2019-10-23   11:05:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
32 50m Bröstsim Damer Senior
DR MSSF 30.23 Jennie Johansson 1988 Upsala S Barcelona 2013-08-04
JDR MSSF 31.81 Hannah Brunzell 2001 Västerås SS Buenos Aires 2018-10-07
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 221 Julia Månsson Örebro Simallians 2002 BL9202 50m 31.92
2 175 Filippa Sterling Västerås Simsällskap 2002 AE7402 50m 33.57
3 118 Saga Boråker Sandvikens Sim o Hoppklubb 2004 AN1604 50m 34.18
4 182 Adelina Walldén Västerås Simsällskap 2002 AS2602 50m 34.48
5 3 Louise Haglöv Borlänge Simsällskap 2003 BC9603 50m 35.07
6 229 Alma Mühr Örebro Simallians 2005 BI0405 50m 35.12
7 25 Lovisa Laine Eskilstuna Simklubb 2005 AB9405 50m 35.24
8 227 Filippa Sjöholm Sundström Örebro Simallians 2003 BQ8203 50m 35.85
9 33 Sammi Thai Eskilstuna Simklubb 2005 AK6405 50m 36.28
10 7 Lisa Eriksson Eskilstuna Simklubb 1998 AN3898 50m 36.32
11 103 Lisa Nystrand Sala Simsällskap 2006 AA1206 50m 36.35
12 14 Adina Nyström Eskilstuna Simklubb 1999 BD3699 50m 36.51
13 192 Matilda Olausson Västerås Simsällskap 2004 AI0604 50m 36.56
14 141 Matilda Lantz Upsala Simsällskap 2002 AP6802 50m 36.94
15 115 Agnes Humling Sandvikens Sim o Hoppklubb 2000 AV2400 50m 37.18
16 56 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 50m 37.36
17 55 Amanda Jobs Falu Simsällskap 2003 AK0203 50m 37.60
18 34 Elin Logander Eskilstuna Simklubb 2005 AS8605 50m 37.61
19 75 Tuva Blomdahl Harnäs Skutskär Simsällskap 2004 BO6204 50m 37.69
20 90 Agnes Wilde Karlstads Simsällskap 2005 BB4805 50m 37.78
21 67 Maja  Nilsson Gävle Simsällskap 2003 BF4203 50m 37.79
22 12 Nora Laine Eskilstuna Simklubb 2000 AP8400 50m 38.04
23 58 Ella Sjöbom Grums Simsällskap 2005 AH3605 50m 38.28
24 236 Ellen Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2001 BP7201 50m 38.34
25 94 Lovisa Hodell Lindesbergs Simsällskap 2004 BD2604 50m 38.45
26 160 Sofia Högdin Upsala Simsällskap 2004 BA3404 50m 38.49
27 154 Sofia  Wennerberg Upsala Simsällskap 2005 AH6405 50m 38.81
28 181 Emelie Hellgren Västerås Simsällskap 2001 BC5601 50m 39.25
29 128 Linnéa Bruce-Holm Säffle Simsällskap 2005 AH4205 50m 39.25
30 66 Lisa Löf Gävle Simsällskap 2004 AP3404 50m 39.33
31 145 Linnea Bergqvist Upsala Simsällskap 2003 AT0203 50m 39.52
32 149 Vera Hermansson Upsala Simsällskap 2003 AY1603 50m 40.47
33 6 Alma Norgren Bålsta Simklubb 2004 AR6404 50m 41.11
34 4 Alice Johansson Bålsta Simklubb 2003 AJ0603 50m 41.33
35 57 Tuva Hjemli Falu Simsällskap 2005 AN8805 50m 41.46
36 139 Salma Gabot Upsala Simsällskap 2001 AN1801 50m 41.75
37 237 Linnea Larsson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AM9205 50m 41.93
38 78 Sanna Lekberg Karlskoga Simförening 2001 AM4201 50m 42.40
39 162 Clara Frykberg Upsala Simsällskap 2005 AV6405 50m 42.94
40 131 Ebba Locken Säffle Simsällskap 2006 AH6606 50m 43.45
41 117 Anna Jönsson Sandvikens Sim o Hoppklubb 2003 BC5203 50m 44.24
42 200 Cecilia Brunzell Västerås Simsällskap 2006 AF7806 50m 47.87
43 179 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap 2003 AH9603 25m 36.94
2019-05-31 07:48:50 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner