2019-11-15   02:21:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
23 50m Ryggsim Damer Junior
DR MSSF 28.90 Emma Svensson 1992 Upsala S Charlotte 2013-05-09
JDR MSSF 29.32 Emma Svensson 1992 Upsala S Norrköping 2012-06-28
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 185 Emilia Boberg Västerås Simsällskap 2002 AV9602 50m 31.61
2 214 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians 2003 AO6603 50m 31.87
3 28 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 50m 32.30
4 198 Hanna Degerlund Västerås Simsällskap 2004 AX9404 50m 32.64
5 60 Frida Florén Gävle Simsällskap 2004 AB1404 50m 33.07
6 126 Ida Lithner Säffle Simsällskap 2004 AB6204 50m 33.64
7 102 Jeanna Wiell Sala Simsällskap 2001 BB9201 50m 33.66
8 224 Alina Umbaeva Örebro Simallians 2005 AG4605 50m 33.78
9 139 Salma Gabot Upsala Simsällskap 2001 AN1801 50m 33.98
10 162 Clara Frykberg Upsala Simsällskap 2005 AV6405 50m 34.18
11 138 Tova Franzén Upsala Simsällskap 2001 AK9601 50m 34.26
12 93 Elise Tegin Lindesbergs Simsällskap 2004 AL2804 50m 34.28
13 218 Julia Pietsch Örebro Simallians 2005 AB0605 50m 34.43
14 6 Alma Norgren Bålsta Simklubb 2004 AR6404 50m 34.54
15 115 Agnes Humling Sandvikens Sim o Hoppklubb 2000 AV2400 50m 35.10
16 239 Emelie Widhe Strängnäs Simklubb 2001 AN0401 50m 35.25
17 237 Linnea Larsson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AM9205 50m 35.35
18 131 Ebba Locken Säffle Simsällskap 2006 AH6606 50m 35.60
19 236 Ellen Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2001 BP7201 50m 35.94
20 203 Wilda Furberg Västerås Simsällskap 2003 BW0403 50m 36.36
21 145 Linnea Bergqvist Upsala Simsällskap 2003 AT0203 50m 36.38
22 128 Linnéa Bruce-Holm Säffle Simsällskap 2005 AH4205 50m 36.41
23 149 Vera Hermansson Upsala Simsällskap 2003 AY1603 50m 36.67
24 197 Estelle Gyoni Västerås Simsällskap 2004 AS0204 50m 36.76
25 244 Moa Hammarbäck Karlskoga Simförening 2003 AR5403 50m 36.77 EFT
26 117 Anna Jönsson Sandvikens Sim o Hoppklubb 2003 BC5203 50m 37.62
27 4 Alice Johansson Bålsta Simklubb 2003 AJ0603 50m 38.48
28 146 Emma Alfredeen Upsala Simsällskap 2003 AS7803 50m 41.13
29 130 Sofie Leander Säffle Simsällskap 2005 AH3405 50m 46.26
30 55 Amanda Jobs Falu Simsällskap 2003 AK0203 25m 33.72
2019-05-31 07:48:26 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner