2019-10-23   16:36:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
28 100m Bröstsim Herrar Senior
DR MSSF 1:04.59 Mattias Kahlin 1987 Västerås SS Malmö 2010-07-14
JDR MSSF 1:05.95 August Mathisen 2001 Karlstads SS Stockholm 2018-04-06
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 50m 1:08.33
2 74 Robert Lindblom Harnäs Skutskär Simsällskap 1995 AP6395 50m 1:09.30
3 188 Lucas Sterling Västerås Simsällskap 2004 AC6704 50m 1:09.49
4 226 Anton Svennberg Örebro Simallians 2002 AV3702 50m 1:10.44
5 101 Jonathan Douib Sala Simsällskap 2000 AS8100 50m 1:10.59
6 137 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 50m 1:10.99
7 64 Marcus Ålenius Gävle Simsällskap 2001 AQ6901 50m 1:11.66
8 77 Igor Blagojevic Karlskoga Simförening 2000 AG5700 50m 1:12.15
9 27 Samuel Paulson Eskilstuna Simklubb 2004 AG3504 50m 1:12.41
10 189 Tom Dijkhuizen Västerås Simsällskap 2003 AH5703 50m 1:12.74
11 68 Melker Rosengren Gävle Simsällskap 2003 AR1903 50m 1:13.62
12 222 Adrijan Danqi Örebro Simallians 2002 AS2502 50m 1:14.05
13 21 Alex Ly Eskilstuna Simklubb 2003 AE6103 50m 1:14.55
14 187 Peter Khabarov Västerås Simsällskap 2002 AM6302 50m 1:16.71
15 201 Gustav Ulfvebrand Västerås Simsällskap 2003 AT4103 50m 1:17.56
16 23 Henrik Tran Eskilstuna Simklubb 2004 AC0704 50m 1:17.86
17 180 Per Granlund Västerås Simsällskap 2002 AH9502 50m 1:17.96
18 65 Hugo Swanson Gävle Simsällskap 2006 AA6106 50m 1:17.97
19 19 Elias Paulson Eskilstuna Simklubb 2000 AS0900 50m 1:18.33
20 183 Gustaf Walldén Västerås Simsällskap 2003 AE8503 50m 1:18.33
21 24 Axel Thorsén Eskilstuna Simklubb 2003 AH6503 50m 1:18.47
22 147 Felix Do Upsala Simsällskap 2004 AF4304 50m 1:18.72
23 212 Simon Baastad Örebro Simallians 2002 AC2102 50m 1:18.76
24 136 Roman Milkin Upsala Simsällskap 1999 AH0599 50m 1:19.72
25 108 Botvid Wiell Sala Simsällskap 2005 AB3305 50m 1:20.24
26 71 Samuel Sjökvist Gävle Simsällskap 2005 AQ0705 50m 1:20.53
27 142 Andreas  Savin Upsala Simsällskap 2003 AG9503 50m 1:20.87
28 238 David Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2004 AO2104 50m 1:20.98
29 81 Oskar Högqvist Karlskoga Simförening 2003 AN1703 50m 1:23.86
30 158 Lukas  Höglund Upsala Simsällskap 2004 AK0904 50m 1:23.98
31 116 Lucas Humling Sandvikens Sim o Hoppklubb 2005 AA8305 50m 1:24.09
32 159 Danny Simaleza Upsala Simsällskap 2005 AE4905 50m 1:27.98
2019-05-31 07:48:42 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner