Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe2 |
|
Udskriftsdato |
13 marts 2010 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:06 |
|
|
Arrangør |
Sigma og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
GI40HERMES |
|
25m |
3:19.02 |
22 |
2 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
GI40HERMES |
|
25m |
3:17.85 |
116 |
3 |
Rosamarie Dolleris |
1999 |
9926AC |
GSK |
|
25m |
3:14.69 |
204 |
4 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
50m |
3:17.38 |
84 |
5 |
Thereza Maria Neesgaard |
1999 |
9946AI |
BIRKERØD |
|
25m |
3:18.79 |
103 |
6 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
25m |
3:19.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Amalie Henum |
1999 |
9968AH |
GLADSAXE |
|
25m |
3:14.38 |
194 |
2 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
25m |
3:13.30 |
3 |
3 |
Louise Bromose |
1999 |
9924AH |
LYNGBY |
|
25m |
3:10.86 |
72 |
4 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
25m |
3:12.51 |
14 |
5 |
Sara Krell Refn |
1999 |
9944AN |
LYNGBY |
|
25m |
3:13.48 |
166 |
6 |
Emma Hansen |
1999 |
9954AA |
KØGE |
|
25m |
3:14.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
203 |
1 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
25m |
3:05.70 |
121 |
2 |
Frederikke Houen |
1998 |
9824AI |
HELSINGØR |
|
25m |
2:59.33 |
69 |
3 |
Andrea Reich |
1998 |
9898AN |
FARUM |
|
25m |
2:57.91 |
261 |
4 |
Pernille Nislev |
1998 |
9842AC |
SLANGERUP |
|
25m |
2:59.05 |
58 |
5 |
Deirdre Ø. Hansen |
1999 |
9978AB |
MK 31 |
|
25m |
3:05.25 |
15 |
6 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
25m |
3:05.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
Laura Dahl |
1998 |
9824AN |
ROSKILDE |
|
25m |
2:56.81 |
86 |
2 |
Kristin Blach Petersen |
1998 |
9878AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:51.80 |
273 |
3 |
Frederikke Petrine Hansen |
1998 |
9844AE |
HOLBÆK |
|
25m |
2:50.89 |
244 |
4 |
Frederikke Holm Iversen |
1998 |
9862AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:51.16 |
280 |
5 |
Nanna Drewsen |
1998 |
9848AH |
VI39 |
|
25m |
2:53.82 |
151 |
6 |
Ida Krogh Gøtzsche |
1998 |
9874AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:57.06 |
|
|
Heat 5 (6) (11 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
282 |
1 |
Cecilie Høgskilde |
1999 |
9922AD |
VI39 |
|
25m |
3:01.36 |
251 |
2 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
JYLLINGE |
|
25m |
2:59.26 |
241 |
3 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:55.39 |
239 |
4 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:56.66 |
225 |
5 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
25m |
2:59.86 |
28 |
6 |
Emily Kay |
1999 |
9938AH |
GI40HERMES |
|
25m |
3:04.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
126 |
1 |
Nicoline Reinstrup |
1998 |
9832AI |
HELSINGØR |
|
25m |
2:45.64 |
200 |
2 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
25m |
2:38.47 |
172 |
3 |
Maria Uldal |
1998 |
9824AA |
KØGE |
|
25m |
2:36.01 |
81 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:38.42 |
62 |
5 |
Mathilde Zaggai |
1998 |
9862AF |
MK 31 |
|
25m |
2:41.61 |
13 |
6 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
25m |
2:45.86 |
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Udskriftstidspunkt |
09:06 |
|