Program för DM/JDM Skåne/Blekinge 50m 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 Lördag em
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
DM/JDM 50m Karlshamn 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Väggabadet |
Arrangör: |
Skånes Simförbund/Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Bröstsim Damer
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Sparbanken i Karlshamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
420 |
1 |
|
Belinda Vedlugaite |
2000 |
KLIPPAN |
2:50.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
587 |
2 |
|
Tea Stark Friis |
2006 |
YSTADS SS |
3:12.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
596 |
3 |
|
Ella Persson |
2004 |
ÄNGELHOLM |
3:04.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
4 |
|
Vilma Rudolf |
2002 |
KK KARPEN |
2:59.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
606 |
5 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
TRELLEBORG |
3:04.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
585 |
6 |
|
Elin Kjellberg |
2003 |
YSTADS SS |
3:06.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
458 |
7 |
|
Livia Sjunnesson |
2005 |
LANDSKRONA |
2:45.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Bröstsim Damer |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
1 |
|
Frida Jarl Halvarsson |
2003 |
KSLS |
2:58.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
475 |
2 |
|
Isabel Smideberg |
2004 |
SK LÖDDE |
2:56.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
455 |
3 |
|
Emma Hassling |
2004 |
LANDSKRONA |
2:56.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
4 |
|
Sara Kjellnäs |
2002 |
HS |
2:55.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
413 |
5 |
|
Emilia Olsson |
2002 |
KK KARPEN |
2:55.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
6 |
|
Sofia Frisk |
2005 |
HS |
2:56.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
577 |
7 |
|
Thea Wicknertz |
2005 |
VELLINGE-N |
2:56.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
611 |
8 |
|
Frida Tunheim-Glad |
2001 |
TRELLEBORG |
2:58.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Bröstsim Damer |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
1 |
|
Thea Dahlqvist |
2003 |
SK HAJEN |
2:51.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
374 |
2 |
|
Alva Landälv |
2005 |
HS |
2:41.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
3 |
|
Elly Palm |
2001 |
HS |
2:40.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
4 |
|
Telma Maltesjö |
2002 |
HS |
2:39.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
431 |
5 |
|
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
KSLS |
2:40.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
422 |
6 |
|
Thilde Lantz |
2001 |
KSLS |
2:41.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
7 |
|
Elsa Bitzén |
2003 |
SK HAJEN |
2:46.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
632 |
8 |
|
Sara Wilhelmsson |
2001 |
ESLÖVS SS |
2:51.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-01 14:15:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|