Startliste for Elixia Games
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Aamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
100m Vapaauinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
305 |
|
Matias Hjelm |
VANDERS |
2002 |
02A098 |
50m |
54.30 |
|
|
|
|
|
2 |
315 |
|
Danil Seksenov |
VANDERS |
2004 |
04A126 |
50m |
55.24 |
|
|
|
|
|
3 |
307 |
|
Kasper Envalds |
VANDERS |
2001 |
01A496 |
50m |
56.03 |
|
|
|
|
|
4 |
94 |
|
Onni-kalle Luomala |
Järvenpään Uintiklubi |
2002 |
02A758 |
50m |
56.93 |
|
|
|
|
|
5 |
262 |
|
Alexander Malyshkov |
Salon Uimarit |
2004 |
04B259 |
50m |
57.19 |
|
|
|
|
|
6 |
300 |
|
Ville Lindfors |
VANDERS |
1976 |
76A013 |
50m |
57.90 |
|
|
|
|
|
7 |
82 |
|
Tino Kaukonen |
HTU Stadi |
2004 |
04A213 |
50m |
58.21 |
|
|
|
|
|
8 |
234 |
|
Tatu Saareks |
Lappeenrannan Uimarit |
2003 |
03A630 |
50m |
58.30 |
|
|
|
|
|
9 |
276 |
|
Pauli Rantamäki |
Octopus Lohja |
2003 |
03A269 |
50m |
59.62 |
|
|
|
|
|
10 |
81 |
|
Onni Järvinen |
HTU Stadi |
2002 |
02A765 |
50m |
1:00.19 |
|
|
|
|
|
11 |
4 |
|
Mathias Lindfors |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2002 |
02A479 |
50m |
1:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
278 |
|
Lasse Saarinen |
Octopus Lohja |
2002 |
02A884 |
50m |
1:01.62 |
|
|
|
|
|
13 |
92 |
|
Aarne Myllynen |
Järvenpään Uintiklubi |
2002 |
02A328 |
50m |
1:01.85 |
|
|
|
|
|
14 |
83 |
|
Max Walther |
HTU Stadi |
2003 |
03A799 |
50m |
1:02.33 |
|
|
|
|
|
15 |
99 |
|
Ukko-pekka Luomala |
Järvenpään Uintiklubi |
2004 |
04A593 |
50m |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
16 |
171 |
|
Teo Mattelmäki |
Cetus Espoo |
2005 |
05A743 |
50m |
1:03.51 |
|
|
|
|
|
17 |
297 |
|
Roni Lönnqvist |
Uinti Imatra |
2000 |
00B291 |
50m |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
18 |
279 |
|
Miska Törmi |
Octopus Lohja |
2004 |
04A440 |
50m |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
19 |
52 |
|
Veikka Leväsalo |
Helsingfors Simsällskap |
2005 |
05A863 |
50m |
1:05.79 |
|
|
|
|
|
20 |
314 |
|
Aleksandr Logvin |
VANDERS |
2006 |
06A001 |
50m |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
21 |
46 |
|
Nicolas Nyström |
Helsingfors Simsällskap |
2008 |
08A014 |
50m |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
22 |
288 |
|
Samuli Seger |
Octopus Lohja |
2005 |
05A605 |
50m |
1:10.11 |
|
|
|
|
|
23 |
388 |
|
Eetu Autio |
Uimaseura Aquila |
2007 |
07A014 |
50m |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
24 |
165 |
|
Leo Hautaniemi |
Cetus Espoo |
2004 |
04A580 |
50m |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
25 |
223 |
|
Toni Muurman |
Haminan Uimaseura |
2005 |
05A990 |
50m |
1:11.43 |
|
|
|
|
|
26 |
226 |
|
Juho Hoikkala |
Haminan Uimaseura |
2005 |
05B133 |
50m |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
27 |
347 |
|
Daniel Kajava |
VANDERS |
2007 |
07A391 |
50m |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
28 |
224 |
|
Johannes Kauppinen |
Haminan Uimaseura |
2005 |
05A992 |
50m |
1:12.80 |
|
|
|
|
|
29 |
317 |
|
Sampo Nord |
VANDERS |
2005 |
05A071 |
50m |
1:12.94 |
|
|
|
|
|
30 |
342 |
|
Daniel Guzhov |
VANDERS |
2006 |
06A605 |
50m |
1:14.99 |
|
|
|
|
|
31 |
193 |
|
Aarne Nuutinen |
Cetus Espoo |
2006 |
06A763 |
50m |
1:15.29 |
|
|
|
|
|
32 |
87 |
|
Anton Visulainen |
HTU Stadi |
2005 |
05A796 |
50m |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
33 |
321 |
|
Aapo Ahlroos |
VANDERS |
2004 |
04A285 |
50m |
1:16.05 |
|
|
|
|
|
34 |
16 |
|
Benjamin Gullans |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2005 |
05B045 |
50m |
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
292 |
|
Nikolas Ruotsalo |
Octopus Lohja |
|
|
50m |
1:17.03 |
|
|
|
2006 |
06A802 |
|
36 |
9 |
|
Alex Karlsson |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
50m |
1:17.19 |
|
|
|
2006 |
06A469 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
248 |
|
Veikko Seppänen |
Lappeenrannan Uimarit |
2007 |
07A202 |
50m |
1:17.38 |
|
|
|
|
|
38 |
55 |
|
Aleksander Sibirtsev |
Helsingfors Simsällskap |
2005 |
05A949 |
50m |
1:17.41 |
|
|
|
|
|
39 |
12 |
|
Hugo Aslak Samuli Haverinen |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2006 |
06A606 |
50m |
1:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
381 |
|
Jan Voloshin |
Uimaseura Helsinki |
2008 |
08A207 |
50m |
1:17.79 |
|
|
|
|
|
41 |
190 |
|
Olli Järvenpää |
Cetus Espoo |
2006 |
06A690 |
50m |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
42 |
60 |
|
Okko Varpasuo |
Helsingfors Simsällskap |
2006 |
06A728 |
50m |
1:18.82 |
|
|
|
|
|
43 |
362 |
|
Markus Malmivaara |
VANDERS |
2006 |
06A844 |
50m |
1:18.84 |
|
|
|
|
|
44 |
70 |
|
Niklas Kujansuu |
Helsingfors Simsällskap |
2007 |
07A620 |
50m |
1:18.88 |
|
|
|
|
|
45 |
187 |
|
Pauli Rantatupa |
Cetus Espoo |
2005 |
05A960 |
50m |
1:19.01 |
|
|
|
|
|
46 |
324 |
|
Joonatan Lipiäinen |
VANDERS |
2005 |
05A126 |
50m |
1:19.34 |
|
|
|
|
|
47 |
252 |
|
Rasmus Karjalainen |
Lappeenrannan Uimarit |
2007 |
07A469 |
50m |
1:19.86 |
|
|
|
|
|
48 |
22 |
|
Lassi Leppänen |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2006 |
06B055 |
50m |
1:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
354 |
|
Dominic Konstantinov |
VANDERS |
2006 |
06A771 |
50m |
1:20.55 |
|
|
|
|
|
50 |
201 |
|
Emil Tirkkonen |
Cetus Espoo |
2006 |
06A865 |
50m |
1:20.59 |
|
|
|
|
|
51 |
174 |
|
Mikael Suni |
Cetus Espoo |
2007 |
07A197 |
50m |
1:20.74 |
|
|
|
|
|
52 |
338 |
|
Artjom Malofejev |
VANDERS |
2007 |
07A261 |
50m |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
53 |
344 |
|
Leo Lonkola |
VANDERS |
2007 |
07A333 |
50m |
1:22.36 |
|
|
|
|
|
54 |
211 |
|
Topias Toivanen |
Cetus Espoo |
2007 |
07A709 |
50m |
1:22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
183 |
|
Totte Teittinen |
Cetus Espoo |
2005 |
05A952 |
50m |
1:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
202 |
|
Jermu Jääskö |
Cetus Espoo |
2006 |
06A894 |
50m |
1:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
111 |
|
Miika Toivonen |
Riihimäen Uimaseura |
2007 |
07A089 |
50m |
1:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
91 |
|
Adam Kisiel |
HTU Stadi |
2005 |
05B190 |
50m |
1:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
172 |
|
Joonas Keränen |
Cetus Espoo |
2007 |
07A172 |
50m |
1:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
158 |
|
Matti Alpola |
Simmis Wanda |
1953 |
53A019 |
50m |
1:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
56 |
|
Otto Tuominen |
Helsingfors Simsällskap |
2005 |
05A953 |
50m |
1:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
47 |
|
Mihail Pavljuk |
Helsingfors Simsällskap |
2005 |
05A455 |
50m |
1:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
289 |
|
Eetu Niemi |
Octopus Lohja |
2007 |
07A159 |
50m |
1:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
256 |
|
Leo Lana |
Lappeenrannan Uimarit |
2006 |
06A903 |
50m |
1:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
14 |
|
Frans Nyström |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2008 |
08A214 |
50m |
1:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
188 |
|
Akseli Savolainen |
Cetus Espoo |
2007 |
07A405 |
50m |
1:25.05 |
|
|
|
|
|
67 |
118 |
|
Elias Tuukkanen |
Riihimäen Uimaseura |
2006 |
06A555 |
50m |
1:25.67 |
|
|
|
|
|
68 |
132 |
|
Aukusti Malinen |
Riihimäen Uimaseura |
2007 |
07A589 |
50m |
1:25.92 |
|
|
|
|
|
69 |
253 |
|
Emil Gaft |
Lappeenrannan Uimarit |
2006 |
06A803 |
50m |
1:26.19 |
|
|
|
|
|
70 |
249 |
|
Nooa Valtonen |
Lappeenrannan Uimarit |
2008 |
08A130 |
50m |
1:26.33 |
|
|
|
|
|
71 |
110 |
|
Jonne Mustalahti |
Riihimäen Uimaseura |
2005 |
05A560 |
50m |
1:26.45 |
|
|
|
|
|
72 |
371 |
|
Niilo Era |
VANDERS |
2006 |
06A998 |
50m |
1:26.91 |
|
|
|
|
|
73 |
149 |
|
Ilmari Silventoinen |
Simmis Wanda |
2005 |
05A558 |
50m |
1:27.43 |
|
|
|
|
|
74 |
396 |
|
Kasper Borremans |
Nurmijärven Uinti |
2006 |
06A962 |
50m |
1:28.07 |
|
|
|
|
|
75 |
120 |
|
Onni Kohvakka |
Riihimäen Uimaseura |
2007 |
07A302 |
50m |
1:28.37 |
|
|
|
|
|
76 |
212 |
|
Niilo Harja |
Cetus Espoo |
2006 |
06A990 |
50m |
1:29.69 |
|
|
|
|
|
77 |
114 |
|
Joonatan Paalanen |
Riihimäen Uimaseura |
2006 |
06A276 |
50m |
1:29.75 |
|
|
|
|
|
78 |
116 |
|
Iikka Liitola |
Riihimäen Uimaseura |
2008 |
08A102 |
50m |
1:29.97 |
|
|
|
|
|
79 |
129 |
|
Väinö Rosendahl |
Riihimäen Uimaseura |
2007 |
07A566 |
50m |
1:31.38 |
|
|
|
|
|
80 |
257 |
|
Onni Scharin |
Lappeenrannan Uimarit |
2007 |
07A641 |
50m |
1:31.56 |
|
|
|
|
|
81 |
339 |
|
Lauri Rantsi |
VANDERS |
2008 |
08A124 |
50m |
1:31.74 |
|
|
|
|
|
82 |
181 |
|
Matti Vahtola |
Cetus Espoo |
2006 |
06A663 |
50m |
1:31.78 |
|
|
|
|
|
83 |
18 |
|
Julius Laitinen |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2007 |
07A794 |
50m |
1:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
26 |
|
Siimon Moisio |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2007 |
07A911 |
50m |
1:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
17 |
|
Niilo Mölsä |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2006 |
06B008 |
50m |
1:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
260 |
|
Eero Kähkönen |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
50m |
1:33.76 |
|
|
|
2007 |
07A799 |
|
87 |
164 |
|
Risto Hyvenen |
Simmis Wanda |
|
|
50m |
1:34.80 |
|
|
|
2007 |
07A973 |
|
88 |
328 |
|
Joel Wahlman |
VANDERS |
|
|
50m |
1:35.58 |
|
|
|
2008 |
08A003 |
|
89 |
343 |
|
Elias Nord |
VANDERS |
|
|
50m |
1:35.65 |
|
|
|
2008 |
08A149 |
|
90 |
265 |
|
Antony Tran |
Stadin Delfiinit |
|
|
50m |
1:37.03 |
|
|
|
2009 |
09A076 |
|
91 |
376 |
|
Esa Währn |
VANDERS |
|
|
50m |
1:37.10 |
|
|
|
2008 |
08A701 |
|
92 |
355 |
|
Onni Tuohino |
VANDERS |
|
|
50m |
1:39.08 |
|
|
|
2008 |
08A252 |
|
93 |
138 |
|
Milo Anttila |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
50m |
1:39.29 |
|
|
|
2009 |
09A260 |
|
94 |
128 |
|
Onni Kataja |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
50m |
1:41.91 |
|
|
|
2007 |
07A576 |
|
95 |
145 |
|
Maxim Sazonov |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
50m |
1:42.80 |
|
|
|
2008 |
08A659 |
|
96 |
399 |
|
Noa Byskov |
Nurmijärven Uinti |
|
|
50m |
1:43.88 |
|
|
|
2008 |
08A548 |
|
97 |
401 |
|
Konstantin Terekhov |
VANDERS |
|
|
50m |
1:47.86 |
LAT |
|
|
2008 |
08A222 |
|
98 |
142 |
|
Iaroslav Nechepurenko |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
50m |
1:48.58 |
|
|
|
2009 |
09A365 |
|
99 |
67 |
|
Jesse Jantunen |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
50m |
1:49.61 |
|
|
|
2007 |
07A545 |
|
100 |
268 |
|
Daniel Santala |
Stadin Delfiinit |
|
|
50m |
|
|
|
|
2009 |
09A443 |
|
101 |
384 |
|
Nikita Dzura |
Uimaseura Helsinki |
|
|
50m |
|
LAT |
|
|
2010 |
10A047 |
|
102 |
89 |
|
Joni Lähdemäki |
HTU Stadi |
|
|
50m |
|
|
|
|
2006 |
06B013 |
|
103 |
76 |
|
Matias Mikkola |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
50m |
|
|
|
|
2007 |
07A897 |
|
104 |
42 |
|
Henri Varsamäki |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
50m |
|
|
|
|
2007 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
19 |
|
Lauri Turunen |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2006 |
06B011 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
270 |
|
Kevin Kaznakov |
Stadin Delfiinit |
2009 |
09A453 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
107 |
267 |
|
Timur Gerasimenko |
Stadin Delfiinit |
2009 |
09A445 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
108 |
264 |
|
Alexander Kaznakov |
Stadin Delfiinit |
2006 |
06A131 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-12 18.29.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|