2019-10-23   11:03:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
21 200m Medley Damer Senior
DR MSSF 2:18.27 Shannyn  Hultin 1993 Upsala S Halmstad 2013-07-07
JDR MSSF 2:18.27 Shannyn Hultin 1993 Upsala S Halmstad 2013-07-07
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 176 Edith Jernstedt Västerås Simsällskap 2002 AG1202 50m 2:21.12
2 103 Lisa Nystrand Sala Simsällskap 2006 AA1206 50m 2:21.13
3 175 Filippa Sterling Västerås Simsällskap 2002 AE7402 50m 2:24.13
4 191 Felicia Rogell Västerås Simsällskap 2003 AQ6603 50m 2:26.32
5 221 Julia Månsson Örebro Simallians 2002 BL9202 50m 2:30.84
6 56 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 50m 2:31.45
7 179 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap 2003 AH9603 50m 2:32.51
8 118 Saga Boråker Sandvikens Sim o Hoppklubb 2004 AN1604 50m 2:35.40
9 55 Amanda Jobs Falu Simsällskap 2003 AK0203 50m 2:35.43
10 141 Matilda Lantz Upsala Simsällskap 2002 AP6802 50m 2:36.40
11 60 Frida Florén Gävle Simsällskap 2004 AB1404 50m 2:39.80
12 85 Joline Bakken Karlstads Simsällskap 2005 AC1405 50m 2:40.24
13 57 Tuva Hjemli Falu Simsällskap 2005 AN8805 50m 2:40.81
14 224 Alina Umbaeva Örebro Simallians 2005 AG4605 50m 2:41.73
15 223 Josefina Näsén Örebro Simallians 2005 AF7805 50m 2:42.37
16 26 Elsa Staaf Eskilstuna Simklubb 2003 AV2203 50m 2:42.39
17 3 Louise Haglöv Borlänge Simsällskap 2003 BC9603 50m 2:43.57
18 149 Vera Hermansson Upsala Simsällskap 2003 AY1603 50m 2:43.85
19 154 Sofia  Wennerberg Upsala Simsällskap 2005 AH6405 50m 2:44.80
20 75 Tuva Blomdahl Harnäs Skutskär Simsällskap 2004 BO6204 50m 2:45.27
21 150 Lisen Myrelid Upsala Simsällskap 2005 AD0805 50m 2:46.52
22 144 Alma Bergqvist Upsala Simsällskap 2005 AC5205 50m 2:46.80
23 67 Maja  Nilsson Gävle Simsällskap 2003 BF4203 50m 2:47.80
24 139 Salma Gabot Upsala Simsällskap 2001 AN1801 50m 2:47.91
25 148 Amanda Viksten Upsala Simsällskap 2004 AK8604 50m 2:48.26
26 155 Klara Pettersson Upsala Simsällskap 2004 AU6204 50m 2:48.96
27 66 Lisa Löf Gävle Simsällskap 2004 AP3404 50m 2:49.79
28 119 Moa Kvarnlöf Sandvikens Sim o Hoppklubb 2004 BA7404 50m 2:49.79
29 163 Nike Söderström Upsala Simsällskap 2007 AG2607 50m 2:50.37
30 5 Emily Sandberg Bålsta Simklubb 2004 AH2204 50m 2:51.47
31 164 Nora Högström Upsala Simsällskap 2007 AG1807 50m 2:54.56
32 200 Cecilia Brunzell Västerås Simsällskap 2006 AF7806 50m 3:08.58
33 172 Sofia Båvenäs Västerås Simsällskap 2002 AD9802 25m 2:42.60
34 156 Joanna Sundqvist Upsala Simsällskap 2005 AH7605 25m 2:48.08
2019-05-31 07:48:24 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner