2019-11-15   02:21:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
26 200m Frisim Herrar Junior
DR MSSF 1:49.12 Gustaf Dahlman 1997 Västerås SS Stockholm 2018-04-06
JDR MSSF 1:51.24 Gustaf Dahlman 1997 Västerås SS London 2015-05-17
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 216 Oscar Wilhelmsson Örebro Simallians 2002 AM3902 50m 2:02.01
2 151 Adi Ramovic Upsala Simsällskap 2004 AG9304 50m 2:02.56
3 100 Edwin Nystrand Sala Simsällskap 2002 AE8902 50m 2:05.54
4 178 Gellert Szabo Västerås Simsällskap 2001 AM6901 50m 2:05.88
5 59 Jakob Källquist Gävle Simsällskap 2001 AC0901 50m 2:07.78
6 228 Rudolfs Stupans Örebro Simallians 1999 AX0599 50m 2:07.93
7 140 Johan Ljunggren Upsala Simsällskap 2001 AN6101 50m 2:08.52
8 13 Eskil Jonsson Eskilstuna Simklubb 2003 AA5303 50m 2:08.97
9 213 Anton Wallin Örebro Simallians 2000 AM7700 50m 2:09.92
10 120 Julius Grell Sandvikens Sim o Hoppklubb 2003 AS9903 50m 2:10.34
11 184 Jonathan Holmberg Västerås Simsällskap 2000 AT1300 50m 2:10.76
12 159 Danny Simaleza Upsala Simsällskap 2005 AE4905 50m 2:11.38
13 86 Marcus Bülund Karlstads Simsällskap 2004 AE4304 50m 2:12.01
14 127 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 50m 2:12.30
15 125 Daniel Lithner Säffle Simsällskap 2001 AJ9701 50m 2:12.37
16 110 Olle Nilsson Sala Simsällskap 2004 AL3104 50m 2:12.86
17 180 Per Granlund Västerås Simsällskap 2002 AH9502 50m 2:13.27
18 63 Albin Östlund Gävle Simsällskap 2004 AC1304 50m 2:13.53
19 230 Parsa Najafi Örebro Simallians 1999 AY6399 50m 2:13.84
20 220 Hannes Börjel Örebro Simallians 2002 AO4502 50m 2:14.40
21 84 Ludvig Mathisen Karlstads Simsällskap 2003 AD7903 50m 2:15.07
22 109 Max Antonsson Sala Simsällskap 2004 AG6304 50m 2:15.09
23 196 Isak Rehnman Västerås Simsällskap 2004 AI5304 50m 2:15.90
24 142 Andreas  Savin Upsala Simsällskap 2003 AG9503 50m 2:16.31
25 187 Peter Khabarov Västerås Simsällskap 2002 AM6302 50m 2:16.90
26 79 Philip Löfbom Karlskoga Simförening 2003 AC0903 50m 2:18.26
27 69 Olle Wikholm Gävle Simsällskap 2004 AO9904 50m 2:18.38
28 82 Gabriel Hökemyr Karlskoga Simförening 2002 AV0502 50m 2:18.55
29 199 Joel Brewitz Västerås Simsällskap 2005 AG2505 50m 2:18.87
30 132 Hugo Koivumäki Säffle Simsällskap 2004 AT2904 50m 2:20.59
31 88 Elias Sjölander Karlstads Simsällskap 2003 AO3903 50m 2:20.88
32 27 Samuel Paulson Eskilstuna Simklubb 2004 AG3504 50m 2:21.01
33 108 Botvid Wiell Sala Simsällskap 2005 AB3305 50m 2:22.47 EFT
34 153 Rasmus Loklint Upsala Simsällskap 2005 AD2105 50m 2:22.68
35 245 Gustaf Sandström Hudiksvalls Simsällskap 2003 AP4703 50m 2:23.75 EFT
36 161 Filip Hallin Upsala Simsällskap 2006 AD6106 50m 2:26.49
37 77 Igor Blagojevic Karlskoga Simförening 2000 AG5700 50m
2019-05-31 07:48:33 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner