Program för DM (50 m) 2019, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
120 |
|
Emma Sundstedt |
Spårvägen Simförening |
1998 |
BE7498 |
50m |
2:04.89 |
|
|
|
|
|
2 |
59 |
|
Tiffani Segerbrand |
Simklubben Neptun |
1999 |
AI0699 |
50m |
2:06.38 |
|
|
|
|
|
3 |
278 |
|
Tova Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AH8201 |
50m |
2:06.92 |
|
|
|
|
|
4 |
276 |
|
Louise Halldén |
Väsby Simsällskap |
1998 |
AW2498 |
50m |
2:06.99 |
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Emma Rotstam |
Järfälla Simsällskap |
1998 |
AF7498 |
50m |
2:07.59 |
|
|
|
|
|
6 |
238 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
2:08.39 |
|
|
|
|
|
7 |
282 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
50m |
2:08.88 |
|
|
|
|
|
8 |
338 |
|
Sofia Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BF0803 |
50m |
2:10.17 |
|
|
|
|
|
9 |
69 |
|
Vilma Brolund |
Simklubben Neptun |
2001 |
AO9801 |
50m |
2:10.84 |
|
|
|
|
|
10 |
198 |
|
Astrid Eriksson |
Turebergs Simklubb |
2001 |
AD1201 |
50m |
2:11.72 |
|
|
|
|
|
11 |
237 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
50m |
2:11.95 |
|
|
|
|
|
12 |
324 |
|
Jennifer Bergström |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AA9402 |
50m |
2:12.21 |
|
|
|
|
|
13 |
64 |
|
Linnea Gyllberg |
Simklubben Neptun |
2000 |
AL4800 |
50m |
2:12.51 |
|
|
|
|
|
14 |
292 |
|
Elin Peng |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7603 |
50m |
2:12.78 |
|
|
|
|
|
15 |
199 |
|
Olivia Stille |
Turebergs Simklubb |
2000 |
AJ7600 |
50m |
2:14.41 |
|
|
|
|
|
16 |
89 |
|
Filippa Hammarén |
Simklubben Neptun |
2002 |
BY2602 |
50m |
2:14.69 |
|
|
|
|
|
17 |
295 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
2:14.97 |
|
|
|
|
|
18 |
208 |
|
Selma Holmer |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AM6204 |
50m |
2:15.28 |
|
|
|
|
|
19 |
18 |
|
Amanda Lindqvist |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AU6202 |
50m |
2:15.31 |
|
|
|
|
|
20 |
235 |
|
Jennie Ewerbring |
Täby Sim |
2003 |
AT6603 |
50m |
2:16.07 |
|
|
|
|
|
21 |
160 |
|
Ella Bolmstrand |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BR5804 |
50m |
2:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
158 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AD9606 |
25m |
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
119 |
|
Anna Viinapuu |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AH8400 |
50m |
2:16.96 |
|
|
|
|
|
24 |
124 |
|
Linn Herlin |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AU6402 |
50m |
2:17.07 |
|
|
|
|
|
25 |
280 |
|
Julia Björkén |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL1601 |
50m |
2:17.16 |
|
|
|
|
|
26 |
116 |
|
Isabelle Hanson |
Spårvägen Simförening |
1998 |
AB4298 |
50m |
2:17.34 |
|
|
|
|
|
27 |
87 |
|
Alexandra Vartiainen |
Simklubben Neptun |
2001 |
BW1801 |
50m |
2:17.46 |
|
|
|
|
|
28 |
23 |
|
Josefine Iwarson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT1603 |
50m |
2:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
79 |
|
Madicken Eriksson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AX8203 |
50m |
2:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
298 |
|
Felicia Brännbäck |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AC4606 |
50m |
2:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
205 |
|
Astrid Nilsson |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AQ9403 |
50m |
2:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
172 |
|
Filippa Malmström |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AK3803 |
50m |
2:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
227 |
|
Jennifer Nyblom |
Täby Sim |
2003 |
AC1603 |
50m |
2:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
75 |
|
Elsa Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU0403 |
50m |
2:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
83 |
|
Iris Martinsson |
Simklubben Neptun |
2005 |
AF3405 |
50m |
2:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
247 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
50m |
2:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
248 |
|
Filippa Bolling |
Täby Sim |
2004 |
BA8404 |
50m |
2:19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
154 |
|
Elsa Kärvestedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG9605 |
50m |
2:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
176 |
|
Vilma Lindberg |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL9204 |
50m |
2:20.29 |
|
|
|
|
|
40 |
201 |
|
Yasemin Uzum |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI3403 |
50m |
2:20.55 |
|
|
|
|
|
41 |
234 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
2002 |
AZ1802 |
50m |
2:20.74 |
|
|
|
|
|
42 |
15 |
|
Emma Hansson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AQ9602 |
50m |
2:20.75 |
|
|
|
|
|
43 |
12 |
|
Louise Larsson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AH2802 |
50m |
2:20.75 |
|
|
|
|
|
44 |
122 |
|
Julia Augustsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
BC9200 |
50m |
2:20.99 |
|
|
|
|
|
45 |
196 |
|
Maja Frejd |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
BL8404 |
50m |
2:21.04 |
|
|
|
|
|
46 |
285 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AC0603 |
50m |
2:21.09 |
|
|
|
|
|
47 |
212 |
|
Sofia Björkman |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AL8802 |
50m |
2:21.80 |
|
|
|
|
|
48 |
78 |
|
Vendela Hillström |
Simklubben Neptun |
2003 |
AW5803 |
50m |
2:21.98 |
|
|
|
|
|
49 |
19 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
2:22.06 |
|
|
|
|
|
50 |
253 |
|
Olivia Svensson |
Täby Sim |
2003 |
CA4203 |
50m |
2:22.25 |
|
|
|
|
|
51 |
202 |
|
Julia Häglund |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI1403 |
50m |
2:22.46 |
|
|
|
|
|
52 |
301 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
2:22.70 |
|
|
|
|
|
53 |
300 |
|
Linn Melander |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AR0205 |
50m |
2:22.96 |
|
|
|
|
|
54 |
381 |
|
Helena Fältman |
Täby Sim |
1980 |
AB1680 |
50m |
2:37.40 |
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-21 11:08:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|