Startliste for Hørsholm Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 8, 100m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 97 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 59.90 | |
2 | 278 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 59.96 | |
3 | 353 | Fuhrmann Coco Li | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AC | 50 m | 1:00.72 | |
4 | 324 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 1:01.20 | |
5 | 362 | Nøddekær Ofelia Vejsager | 2005 | HOVEDSTAD | 0582AF | 50 m | 1:02.07 | |
6 | 54 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 1:02.73 | |
7 | 99 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 1:02.78 | |
8 | 203 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 1:03.32 | |
9 | 204 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 1:03.45 | |
10 | 360 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 50 m | 1:03.68 | |
11 | 392 | Veje Ulrikke | 2002 | HILLERØD | 0258AK | 50 m | 1:03.88 | |
12 | 361 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 1:04.10 | |
13 | 389 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 1:04.11 | |
14 | 395 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 50 m | 1:04.22 | |
15 | 272 | Vester-Christensen Mille | 2005 | SØLLERØD | 0556AL | 50 m | 1:04.41 | |
16 | 275 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 50 m | 1:04.42 | |
17 | 276 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 1:04.42 | |
18 | 356 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 50 m | 1:04.61 | |
19 | 64 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 1:04.62 | |
20 | 98 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 50 m | 1:04.82 | |
21 | 33 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 1:05.24 | |
22 | 187 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 1:05.26 | |
23 | 225 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 1:05.88 | |
24 | 319 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 50 m | 1:06.18 | |
25 | 322 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 1:06.20 | |
26 | 348 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 50 m | 1:06.35 | |
27 | 151 | Kolstrup-Timm Amalie | 2003 | HELSINGØR | 0314AK | 50 m | 1:06.98 | |
28 | 388 | Gribsvad Josephine | 2003 | HILLERØD | 0384AR | 50 m | 1:07.12 | |
29 | 257 | Hansen Katrine | 2006 | DRAGSHOLM | 0686AS | 50 m | 1:07.18 | |
30 | 250 | Lundberg Kamille | 2003 | DRAGSHOLM | 0328BB | 50 m | 1:07.76 | |
31 | 355 | Traberg Zoe Overby | 2006 | HOVEDSTAD | 0646AB | 50 m | 1:08.03 | |
32 | 136 | Petersen Fanta O. | 2005 | HERLUFSHOL | 0568AL | 50 m | 1:08.05 | |
33 | 153 | Skjøth-Rasmussen Mathilde | 2003 | HELSINGØR | 0352AD | 50 m | 1:08.18 | |
34 | 77 | Nezdiikovskaia Sasha | 2005 | HØRSHOLM | 0564AK | 50 m | 1:08.66 | |
35 | 201 | Staudt Josefine | 2005 | GLADSAXE | 0538AE | 50 m | 1:08.71 | |
36 | 347 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 50 m | 1:09.01 | |
37 | 157 | Skjærbæk Kristine G. | 2004 | HELSINGØR | 0442AO | 50 m | 1:09.31 | |
38 | 396 | Jokumsen Lise Elton | 2004 | HILLERØD | 0482AZ | 50 m | 1:09.69 | |
39 | 359 | Krag Sofie Amalie | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AD | 50 m | 1:09.96 | |
40 | 155 | Olsen Ida Sophie Hinsch | 2004 | HELSINGØR | 0432AU | 50 m | 1:10.06 | |
41 | 370 | Martinsen Filippa | 2005 | HELSINGØR | 0524AO | 50 m | 1:10.25 | |
42 | 267 | Larsen Frederikke | 2005 | SØLLERØD | 0524AS | 50 m | 1:10.75 | |
43 | 248 | Poulsen Frederikke | 2006 | DRAGSHOLM | 0624AG | 50 m | 1:10.78 | |
44 | 154 | Rouse Emma F. | 2004 | HELSINGØR | 0412AJ | 50 m | 1:11.26 | |
45 | 61 | Søndergaard Amalie Rose | 2006 | HØRSHOLM | 0618AF | 50 m | 1:11.39 | |
46 | 159 | Hansen Maria Claudia S. | 2006 | GLADSAXE | 0662AE | 50 m | 1:11.91 | |
47 | 145 | Visler Mie | 2006 | HERLUFSHOL | 0626AI | 50 m | 1:12.10 | |
48 | 300 | Borchorst Molly | 2007 | SØLLERØD | 0788AG | 50 m | 1:12.84 | |
49 | 41 | Olsen Lara W. S. | 2006 | RINGSTED | 0696AA | 50 m | 1:12.91 | |
50 | 45 | Grønnehøj Mathilde | 2006 | RINGSTED | 0652AR | 50 m | 1:14.09 | |
51 | 213 | Frahm-Falkenberg Nanja | 2006 | GENTOFTE | 0682AL | 50 m | 1:14.39 | |
52 | 249 | Threms Freja | 2005 | DRAGSHOLM | 0586AN | 50 m | 1:14.56 | |
53 | 266 | Shapley Dina | 2006 | SØLLERØD | 0614AM | 50 m | 1:14.61 | |
54 | 44 | Kruuse Astrid | 2005 | RINGSTED | 0554AQ | 50 m | 1:15.02 | |
55 | 228 | Tholstrup Julia | 2005 | GENTOFTE | 0586BA | 50 m | 1:15.53 | |
56 | 156 | Glud Mathilde Syberg | 2004 | HELSINGØR | 0492AV | 50 m | 1:16.09 | |
57 | 78 | Hjortshøj Thilde | 2006 | HØRSHOLM | 0648AO | 50 m | 1:16.65 | |
58 | 65 | Sederholm Clara Katharina | 2006 | HØRSHOLM | 0634AJ | 50 m | 1:17.69 | |
59 | 259 | Larsen Sofie | 2005 | DRAGSHOLM | 0574AZ | 50 m | 1:18.00 | |
60 | 283 | Nathansen Annabella | 2007 | SØLLERØD | 0708AM | 50 m | 1:18.94 | |
61 | 138 | Jørgensen Frederikke | 2007 | HERLUFSHOL | 0722AP | 50 m | 1:20.78 | |
62 | 147 | Birgisdottir Sigrún | 2007 | HERLUFSHOL | 0712AP | 50 m | 1:20.79 | |
63 | 167 | Blom Augusta | 2008 | GLADSAXE | 0842AE | 50 m | 1:21.52 | |
64 | 291 | Heegaard Helene | 2007 | SØLLERØD | 0794AN | 50 m | 1:21.72 | |
65 | 290 | Nørskov Emma | 2009 | SØLLERØD | 0956AC | 50 m | 1:23.36 | |
66 | 299 | Halskov Mia | 2009 | SØLLERØD | 0916AC | 50 m | 1:24.72 | |
67 | 295 | Krogsgaard Laura | 2007 | SØLLERØD | 0756AP | 50 m | 1:24.99 | |
68 | 289 | Brøndum Emma | 2007 | SØLLERØD | 0716AP | 50 m | 1:26.15 | |
69 | 294 | Aaby Katrine Bruhn | 2007 | SØLLERØD | 0756AF | 50 m | 1:26.26 | |
70 | 281 | Pedersen Anna Bjerre | 2009 | SØLLERØD | 0936AG | 50 m | 1:26.82 | |
71 | 302 | Munk-Hansen Pauline | 2008 | SØLLERØD | 0892AF | 50 m | 1:29.43 | |
72 | 84 | Figurski Kamilla | 2008 | HØRSHOLM | 0876AI | 50 m | 1:32.65 | |
73 | 168 | Tvermoes Ella Boisen | 2008 | GLADSAXE | 0812AD | 50 m | 1:33.30 | |
74 | 164 | Solhart Rosa Rank | 2007 | GLADSAXE | 0762AD | 50 m | 1:34.75 | |
75 | 173 | Jepsen Liva Ladefoged | 2008 | GLADSAXE | 0828AA | 50 m | 1:34.93 | |
76 | 88 | Dommer Therese | 2009 | HØRSHOLM | 0932AD | 50 m | 1:37.93 | |
77 | 174 | Kærgaard Victoria Brammer | 2008 | GLADSAXE | 0878AA | 50 m | 1:37.95 | |
78 | 83 | Kohl Ida Fiala | 2008 | HØRSHOLM | 0808AI | 50 m | 1:38.48 | |
79 | 87 | Grevelund Rosamarie | 2007 | HØRSHOLM | 0784AR | 50 m | 1:42.69 | |
80 | 103 | Unold Freja | 2009 | HØRSHOLM | 0988AF | 50 m | 1:43.18 | |
81 | 282 | Drengsgaard Anna Heiberg | 2008 | SØLLERØD | 0832AK | 50 m | 1:51.97 | |
82 | 170 | Hermansen Katrine | 2008 | GLADSAXE | 0838AG | 50 m | 1:53.31 | |
83 | 108 | Britze Anna Hjuler | 2010 | HØRSHOLM | 1078AC | 50 m | 1:55.27 | |
84 | 53 | Franco-Koed Rosa May | 2009 | HØRSHOLM | 0998AI | 50 m | ||
85 | 102 | Schmiegelow Emma Majo | 2009 | HØRSHOLM | 0902AE | 50 m | ||
86 | 261 | Kjærulf Liva Heitmann | 2009 | DRAGSHOLM | 0910AK | 50 m | ||
87 | 288 | Støttrup-Andersen Emilie | 2008 | SØLLERØD | 0816AP | 50 m | ||
88 | 413 | Semklo Julia | 2011 | HØRSHOLM | 1158AB | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 08:04 |