2020-05-26   13:37:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vårsimiaden 2019, Ludvika

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 4/5 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Document
Heatlista
Vårsimiaden 2019 Ludvika
Plats: Ludvika Simhall Arrangör: Ludvika Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy
Final 1 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:57
Anm tid
Start ca:
1 25m
179 2 Anna Påve 2008 UPSALA S 25m
187 3 Linnea Isaksson 2008 UPSALA S 25m
177 4 Signe Bergqvist 2009 UPSALA S 25m SM1
5 25m
6 25m
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:59
95 1 Alice Branér 2008 LUDVIKA SS 25m
180 2 Nelly Widmark 2008 UPSALA S 2:09.21 25m
22 3 Farahnaz Monavari 2009 BORLÄNGE 2:00.00 25m
121 4 Nova Sjöberg 2008 SÖDERHAMN 2:06.88 25m
18 5 Wilma Svantes 2009 BORLÄNGE 2:15.00 25m
6 25m
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:01
80 1 Mathilda Flyckt 2008 HEDEMORA 1:55.04 25m
71 2 Emmy Olsson 2008 HARNÄS SKU 1:48.89 25m
105 3 Astrid Dotzauer 2008 SANDVIKEN 1:47.86 25m
161 4 Inez Lundqvist 2009 UPSALA S 1:48.31 25m
104 5 Melly Lindberg Sköld 2008 SANDVIKEN 1:49.47 25m
164 6 Elin Bohman 2009 UPSALA S 1:56.91 25m
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:04
165 1 Idde Söderström 2009 UPSALA S 1:46.71 25m
159 2 Elise Hall 2008 UPSALA S 1:44.79 25m
160 3 Tilda Isenstam 2009 UPSALA S 1:43.32 25m
69 4 Majken Lönn 2009 HARNÄS SKU 1:44.74 25m
181 5 Ingrid Malling Rösjö 2008 UPSALA S 1:45.47 25m
67 6 Tua Hvitt 2008 HARNÄS SKU 1:47.48 25m
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:06
70 1 Othilia Östlund 2010 HARNÄS SKU 1:40.73 25m
150 2 Lava Pelling Trautenberger 2008 UPSALA S 1:39.22 25m
15 3 Saimi Lylander 2009 BORLÄNGE 1:38.24 25m
79 4 Mira Björkman 2010 HEDEMORA 1:38.35 25m
89 5 Elsa Karls 2008 LUDVIKA SS 1:39.76 25m
66 6 Alice Byström 2008 HARNÄS SKU 1:42.33 25m
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:08
92 1 Julia Escamilla Nordén 2008 LUDVIKA SS 1:31.56 25m
167 2 Annahita Kamkar 2008 UPSALA S 1:29.54 25m
59 3 Astrid Lönn 2008 HARNÄS SKU 1:21.47 25m
38 4 Doris von Hofsten 2008 FALUN 1:28.56 25m
6 5 Tindra Byqvist 2008 BOLLNÄS SS 1:30.09 25m
64 6 Ida Hellström 2008 HARNÄS SKU 1:35.06 25m
2019-05-04 09:07:14 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Ludvika Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner