Program for DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
50m Ryggsim Damer Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR MSSF |
28.90 |
|
Emma Svensson |
1992 |
Upsala S |
|
Charlotte |
|
2013-05-09 |
|
|
JDR MSSF |
29.32 |
|
Emma Svensson |
1992 |
Upsala S |
|
Norrköping |
|
2012-06-28 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
185 |
|
Emilia Boberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AV9602 |
50m |
31.61 |
|
|
|
|
|
2 |
214 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
Örebro Simallians |
2003 |
AO6603 |
50m |
31.87 |
|
|
|
|
|
3 |
28 |
|
My Larsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AF8405 |
50m |
32.30 |
|
|
|
|
|
4 |
198 |
|
Hanna Degerlund |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AX9404 |
50m |
32.64 |
|
|
|
|
|
5 |
60 |
|
Frida Florén |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AB1404 |
50m |
33.07 |
|
|
|
|
|
6 |
126 |
|
Ida Lithner |
Säffle Simsällskap |
2004 |
AB6204 |
50m |
33.64 |
|
|
|
|
|
7 |
102 |
|
Jeanna Wiell |
Sala Simsällskap |
2001 |
BB9201 |
50m |
33.66 |
|
|
|
|
|
8 |
224 |
|
Alina Umbaeva |
Örebro Simallians |
2005 |
AG4605 |
50m |
33.78 |
|
|
|
|
|
9 |
139 |
|
Salma Gabot |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AN1801 |
50m |
33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
162 |
|
Clara Frykberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AV6405 |
50m |
34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
138 |
|
Tova Franzén |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AK9601 |
50m |
34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
93 |
|
Elise Tegin |
Lindesbergs Simsällskap |
2004 |
AL2804 |
50m |
34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
218 |
|
Julia Pietsch |
Örebro Simallians |
2005 |
AB0605 |
50m |
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
6 |
|
Alma Norgren |
Bålsta Simklubb |
2004 |
AR6404 |
50m |
34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
115 |
|
Agnes Humling |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2000 |
AV2400 |
50m |
35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
239 |
|
Emelie Widhe |
Strängnäs Simklubb |
2001 |
AN0401 |
50m |
35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
237 |
|
Linnea Larsson |
Hallsberg Kumla Simklubb |
2005 |
AM9205 |
50m |
35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
131 |
|
Ebba Locken |
Säffle Simsällskap |
2006 |
AH6606 |
50m |
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
236 |
|
Ellen Eriksson |
Hallsberg Kumla Simklubb |
2001 |
BP7201 |
50m |
35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
203 |
|
Wilda Furberg |
Västerås Simsällskap |
2003 |
BW0403 |
50m |
36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
145 |
|
Linnea Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AT0203 |
50m |
36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
128 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AH4205 |
50m |
36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
149 |
|
Vera Hermansson |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AY1603 |
50m |
36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
197 |
|
Estelle Gyoni |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AS0204 |
50m |
36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
244 |
|
Moa Hammarbäck |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AR5403 |
50m |
36.77 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
117 |
|
Anna Jönsson |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2003 |
BC5203 |
50m |
37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
4 |
|
Alice Johansson |
Bålsta Simklubb |
2003 |
AJ0603 |
50m |
38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
146 |
|
Emma Alfredeen |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AS7803 |
50m |
41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
130 |
|
Sofie Leander |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AH3405 |
50m |
46.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
55 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
25m |
33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-31 07:48:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|