2019-09-22   05:03:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 1/6 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Document
Heatlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar
Final 1 (3)
DR MSSF 2:18.46 Linus Kanth 1991 Västerås SS Halmstad 2013-07-03
JDR MSSF 2:25.68 Pierre  Zarebski 1192 Upsala S Uppsala 2011-07-03
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:24
147 1 Felix Do 2004 UPSALA S 3:03.72 50m
161 2 Filip Hallin 2006 UPSALA S 3:00.39 50m
71 3 Samuel Sjökvist 2005 GÄVLE SS 2:55.50 50m
86 4 Marcus Bülund 2004 KARLSTAD 2:53.38 50m
201 5 Gustav Ulfvebrand 2003 VÄSTERÅS 2:54.61 50m
215 6 William Forsström 2002 ÖSA 2:59.14 50m
153 7 Rasmus Loklint 2005 UPSALA S 3:02.58 50m
8 50m
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar Final 2 (3)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:27
Anm tid
Start ca:
240 1 Artur Romin 2003 STRÄNGNÄS 2:52.31 50m
18 2 Fredrik Karlsson 2004 ESKILSTUNA 2:51.77 50m
74 3 Robert Lindblom 1995 HARNÄS SKU 2:49.46 50m
183 4 Gustaf Walldén 2003 VÄSTERÅS 2:44.39 50m
110 5 Olle Nilsson 2004 SALA SS 2:49.28 50m
65 6 Hugo Swanson 2006 GÄVLE SS 2:51.19 50m
189 7 Tom Dijkhuizen 2003 VÄSTERÅS 2:52.10 50m
19 8 Elias Paulson 2000 ESKILSTUNA 2:53.06 50m
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar Final 3 (3)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:31
84 1 Ludvig Mathisen 2003 KARLSTAD 2:40.64 50m
188 2 Lucas Sterling 2004 VÄSTERÅS 2:38.63 50m
64 3 Marcus Ålenius 2001 GÄVLE SS 2:35.11 50m
137 4 Mikael Söderberg 2003 UPSALA S 2:29.76 50m
1 5 Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS 2:30.96 50m
77 6 Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF 2:36.49 50m
100 7 Edwin Nystrand 2002 SALA SS 2:40.18 50m
222 8 Adrijan Danqi 2002 ÖSA 2:43.63 50m
2019-06-01 08:42:02 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner