Program for DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Below are all entry- and startlists shown by session.
Pass 1 Lördag 1/6 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Fjärilsim Herrar Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR MSSF |
55.52 |
|
Erik Gissén |
1992 |
Karlstads SS |
|
Norrköping |
|
2016-07-09 |
|
|
JDR MSSF |
55.98 |
|
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads SS |
|
Stockholm |
|
2017-04-09 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
83 |
|
Erik Gissén |
Karlstads Simsällskap |
1992 |
AL0992 |
50m |
56.30 |
|
|
|
|
|
2 |
9 |
|
William Brand |
Eskilstuna Simklubb |
1998 |
AN2198 |
50m |
56.87 |
|
|
|
|
|
3 |
64 |
|
Marcus Ålenius |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AQ6901 |
50m |
58.70 |
|
|
|
|
|
4 |
100 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
59.83 |
|
|
|
|
|
5 |
178 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
1:00.33 |
|
|
|
|
|
6 |
184 |
|
Jonathan Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2000 |
AT1300 |
50m |
1:01.94 |
|
|
|
|
|
7 |
216 |
|
Oscar Wilhelmsson |
Örebro Simallians |
2002 |
AM3902 |
50m |
1:02.06 |
|
|
|
|
|
8 |
123 |
|
Ludvig Nyrén |
Säffle Simsällskap |
1997 |
AO5797 |
50m |
1:02.58 |
|
|
|
|
|
9 |
151 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
68 |
|
Melker Rosengren |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AR1903 |
50m |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
99 |
|
Elias Nordgren |
Sala Simsällskap |
2001 |
AE2101 |
50m |
1:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
104 |
|
Jakob Hanson |
Sala Simsällskap |
2002 |
AJ4902 |
50m |
1:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
213 |
|
Anton Wallin |
Örebro Simallians |
2000 |
AM7700 |
50m |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
120 |
|
Julius Grell |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2003 |
AS9903 |
50m |
1:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
230 |
|
Parsa Najafi |
Örebro Simallians |
1999 |
AY6399 |
50m |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
127 |
|
Erik Mulikov |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AA5105 |
50m |
1:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
62 |
|
Carl Hansson |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AE9703 |
50m |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
180 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
80 |
|
Oscar Björstam |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AH2703 |
50m |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
69 |
|
Olle Wikholm |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AO9904 |
50m |
1:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
142 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
108 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
245 |
|
Gustaf Sandström |
Hudiksvalls Simsällskap |
2003 |
AP4703 |
50m |
1:08.64 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
125 |
|
Daniel Lithner |
Säffle Simsällskap |
2001 |
AJ9701 |
50m |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
50m |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
79 |
|
Philip Löfbom |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AC0903 |
50m |
1:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
81 |
|
Oskar Högqvist |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AN1703 |
50m |
1:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
124 |
|
Tobias Klasson |
Säffle Simsällskap |
2000 |
AM1500 |
50m |
1:15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
222 |
|
Adrijan Danqi |
Örebro Simallians |
2002 |
AS2502 |
25m |
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-31 07:47:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|