2019-11-14   11:20:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 1/6 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Document
Heatlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer
Final 1 (6)
DR MSSF 58.89 Sara  Junevik 2000 Falu SS Indianapolis 2017-08-28
JDR MSSF 58.89 Sara Junevik 2001 Falu SS Indianapolis 2017-08-26
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:51
1 50m
2 50m
90 3 Agnes Wilde 2005 KARLSTAD 1:25.45 25m
164 4 Nora Högström 2007 UPSALA S 1:24.81 50m
200 5 Cecilia Brunzell 2006 VÄSTERÅS 1:21.44 25m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:53
Anm tid
Start ca:
5 1 Emily Sandberg 2004 BÅLSTA SK 1:22.12 50m
163 2 Nike Söderström 2007 UPSALA S 1:21.21 50m
85 3 Joline Bakken 2005 KARLSTAD 1:20.58 50m
156 4 Joanna Sundqvist 2005 UPSALA S 1:20.00 50m
146 5 Emma Alfredeen 2003 UPSALA S 1:20.40 50m
237 6 Linnea Larsson 2005 HK SIM 1:21.11 50m
150 7 Lisen Myrelid 2005 UPSALA S 1:21.45 50m
8 50m
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:55
144 1 Alma Bergqvist 2005 UPSALA S 1:19.67 50m
197 2 Estelle Gyoni 2004 VÄSTERÅS 1:18.14 50m
224 3 Alina Umbaeva 2005 ÖSA 1:17.74 50m
182 4 Adelina Walldén 2002 VÄSTERÅS 1:17.51 50m
58 5 Ella Sjöbom 2005 GRUMS SS 1:17.56 50m
149 6 Vera Hermansson 2003 UPSALA S 1:18.11 50m
35 7 Maja Björkbacka 2005 ESKILSTUNA 1:19.44 50m
93 8 Elise Tegin 2004 LINDESBERG 1:19.97 50m
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:57
155 1 Klara Pettersson 2004 UPSALA S 1:16.23 50m
239 2 Emelie Widhe 2001 STRÄNGNÄS 1:14.56 50m
172 3 Sofia Båvenäs 2002 VÄSTERÅS 1:14.30 50m
217 4 Emma Cullberg 2002 ÖSA 1:13.36 50m
138 5 Tova Franzén 2001 UPSALA S 1:13.81 50m
14 6 Adina Nyström 1999 ESKILSTUNA 1:14.50 50m
36 7 Elin Sand 2002 ESKILSTUNA 1:14.71 50m
214 8 Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA 1:16.52 50m
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:58
198 1 Hanna Degerlund 2004 VÄSTERÅS 1:11.84 50m
76 2 Alexandra Kinell 2000 KARLSKO SF 1:11.06 50m
223 3 Josefina Näsén 2005 ÖSA 1:08.95 50m
26 4 Elsa Staaf 2003 ESKILSTUNA 1:07.80 50m
190 5 Lina Rehnman 2002 VÄSTERÅS 1:08.43 50m
11 6 Amanda Kullman 2000 ESKILSTUNA 1:10.03 50m
60 7 Frida Florén 2004 GÄVLE SS 1:11.30 50m
66 8 Lisa Löf 2004 GÄVLE SS 1:13.13 50m
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:00
Anm tid
Start ca:
103 1 Lisa Nystrand 2006 SALA SS 1:07.00 50m
191 2 Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS 1:06.82 50m
122 3 Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS 1:05.99 50m
8 4 Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA 1:03.41 50m
7 5 Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA 1:05.41 50m
56 6 Julia Lindgren 2004 FALUN 1:06.19 50m
55 7 Amanda Jobs 2003 FALUN 1:06.95 50m
15 8 Frida Gustafsson 2001 ESKILSTUNA 1:07.00 50m
2019-06-01 08:42:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner