2019-09-22   05:04:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 1/6 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Document
Heatlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 1, 200m Medley Herrar
Final 1 (4)
DR MSSF 2:03.46 Linus Kanth 1991 Västerås SS Stockholm 2018-04-08
JDR MSSF 2:06.87 Linus Kanth 1991 Västerås SS Malmö 2010-07-17
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:00
1 50m
165 2 Ludvig Glantz 2006 UPSALA S 2:40.11 50m
189 3 Tom Dijkhuizen 2003 VÄSTERÅS 2:34.74 50m
143 4 Oskar Andersson 2003 UPSALA S 2:33.68 50m
63 5 Albin Östlund 2004 GÄVLE SS 2:34.61 50m
108 6 Botvid Wiell 2005 SALA SS 2:37.45 50m
7 50m
8 50m
Gren 1, 200m Medley Herrar Final 2 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:03
Anm tid
Start ca:
196 1 Isak Rehnman 2004 VÄSTERÅS 2:32.99 50m
116 2 Lucas Humling 2005 SANDVIKEN 2:31.86 50m
69 3 Olle Wikholm 2004 GÄVLE SS 2:30.81 50m
110 4 Olle Nilsson 2004 SALA SS 2:29.47 50m
180 5 Per Granlund 2002 VÄSTERÅS 2:29.78 50m
84 6 Ludvig Mathisen 2003 KARLSTAD 2:31.62 50m
82 7 Gabriel Hökemyr 2002 KARLSKO SF 2:32.93 50m
65 8 Hugo Swanson 2006 GÄVLE SS 2:33.37 50m
Gren 1, 200m Medley Herrar Final 3 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:06
21 1 Alex Ly 2003 ESKILSTUNA 2:29.30 50m
222 2 Adrijan Danqi 2002 ÖSA 2:28.94 50m
226 3 Anton Svennberg 2002 ÖSA 2:27.93 50m
213 4 Anton Wallin 2000 ÖSA 2:24.25 50m
68 5 Melker Rosengren 2003 GÄVLE SS 2:24.54 50m
86 6 Marcus Bülund 2004 KARLSTAD 2:28.71 50m
13 7 Eskil Jonsson 2003 ESKILSTUNA 2:29.09 50m
159 8 Danny Simaleza 2005 UPSALA S 2:29.31 50m
Gren 1, 200m Medley Herrar Final 4 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:09
61 1 Adam Carlsson 2001 GÄVLE SS 2:20.60 50m
188 2 Lucas Sterling 2004 VÄSTERÅS 2:18.79 50m
137 3 Mikael Söderberg 2003 UPSALA S 2:17.42 50m
100 4 Edwin Nystrand 2002 SALA SS 2:15.56 50m
59 5 Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS 2:16.77 50m
77 6 Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF 2:18.27 50m
151 7 Adi Ramovic 2004 UPSALA S 2:19.60 50m
101 8 Jonathan Douib 2000 SALA SS 2:22.66 50m
2019-06-01 08:42:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner