
LUDVIKA SS |
1:28.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
4 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
UPSALA S |
1:29.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
5 |
|
Josefin Zetterberg |
2008 |
FALUN |
1:30.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
6 |
|
Astrid Dotzauer |
2008 |
SANDVIKEN |
1:31.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 |
Final 6 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
1 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
GÄVLE SS |
1:27.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
2 |
|
Elise Hall |
2008 |
UPSALA S |
1:27.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
3 |
|
Stella Malm |
2006 |
BORLÄNGE |
1:27.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
4 |
|
Sara Högdin |
2007 |
UPSALA S |
1:27.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
5 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
UPSALA S |
1:27.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
6 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
UPSALA S |
1:28.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 |
Final 7 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
GÄVLE SS |
1:26.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
2 |
|
Elsa Karls |
2008 |
LUDVIKA SS |
1:24.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
3 |
|
Emma Dolan |
2006 |
HEDEMORA |
1:24.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
4 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
UPSALA S |
1:24.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
5 |
|
Alva Brandt |
2007 |
SÖDERHAMN |
1:26.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
6 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
BORLÄNGE |
1:26.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 |
Final 8 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
1 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
SANDVIKEN |
1:23.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
2 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
UPSALA S |
1:22.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
3 |
|
Ida Persson |
2006 |
SIM 77 HOF |
1:21.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
4 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
BOLLNÄS SS |
1:21.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
5 |
|
Arwen Wannberg |
2007 |
BOLLNÄS SS |
1:22.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
6 |
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
LUDVIKA SS |
1:23.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 |
Final 9 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
1 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
UPSALA S |
1:21.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
2 |
|
Elsa Harnesk |
2007 |
HARNÄS SKU |
1:19.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
3 |
|
Anni Uljas |
2007 |
UPSALA S |
1:19.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
4 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
UPSALA S |
1:19.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
BORLÄNGE |
1:20.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
6 |
|
Rebecca Öhman |
2006 |
GÄVLE SS |
1:21.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 |
Final 10 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
1 |
|
Enya Söderlund |
2006 |
SANDVIKEN |
1:18.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
2 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
HEDEMORA |
1:18.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
3 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
UPSALA S |
1:17.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
4 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
FALUN |
1:18.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
5 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
BORLÄNGE |
1:18.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
6 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
FALUN |
1:19.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 |
Final 11 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1 |
|
Hanna Frank |
2006 |
FALUN |
1:16.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
2 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
SÖDERHAMN |
1:15.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
3 |
|
Alva Marhold |
2007 |
UPSALA S |
1:14.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
4 |
|
Alva Stadell |
2006 |
UPSALA S |
1:14.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
5 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
BOLLNÄS SS |
1:15.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
6 |
|
Ella Andersson |
2007 |
UPSALA S |
1:17.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 |
Final 12 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
1 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
UPSALA S |
1:13.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
2 |
|
Elise Käck |
2006 |
VAIK SK |
1:12.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
3 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
GÄVLE SS |
1:12.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
4 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
HARNÄS SKU |
1:12.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
5 |
|
Emma Färlin |
2006 |
FALUN |
1:12.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
6 |
|
Ida Svensson |
2006 |
UPSALA S |
1:13.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 |
Final 13 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
GÄVLE SS |
1:11.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
2 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
SÖDERHAMN |
1:10.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
3 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
GÄVLE SS |
1:09.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
4 |
|
Nora Högström |
2007 |
UPSALA S |
1:10.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
5 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
GIMO SS |
1:11.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
6 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
HARNÄS SKU |
1:12.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13 |
Final 14 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
BORLÄNGE |
1:09.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
2 |
|
Nike Söderström |
2007 |
UPSALA S |
1:05.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
3 |
|
Junia Eklund |
2006 |
SÖDERHAMN |
1:02.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
4 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
FALUN |
1:05.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
5 |
|
Saga Andersson |
2006 |
SÖDERHAMN |
1:07.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
6 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
BOLLNÄS SS |
1:09.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 09:07:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|