Program för DM/JDM Skåne/Blekinge 50m 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag fm
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
DM/JDM 50m Karlshamn 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Väggabadet |
Arrangör: |
Skånes Simförbund/Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
2XU Island Challenge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
630 |
3 |
|
Sebastian Karlsson |
1993 |
KARLSKRONA |
1:12.52 |
50m |
|
|
S14 |
|
573 |
4 |
|
Noel Ahlbin |
2004 |
VELLINGE-N |
1:06.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
360 |
5 |
|
Henning Cederlund |
2003 |
HS |
1:06.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
618 |
1 |
|
Oscar Nordström |
2003 |
KIVIKS SK |
1:06.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
555 |
2 |
|
Vilhelm Andersson |
2002 |
SK SYDSIM |
1:05.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
3 |
|
Kalle Edelhamre |
2003 |
HS |
1:05.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
530 |
4 |
|
Bill Beckman |
2005 |
MKK |
1:05.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
519 |
5 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
MKK |
1:05.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
426 |
6 |
|
Joel Johnsson |
2000 |
KSLS |
1:05.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
495 |
7 |
|
Axel Andrén |
2001 |
MKK |
1:05.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
371 |
1 |
|
Alan Jovic |
2004 |
HS |
1:04.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
494 |
2 |
|
Douglas Romare |
2001 |
MKK |
1:04.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
3 |
|
Felix Tjärnberg |
2005 |
HS |
1:04.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
601 |
4 |
|
Mattias Rydqvist |
2000 |
TRELLEBORG |
1:03.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
652 |
5 |
|
Jonathan Palminger |
2004 |
SK TRITON |
1:03.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
460 |
6 |
|
Markus Rydgren |
2003 |
LANDSKRONA |
1:04.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
7 |
|
Oliver Kock |
2003 |
HS |
1:04.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
8 |
|
Niels Kwant |
2003 |
KK KARPEN |
1:04.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
1 |
|
Karl Liljegren |
2001 |
MKK |
1:03.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
517 |
2 |
|
Anders Ludvigsson |
2000 |
MKK |
1:02.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
554 |
3 |
|
Dennie Halilovic |
2002 |
SK SYDSIM |
1:02.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
520 |
4 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
MKK |
1:01.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
635 |
5 |
|
Anton Jönsson |
2001 |
ESLÖVS SS |
1:02.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
602 |
6 |
|
Axel Lloyd |
1999 |
TRELLEBORG |
1:02.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
414 |
7 |
|
Simon Persson |
2003 |
KK KARPEN |
1:03.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
581 |
8 |
|
Sebastian Lundgren |
1999 |
YSTADS SS |
1:03.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
1 |
|
Marcus Barkrot |
2002 |
KARLSKRONA |
1:01.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
2 |
|
Gustav Persson |
2000 |
HS |
1:00.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
583 |
3 |
|
Max Persson |
2001 |
YSTADS SS |
59.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
393 |
4 |
|
Axel Auer |
2003 |
KARLSKRONA |
58.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
351 |
5 |
|
Jacob Söderberg |
2003 |
HS |
59.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
362 |
6 |
|
William Lundblad |
2004 |
HS |
1:00.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
590 |
7 |
|
Petter Hellzén |
2000 |
ÄNGELHOLM |
1:01.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
439 |
8 |
|
Jonatan Wede |
1988 |
LANDSKRONA |
1:01.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
449 |
1 |
|
Linus Kahl |
2001 |
LANDSKRONA |
58.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
515 |
2 |
|
Primus Olsson |
2000 |
MKK |
57.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
3 |
|
Johan Rydahl |
2001 |
HS |
55.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
342 |
4 |
|
Jesper Björk |
1993 |
HS |
54.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
5 |
|
Christoffer Carlsen |
1992 |
HS |
54.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
441 |
6 |
|
Alfred Christensson |
1998 |
LANDSKRONA |
57.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
444 |
7 |
|
Emil Hassling |
2000 |
LANDSKRONA |
57.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
556 |
8 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
SK SYDSIM |
58.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-31 20:36:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Skånes Simförbund |
|
|
|
|