2019-11-19   17:42:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 1/6 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Document
Heatlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 4, 50m Frisim Damer
Final 1 (8)
DR MSSF 25.75 Emma Svensson 1992 Upsala S Jönköping 2010-04-25
JDR MSSF 25.75 Emma Svensson 1992 Upsala S Jönköping 2010-04-25
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:01
1 50m
2 50m
197 3 Estelle Gyoni 2004 VÄSTERÅS 30.48 25m
191 4 Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS 28.53 25m
190 5 Lina Rehnman 2002 VÄSTERÅS 30.04 25m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 4, 50m Frisim Damer Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:02
Anm tid
Start ca:
1 50m
37 2 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 ESKILSTUNA 32.25 50m
203 3 Wilda Furberg 2003 VÄSTERÅS 32.06 50m
195 4 Sarah von der Burg 2004 VÄSTERÅS 31.49 50m
163 5 Nike Söderström 2007 UPSALA S 31.69 50m
32 6 Sigrid Bengtsson 2005 ESKILSTUNA 32.13 50m
175 7 Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS 27.86 25m
8 50m
Gren 4, 50m Frisim Damer Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:03
244 1 Moa Hammarbäck 2003 KARLSKO SF 31.07 50m
70 2 Juni  Rogström 2004 GÄVLE SS 30.85 50m
78 3 Sanna Lekberg 2001 KARLSKO SF 30.82 50m
138 4 Tova Franzén 2001 UPSALA S 30.72 50m
236 5 Ellen Eriksson 2001 HK SIM 30.82 50m
239 6 Emelie Widhe 2001 STRÄNGNÄS 30.84 50m
131 7 Ebba Locken 2006 SÄFFLE SS 31.05 50m
111 8 Cassandra Sjösten 2003 SALA SS 31.07 50m
Gren 4, 50m Frisim Damer Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:04
139 1 Salma Gabot 2001 UPSALA S 30.55 50m
185 2 Emilia Boberg 2002 VÄSTERÅS 30.25 50m
90 3 Agnes Wilde 2005 KARLSTAD 30.18 50m
141 4 Matilda Lantz 2002 UPSALA S 30.13 50m
145 5 Linnea Bergqvist 2003 UPSALA S 30.17 50m
118 6 Saga Boråker 2004 SANDVIKEN 30.22 50m
5 7 Emily Sandberg 2004 BÅLSTA SK 30.50 50m
162 8 Clara Frykberg 2005 UPSALA S 30.65 50m
Gren 4, 50m Frisim Damer Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:05
102 1 Jeanna Wiell 2001 SALA SS 30.09 50m
60 2 Frida Florén 2004 GÄVLE SS 29.90 50m
193 3 Astrid Engström 2004 VÄSTERÅS 29.81 50m
186 4 Edith Engström 2002 VÄSTERÅS 29.77 50m
6 5 Alma Norgren 2004 BÅLSTA SK 29.80 50m
237 6 Linnea Larsson 2005 HK SIM 29.87 50m
75 7 Tuva Blomdahl 2004 HARNÄS SKU 30.00 50m
93 8 Elise Tegin 2004 LINDESBERG 30.09 50m
Gren 4, 50m Frisim Damer Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:06
Anm tid
Start ca:
126 1 Ida Lithner 2004 SÄFFLE SS 29.66 50m
28 2 My Larsson 2005 ESKILSTUNA 29.53 50m
3 3 Louise Haglöv 2003 BORLÄNGE 29.34 50m
217 4 Emma Cullberg 2002 ÖSA 29.20 50m
26 5 Elsa Staaf 2003 ESKILSTUNA 29.30 50m
115 6 Agnes Humling 2000 SANDVIKEN 29.37 50m
11 7 Amanda Kullman 2000 ESKILSTUNA 29.62 50m
36 8 Elin Sand 2002 ESKILSTUNA 29.72 50m
Gren 4, 50m Frisim Damer Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:07
34 1 Elin Logander 2005 ESKILSTUNA 29.02 50m
10 2 Wilma Wennerberg 2001 ESKILSTUNA 28.90 50m
15 3 Frida Gustafsson 2001 ESKILSTUNA 28.84 50m
214 4 Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA 28.59 50m
103 5 Lisa Nystrand 2006 SALA SS 28.79 50m
20 6 Josefin Fundberg 2004 ESKILSTUNA 28.88 50m
192 7 Matilda Olausson 2004 VÄSTERÅS 29.02 50m
29 8 Felicia Maultasch 2003 ESKILSTUNA 29.06 50m
Gren 4, 50m Frisim Damer Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:08
181 1 Emelie Hellgren 2001 VÄSTERÅS 28.38 50m
58 2 Ella Sjöbom 2005 GRUMS SS 28.08 50m
56 3 Julia Lindgren 2004 FALUN 27.84 50m
8 4 Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA 26.54 50m
7 5 Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA 27.07 50m
17 6 Maja Eriksson 2002 ESKILSTUNA 28.06 50m
30 7 Alva Abrahamsson 2004 ESKILSTUNA 28.13 50m
76 8 Alexandra Kinell 2000 KARLSKO SF 28.57 50m
2019-06-01 08:42:02 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner