Startliste for Hørsholm Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Hørsholm Cup |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Hørsholm |
|
Udskriftstidspunkt |
08:49 |
|
|
Arrangør |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 11:21 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
231 |
2 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
50m |
4:26.27 |
295 |
3 |
Laura Krogsgaard |
2007 |
0756AP |
SØLLERØD |
|
50m |
4:16.07 |
288 |
4 |
Emilie Støttrup-Andersen |
2008 |
0816AP |
SØLLERØD |
|
50m |
4:21.37 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Maja Vejborg |
2007 |
0772AD |
GENTOFTE |
|
50m |
4:08.06 |
217 |
2 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
GENTOFTE |
|
50m |
4:07.58 |
299 |
3 |
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
SØLLERØD |
|
50m |
4:03.54 |
302 |
4 |
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
0892AF |
SØLLERØD |
|
50m |
4:05.55 |
210 |
5 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
50m |
4:07.79 |
206 |
6 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
50m |
4:13.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
1 |
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
0748AC |
GLADSAXE |
|
50m |
3:57.59 |
300 |
2 |
Molly Borchorst |
2007 |
0788AG |
SØLLERØD |
|
50m |
3:44.92 |
291 |
3 |
Helene Heegaard |
2007 |
0794AN |
SØLLERØD |
|
50m |
3:43.09 |
293 |
4 |
Karoline Rosenquist |
2008 |
0812AO |
SØLLERØD |
|
50m |
3:43.62 |
167 |
5 |
Augusta Blom |
2008 |
0842AE |
GLADSAXE |
|
50m |
3:52.92 |
146 |
6 |
Sara Kaiser |
2007 |
0786AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
4:02.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
HERLUFSHOL |
|
50m |
3:30.92 |
213 |
2 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
50m |
3:22.86 |
66 |
3 |
Emilie Dommer |
2007 |
0706AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:18.77 |
63 |
4 |
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
0684AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:21.05 |
333 |
5 |
Laura Friis Justesen |
2006 |
0666AQ |
VORDINGB |
|
50m |
3:25.41 |
294 |
6 |
Katrine Bruhn Aaby |
2007 |
0756AF |
SØLLERØD |
|
50m |
3:41.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
328 |
1 |
Amanda F. Christiansen |
2005 |
0514AW |
VORDINGB |
|
50m |
3:15.68 |
29 |
2 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
50m |
3:13.69 |
361 |
3 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
0636AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:11.87 |
211 |
4 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
3:13.17 |
248 |
5 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
0624AG |
DRAGSHOLM |
|
50m |
3:14.24 |
139 |
6 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
50m |
3:16.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
3:06.96 |
249 |
2 |
Freja Threms |
2005 |
0586AN |
DRAGSHOLM |
|
50m |
3:02.11 |
272 |
3 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
0556AL |
SØLLERØD |
|
50m |
3:00.09 |
224 |
4 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
GENTOFTE |
|
50m |
3:01.01 |
351 |
5 |
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:05.77 |
401 |
6 |
Caroline Henning |
2005 |
0508AM |
HILLERØD |
|
50m |
3:07.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
RINGSTED |
|
50m |
2:59.71 |
203 |
2 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:58.43 |
137 |
3 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:56.22 |
347 |
4 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:57.81 |
267 |
5 |
Frederikke Larsen |
2005 |
0524AS |
SØLLERØD |
|
50m |
2:58.93 |
153 |
6 |
Mathilde Skjøth-Rasmussen |
2003 |
0352AD |
HELSINGØR |
|
50m |
2:59.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
320 |
1 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:54.54 |
360 |
2 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:53.18 |
270 |
3 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
50m |
2:49.68 |
275 |
4 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
50m |
2:51.71 |
233 |
5 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:54.24 |
359 |
6 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:54.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
348 |
1 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:49.45 |
342 |
2 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
50m |
2:45.90 |
323 |
3 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:37.74 |
278 |
4 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
2:42.37 |
368 |
5 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
50m |
2:46.20 |
205 |
6 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:49.54 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening |
Udskriftstidspunkt |
08:49 |
|