Program for DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
800m Frisim Herrar Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR MSSF |
8:25.67 |
|
Simon Wanna |
1996 |
Säffle SS |
|
Jönköping |
|
2015-04-19 |
|
|
JDR MSSF |
8:25.67 |
|
Simon Wanna |
1996 |
Säffle SS |
|
Jönköping |
|
2015-04-19 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
137 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
8:36.20 |
|
|
|
|
|
2 |
151 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
8:43.91 |
|
|
|
|
|
3 |
177 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
9:01.40 |
|
|
|
|
|
4 |
61 |
|
Adam Carlsson |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AK1901 |
50m |
9:07.28 |
|
|
|
|
|
5 |
216 |
|
Oscar Wilhelmsson |
Örebro Simallians |
2002 |
AM3902 |
50m |
9:11.42 |
|
|
|
|
|
6 |
158 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
9:17.49 |
|
|
|
|
|
7 |
13 |
|
Eskil Jonsson |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
AA5303 |
50m |
9:29.36 |
|
|
|
|
|
8 |
127 |
|
Erik Mulikov |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AA5105 |
50m |
9:38.76 |
|
|
|
|
|
9 |
159 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
9:46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
143 |
|
Oskar Andersson |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG6503 |
50m |
9:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
116 |
|
Lucas Humling |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2005 |
AA8305 |
50m |
9:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
132 |
|
Hugo Koivumäki |
Säffle Simsällskap |
2004 |
AT2904 |
50m |
10:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
18 |
|
Fredrik Karlsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB7104 |
50m |
10:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
109 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
10:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
153 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
10:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
161 |
|
Filip Hallin |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AD6106 |
50m |
10:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
165 |
|
Ludvig Glantz |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AJ9906 |
50m |
10:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
225 |
|
August Jansson |
Örebro Simallians |
2005 |
AG6505 |
50m |
10:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-31 07:48:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|