2019-10-23   16:31:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
17 100m Frisim Damer Seniore
DR MSSF 56.55 Sara  Junevik 2000 Falu SS Landskrona 2018-07-08
JDR MSSF 56.55 Sara Junevik 2000 Falu SS Landskrona 2018-07-08
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 7 Lisa Eriksson Eskilstuna Simklubb 1998 AN3898 50m 58.88
2 8 Anna Eriksson Eskilstuna Simklubb 1999 AI0499 50m 58.95
3 179 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap 2003 AH9603 50m 59.12
4 103 Lisa Nystrand Sala Simsällskap 2006 AA1206 50m 1:00.13
5 56 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 50m 1:00.47
6 17 Maja Eriksson Eskilstuna Simklubb 2002 AM6602 50m 1:00.77
7 191 Felicia Rogell Västerås Simsällskap 2003 AQ6603 50m 1:00.94
8 175 Filippa Sterling Västerås Simsällskap 2002 AE7402 50m 1:01.07
9 10 Wilma Wennerberg Eskilstuna Simklubb 2001 AG3201 50m 1:01.63
10 15 Frida Gustafsson Eskilstuna Simklubb 2001 AM5401 50m 1:01.71
11 30 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb 2004 AQ6604 50m 1:01.92
12 181 Emelie Hellgren Västerås Simsällskap 2001 BC5601 50m 1:02.35
13 214 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians 2003 AO6603 50m 1:02.62
14 58 Ella Sjöbom Grums Simsällskap 2005 AH3605 50m 1:02.68
15 20 Josefin Fundberg Eskilstuna Simklubb 2004 AC2604 50m 1:03.31
16 11 Amanda Kullman Eskilstuna Simklubb 2000 AN3400 50m 1:03.38
17 34 Elin Logander Eskilstuna Simklubb 2005 AS8605 50m 1:03.54
18 55 Amanda Jobs Falu Simsällskap 2003 AK0203 50m 1:03.79
19 26 Elsa Staaf Eskilstuna Simklubb 2003 AV2203 50m 1:03.85
20 217 Emma Cullberg Örebro Simallians 2002 BA8202 50m 1:03.92
21 122 Petra Johansson Säffle Simsällskap 1997 AF3897 50m 1:03.95
22 145 Linnea Bergqvist Upsala Simsällskap 2003 AT0203 50m 1:04.21
23 89 Linnea Lindberg Karlstads Simsällskap 2005 AJ2205 50m 1:04.26
24 29 Felicia Maultasch Eskilstuna Simklubb 2003 BF6203 50m 1:04.32
25 106 Elvira Dalin Sala Simsällskap 2003 AO8803 50m 1:04.46
26 3 Louise Haglöv Borlänge Simsällskap 2003 BC9603 50m 1:04.57
27 36 Elin Sand Eskilstuna Simklubb 2002 BV9602 50m 1:04.64
28 76 Alexandra Kinell Karlskoga Simförening 2000 AF2200 50m 1:04.66
29 237 Linnea Larsson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AM9205 50m 1:04.67
30 186 Edith Engström Västerås Simsällskap 2002 AW7802 50m 1:04.81
31 192 Matilda Olausson Västerås Simsällskap 2004 AI0604 50m 1:04.81
32 115 Agnes Humling Sandvikens Sim o Hoppklubb 2000 AV2400 50m 1:04.81
33 202 Tara Klarbo Egan Västerås Simsällskap 2005 AQ6605 50m 1:04.99
34 90 Agnes Wilde Karlstads Simsällskap 2005 BB4805 50m 1:05.03
35 193 Astrid Engström Västerås Simsällskap 2004 AK0604 50m 1:05.15
36 2 Emma Larsson Borlänge Simsällskap 2002 AY0602 50m 1:05.33
37 221 Julia Månsson Örebro Simallians 2002 BL9202 50m 1:05.41
38 75 Tuva Blomdahl Harnäs Skutskär Simsällskap 2004 BO6204 50m 1:05.60
39 6 Alma Norgren Bålsta Simklubb 2004 AR6404 50m 1:05.61
40 154 Sofia  Wennerberg Upsala Simsällskap 2005 AH6405 50m 1:05.67
41 87 Miranda Wahlstedt Karlstads Simsällskap 2006 AA1606 50m 1:05.80
42 185 Emilia Boberg Västerås Simsällskap 2002 AV9602 50m 1:05.81
43 78 Sanna Lekberg Karlskoga Simförening 2001 AM4201 50m 1:06.11
44 141 Matilda Lantz Upsala Simsällskap 2002 AP6802 50m 1:06.11
45 129 Tilde Halldan Säffle Simsällskap 50m 1:06.77
2005 AH6205
46 118 Saga Boråker Sandvikens Sim o Hoppklubb 50m 1:07.23
2004 AN1604
47 163 Nike Söderström Upsala Simsällskap 50m 1:07.46
2007 AG2607
48 111 Cassandra Sjösten Sala Simsällskap 50m 1:07.56
2003 BR8803
49 139 Salma Gabot Upsala Simsällskap 50m 1:07.68
2001 AN1801
50 85 Joline Bakken Karlstads Simsällskap 50m 1:07.80
2005 AC1405
51 156 Joanna Sundqvist Upsala Simsällskap 50m 1:07.87
2005 AH7605
52 35 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 50m 1:07.91
2005 AU9205
53 25 Lovisa Laine Eskilstuna Simklubb 50m 1:07.94
2005 AB9405
54 33 Sammi Thai Eskilstuna Simklubb 50m 1:08.14
2005 AK6405
55 93 Elise Tegin Lindesbergs Simsällskap 50m 1:08.20
2004 AL2804
56 172 Sofia Båvenäs Västerås Simsällskap 50m 1:08.26
2002 AD9802
57 119 Moa Kvarnlöf Sandvikens Sim o Hoppklubb 50m 1:08.84
2004 BA7404
58 144 Alma Bergqvist Upsala Simsällskap 50m 1:09.33
2005 AC5205
59 152 Matilda Holmström Upsala Simsällskap 50m 1:09.44
2005 AF9205
60 157 Hilma Wahlström Upsala Simsällskap 50m 1:09.45
2006 AB8806
61 131 Ebba Locken Säffle Simsällskap 50m 1:09.76
2006 AH6606
62 224 Alina Umbaeva Örebro Simallians 50m 1:10.27
2005 AG4605
63 67 Maja  Nilsson Gävle Simsällskap 50m 1:10.57
2003 BF4203
64 166 Ida Svensson Upsala Simsällskap 50m 1:10.58
2006 AU7806
65 203 Wilda Furberg Västerås Simsällskap 50m 1:10.64
2003 BW0403
66 5 Emily Sandberg Bålsta Simklubb 50m 1:10.97
2004 AH2204
67 133 Amanda Orban Säffle Simsällskap 50m 1:12.78
2005 AH9205
68 130 Sofie Leander Säffle Simsällskap 50m 1:21.02
2005 AH3405
69 160 Sofia Högdin Upsala Simsällskap 25m 1:07.85
2004 BA3404
2019-05-31 07:48:13 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner