Startliste for SydCup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 2
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 244 | Holme Magnus Dyg | 2002 | VEJLE | 0205AG | 25 m | 1:00.57 | |
2 | 122 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 25 m | 1:03.08 | |
3 | 216 | Fenger Oliver | 2003 | VEJLE | 0303AO | 25 m | 1:05.68 | |
4 | 27 | Bohnert Jules | 2005 | TSB | 339244 | 25 m | 1:08.22 | |
5 | 259 | Eriksen Sebastian K | 2005 | VEJLE | 0503AK | 25 m | 1:08.82 | |
6 | 267 | Schaarup Sune | 2003 | VEJLE | 0359AG | 25 m | 1:09.26 | |
7 | 131 | Petersen Rasmus | 2002 | HADERSLEV | 0223AU | 25 m | 1:09.31 | |
8 | 158 | Rybak-Andersen Oscar | 2005 | GENTOFTE | 0521AB | 25 m | 1:10.22 | |
9 | 247 | Elkjær Marius Toustrup | 2007 | VEJLE | 0701AB | 25 m | 1:11.30 | |
10 | 173 | Dahl David Johannes | 2006 | GENTOFTE | 0669AB | 25 m | 1:14.59 | |
11 | 45 | Ulleseit Jesper | 2008 | TSB | 403958 | 25 m | 1:14.64 | |
12 | 152 | Udar Maximillian | 2006 | GENTOFTE | 0681AJ | 25 m | 1:15.06 | |
13 | 294 | Liebmann Johannes | 2007 | FSK | 373371 | 25 m | 1:15.97 | |
14 | 28 | Dittloff Linus | 2006 | TSB | 360670 | 25 m | 1:16.62 | |
15 | 245 | Wolgast Malthe Elias | 2006 | VEJLE | 0631AB | 50 m | 1:16.94 | |
16 | 65 | Jacobsen Jens Holst | 2005 | BJERRE HER | 0591AL | 25 m | 1:17.11 | |
17 | 11 | Henn Emanuel | 2007 | SGBILLE | 359815 | 25 m | 1:19.58 | |
18 | 107 | Hobolth David Hansen | 2006 | HADERSLEV | 0691AM | 25 m | 1:21.27 | |
19 | 98 | Bahnsen Andreas | 2005 | HADERSLEV | 0535AL | 25 m | 1:21.56 | |
20 | 201 | Wetcke-Brask Felix | 2006 | SØNDERBORG | 0613AC | 25 m | 1:22.80 | |
21 | 7 | Göldner Magnus | 2003 | SGBILLE | 416946 | 25 m | 1:24.03 | |
22 | 35 | Jurk Florian | 2005 | TSB | 393919 | 25 m | 1:24.09 | |
23 | 73 | Lund Johannes | 2006 | BJERRE HER | 0645AO | 25 m | 1:25.50 | |
24 | 299 | Seeck Enno | 2008 | FSK | 381408 | 25 m | 1:25.66 | |
25 | 58 | Græsborg Nicolaj | 2005 | BJERRE HER | 0535AP | 25 m | 1:26.10 | |
26 | 54 | Bendixen Thor | 2005 | BJERRE HER | 0517AP | 25 m | 1:31.19 | |
27 | 138 | Bokor Zsolt | 2006 | HADERSLEV | 0627AP | 25 m | 1:38.53 | |
28 | 25 | Sobczyk Mark | 2003 | SGBILLE | 416947 | 25 m | 1:38.74 | |
29 | 82 | Van Barneveld Bjørn | 2006 | BJERRE HER | 25 m | 1:40.00 | ||
30 | 117 | Jensen Kasper O. | 2007 | HADERSLEV | 0765AO | 25 m | 1:50.00 | |
31 | 129 | Milther Otto | 2007 | HADERSLEV | 0771AN | 25 m | 1:50.00 | |
32 | 59 | Grønfeldt Jeppe | 2008 | BJERRE HER | 0867AM | 25 m | 1:53.57 | |
33 | 108 | Omby Eskild M. | 2009 | HADERSLEV | 0903BA | 25 m | 2:01.71 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 13 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:54 |