2020-05-26   16:00:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vårsimiaden 2019, Ludvika

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 4/5 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Document
Heatlista
Vårsimiaden 2019 Ludvika
Plats: Ludvika Simhall Arrangör: Ludvika Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13
Final 1 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:29
Anm tid
Start ca:
1 25m
123 2 Livia Blom 2008 SÖDERHAMN 25m
121 3 Nova Sjöberg 2008 SÖDERHAMN 25m
78 4 Emma Dolan 2006 HEDEMORA 25m
5 25m
6 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 Final 2 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:31
1 25m
180 2 Nelly Widmark 2008 UPSALA S 25m
105 3 Astrid Dotzauer 2008 SANDVIKEN 2:15.00 25m
179 4 Anna Påve 2008 UPSALA S 25m
187 5 Linnea Isaksson 2008 UPSALA S 25m
6 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 Final 3 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:34
91 1 Elvira Östlund 2006 LUDVIKA SS 2:05.66 25m
90 2 Sofia Monk 2006 LUDVIKA SS 2:05.56 25m
81 3 Milena Voskanyn 2007 HEDEMORA 2:03.68 25m
117 4 Ronja Norgren 2006 SÖDERHAMN 2:04.91 25m
80 5 Mathilda Flyckt 2008 HEDEMORA 2:05.66 25m
182 6 Hildur Edholm 2007 UPSALA S 2:10.00 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 Final 4 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:37
53 1 Ebba Sundberg 2006 GÄVLE SS 2:01.79 25m
71 2 Emmy Olsson 2008 HARNÄS SKU 1:58.57 25m
66 3 Alice Byström 2008 HARNÄS SKU 1:58.23 25m
159 4 Elise Hall 2008 UPSALA S 1:58.54 25m
152 5 Tea Wetterbom 2006 UPSALA S 2:00.44 25m
97 6 Sara Müller 2008 LUDVIKA SS 2:03.08 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 Final 5 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:39
178 1 Marta Inghammar 2007 UPSALA S 1:56.20 25m
20 2 Stella Malm 2006 BORLÄNGE 1:52.57 25m
106 3 Klara Appelgren 2007 SANDVIKEN 1:51.64 25m
153 4 Isabelle Vallgren 2006 UPSALA S 1:52.09 25m
42 5 Josefin Zetterberg 2008 FALUN 1:53.08 25m
181 6 Ingrid Malling Rösjö 2008 UPSALA S 1:56.51 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 Final 6 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:41
50 1 Rebecca Öhman 2006 GÄVLE SS 1:49.97 25m
154 2 Sara Högdin 2007 UPSALA S 1:49.01 25m
21 3 Ebba Axelsson 2006 BORLÄNGE 1:47.19 25m
89 4 Elsa Karls 2008 LUDVIKA SS 1:48.88 25m
158 5 Linnea Glantz 2007 UPSALA S 1:49.66 25m
150 6 Lava Pelling Trautenberger 2008 UPSALA S 1:51.20 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 Final 7 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:44
Anm tid
Start ca:
167 1 Annahita Kamkar 2008 UPSALA S 1:45.75 25m
127 2 Ella Andersson 2007 UPSALA S 1:45.32 25m
6 3 Tindra Byqvist 2008 BOLLNÄS SS 1:45.00 25m
14 4 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 BORLÄNGE 1:45.09 25m
2 5 Arwen Wannberg 2007 BOLLNÄS SS 1:45.58 25m
170 6 Signe Grundemar 2006 UPSALA S 1:46.55 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 Final 8 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:46
40 1 Olivia Eriksson 2007 FALUN 1:42.20 25m
36 2 Emma Färlin 2006 FALUN 1:41.58 25m
60 3 Elsa Harnesk 2007 HARNÄS SKU 1:39.76 25m
1 4 Edith Wallberg 2007 BOLLNÄS SS 1:40.02 25m
108 5 Ida Persson 2006 SIM 77 HOF 1:42.19 25m
64 6 Ida Hellström 2008 HARNÄS SKU 1:44.58 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 Final 9 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:48
38 1 Doris von Hofsten 2008 FALUN 1:39.39 25m
139 2 Anni Uljas 2007 UPSALA S 1:37.97 25m
113 3 Saga Andersson 2006 SÖDERHAMN 1:35.99 25m
141 4 Ida Svensson 2006 UPSALA S 1:36.55 25m
56 5 Isabelle Nilsson 2007 HARNÄS SKU 1:38.40 25m
147 6 Alva Marhold 2007 UPSALA S 1:39.70 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 Final 10 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:50
103 1 Enya Söderlund 2006 SANDVIKEN 1:35.80 25m
48 2 Junie Mattsson 2007 GÄVLE SS 1:35.07 25m
9 3 Olivia Nyström 2006 BORLÄNGE 1:34.76 25m
10 4 Melina Abrishami 2006 BORLÄNGE 1:34.80 25m
3 5 Eleanor  Fredholm 2007 BOLLNÄS SS 1:35.33 25m
111 6 Emelie Runarsson 2006 SÖDERHAMN 1:35.81 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 Final 11 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:52
112 1 Märta Karlsson 2007 SÖDERHAMN 1:34.03 25m
135 2 Nora Högström 2007 UPSALA S 1:33.58 25m
128 3 Ebba Lundqvist 2007 UPSALA S 1:31.45 25m
133 4 Alva Stadell 2006 UPSALA S 1:32.94 25m
151 5 Märta Säfsten 2006 UPSALA S 1:33.75 25m
77 6 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 HEDEMORA 1:34.45 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 Final 12 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:54
51 1 Stina Hedlund Loman 2006 GÄVLE SS 1:30.49 25m
134 2 Nike Söderström 2007 UPSALA S 1:28.60 25m
34 3 Sara Strömsöe 2006 FALUN 1:25.44 25m
59 4 Astrid Lönn 2008 HARNÄS SKU 1:28.35 25m
52 5 Ronja Nordlund 2006 GÄVLE SS 1:28.93 25m
61 6 Hillevi Östlund 2007 HARNÄS SKU 1:30.95 25m
2019-05-04 09:07:14 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Ludvika Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner