2019-09-18   15:04:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 1/6 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Document
Heatlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar
Final 1 (4)
DR MSSF 55.52 Erik  Gissén 1992 Karlstads SS Norrköping 2016-07-09
JDR MSSF 55.98 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS Stockholm 2017-04-09
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:44
1 50m
2 50m
222 3 Adrijan Danqi 2002 ÖSA 1:10.64 25m
81 4 Oskar Högqvist 2003 KARLSKO SF 1:11.77 50m
124 5 Tobias Klasson 2000 SÄFFLE SS 1:15.29 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar Final 2 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:46
Anm tid
Start ca:
1 1 Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS 1:09.44 50m
245 2 Gustaf Sandström 2003 HUDIKSVALL 1:08.64 50m
142 3 Andreas  Savin 2003 UPSALA S 1:08.00 50m
80 4 Oscar  Björstam 2003 KARLSKO SF 1:07.39 50m
69 5 Olle Wikholm 2004 GÄVLE SS 1:07.73 50m
108 6 Botvid Wiell 2005 SALA SS 1:08.24 50m
125 7 Daniel Lithner 2001 SÄFFLE SS 1:08.72 50m
79 8 Philip Löfbom 2003 KARLSKO SF 1:10.46 50m
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar Final 3 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:48
62 1 Carl Hansson 2003 GÄVLE SS 1:06.96 50m
230 2 Parsa Najafi 1999 ÖSA 1:06.31 50m
213 3 Anton Wallin 2000 ÖSA 1:04.69 50m
68 4 Melker Rosengren 2003 GÄVLE SS 1:03.82 50m
104 5 Jakob Hanson 2002 SALA SS 1:04.66 50m
120 6 Julius Grell 2003 SANDVIKEN 1:04.89 50m
127 7 Erik Mulikov 2005 SÄFFLE SS 1:06.40 50m
180 8 Per Granlund 2002 VÄSTERÅS 1:07.15 50m
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar Final 4 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:49
216 1 Oscar Wilhelmsson 2002 ÖSA 1:02.06 50m
178 2 Gellert Szabo 2001 VÄSTERÅS 1:00.33 50m
64 3 Marcus Ålenius 2001 GÄVLE SS 58.70 50m
83 4 Erik Gissén 1992 KARLSTAD 56.30 50m
9 5 William Brand 1998 ESKILSTUNA 56.87 50m
100 6 Edwin Nystrand 2002 SALA SS 59.83 50m
184 7 Jonathan Holmberg 2000 VÄSTERÅS 1:01.94 50m
151 8 Adi Ramovic 2004 UPSALA S 1:03.24 50m
2019-06-01 08:42:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner