Program for DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
200m Frisim Herrar Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR MSSF |
1:49.12 |
|
Gustaf Dahlman |
1997 |
Västerås SS |
|
Stockholm |
|
2018-04-06 |
|
|
JDR MSSF |
1:51.24 |
|
Gustaf Dahlman |
1997 |
Västerås SS |
|
London |
|
2015-05-17 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
William Brand |
Eskilstuna Simklubb |
1998 |
AN2198 |
50m |
1:57.21 |
|
|
|
|
|
2 |
170 |
|
Filip Björkholm |
Västerås Simsällskap |
1998 |
AP5798 |
50m |
2:00.41 |
|
|
|
|
|
3 |
216 |
|
Oscar Wilhelmsson |
Örebro Simallians |
2002 |
AM3902 |
50m |
2:02.01 |
|
|
|
|
|
4 |
151 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
2:02.56 |
|
|
|
|
|
5 |
100 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
2:05.54 |
|
|
|
|
|
6 |
178 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
2:05.88 |
|
|
|
|
|
7 |
59 |
|
Jakob Källquist |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AC0901 |
50m |
2:07.78 |
|
|
|
|
|
8 |
228 |
|
Rudolfs Stupans |
Örebro Simallians |
1999 |
AX0599 |
50m |
2:07.93 |
|
|
|
|
|
9 |
140 |
|
Johan Ljunggren |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AN6101 |
50m |
2:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
13 |
|
Eskil Jonsson |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
AA5303 |
50m |
2:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
213 |
|
Anton Wallin |
Örebro Simallians |
2000 |
AM7700 |
50m |
2:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
120 |
|
Julius Grell |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2003 |
AS9903 |
50m |
2:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
184 |
|
Jonathan Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2000 |
AT1300 |
50m |
2:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
159 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
2:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
86 |
|
Marcus Bülund |
Karlstads Simsällskap |
2004 |
AE4304 |
50m |
2:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
127 |
|
Erik Mulikov |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AA5105 |
50m |
2:12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
125 |
|
Daniel Lithner |
Säffle Simsällskap |
2001 |
AJ9701 |
50m |
2:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
110 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
2:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
180 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
2:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
63 |
|
Albin Östlund |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AC1304 |
50m |
2:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
230 |
|
Parsa Najafi |
Örebro Simallians |
1999 |
AY6399 |
50m |
2:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
220 |
|
Hannes Börjel |
Örebro Simallians |
2002 |
AO4502 |
50m |
2:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
84 |
|
Ludvig Mathisen |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AD7903 |
50m |
2:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
109 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
2:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
196 |
|
Isak Rehnman |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AI5304 |
50m |
2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
142 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
2:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
187 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
2:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
79 |
|
Philip Löfbom |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AC0903 |
50m |
2:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
69 |
|
Olle Wikholm |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AO9904 |
50m |
2:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
82 |
|
Gabriel Hökemyr |
Karlskoga Simförening |
2002 |
AV0502 |
50m |
2:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
199 |
|
Joel Brewitz |
Västerås Simsällskap |
2005 |
AG2505 |
50m |
2:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
132 |
|
Hugo Koivumäki |
Säffle Simsällskap |
2004 |
AT2904 |
50m |
2:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
88 |
|
Elias Sjölander |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AO3903 |
50m |
2:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
27 |
|
Samuel Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AG3504 |
50m |
2:21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
108 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
2:22.47 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
153 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
2:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
245 |
|
Gustaf Sandström |
Hudiksvalls Simsällskap |
2003 |
AP4703 |
50m |
2:23.75 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
161 |
|
Filip Hallin |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AD6106 |
50m |
2:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
77 |
|
Igor Blagojevic |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AG5700 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-31 07:48:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|