2019-09-18   14:58:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för ENA cupen 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
1 25m Fjärilskick Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 32 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 2007 AB3207 25m 17.14
2 47 Viola Blomberg Norrtälje Simklubb 2007 AJ8807 25m 18.08
3 85 Johanna Holmberg Västerås Simsällskap 2007 AE9207 25m 18.65
4 8 Kristina Lind Simklubben Ena 2007 AC1607 25m 19.57
5 19 Ella Gjälby Simklubben Ena 2008 AY1408 25m 20.13
6 20 Saga Wallebring Simklubben Ena 2008 BA7008 25m 20.25
7 94 Wilma Larsson Västerås Simsällskap 2007 AV2407 25m 20.52
8 64 Malin Blomgren Norrtälje Simklubb 2008 BB3608 25m 23.51
9 10 Emilia  Bakas Simklubben Ena 2008 AC2408 25m 27.23
10 7 Tuva Bärgård Simklubben Ena 2009 AA1209 25m 29.78
11 59 Ebba Eriksson Norrtälje Simklubb 2009 AG6209 25m
12 145 Sunniva Lundqvist Hallsberg Kumla Simklubb 2007 BM7807 25m
13 66 Johanna Åberg Norrtälje Simklubb 2009 AO8809 25m
14 140 Irma Jakobsson Hallsberg Kumla Simklubb 2009 AL7809 25m
2019-09-06 16:33:38 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Startlista
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
2 25m Fjärilskick Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 53 Emil Blomberg Norrtälje Simklubb 2008 AE4508 25m 16.80
2 89 Isac Mörtstrand Västerås Simsällskap 2007 AC4107 25m 16.90
3 106 Max Nordanberg Västerås Simsällskap 2008 AM7108 25m 20.73
4 12 Pontus Asp Almström Simklubben Ena 2008 AD1908 25m 21.48
5 17 Mohammed Oulaywan Simklubben Ena 2009 AE8909 25m 22.80
6 98 Emil Överstam Västerås Simsällskap 2008 AI0308 25m
2019-09-06 16:33:39 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Startlista
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
3 25m Fjärilskick Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 44 Moa Zetterström Norrtälje Simklubb 2005 AA9805 25m 13.91
2 135 Runa Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AQ1605 25m 15.57
3 35 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 2006 BG5406 25m 16.16
4 30 Malva Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2006 AA8406 25m 16.42
5 6 Thea Eriksson Simklubben Ena 2006 AB9606 25m 16.79
6 42 Thindra Åkerblom Norrtälje Simklubb 2003 AK3603 25m 17.54
7 133 Tyra Jacobsson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AB0805 25m 17.56
8 5 Tindra Bärgård Simklubben Ena 2006 AB8606 25m 18.16
9 83 Emilia Romberg Västerås Simsällskap 2005 AY6405 25m 20.14
10 141 Ayda Kayedpour Hallsberg Kumla Simklubb 2006 BS4206 25m 22.22
11 160 Johanna Espeland Gustavsbergs Simsällskap 2005 BN4205 25m 22.24 EFT
12 50 Sara Norman Widell Norrtälje Simklubb 2006 BH6606 25m 24.01
13 49 Agnes Hultin Norrtälje Simklubb 2005 BO3605 25m 25.44
14 113 Joline Smeds Västerås Simsällskap 2006 BS8606 25m
15 2 Emilia Torgén Bålsta Simklubb 2005 BR5805 25m
2019-09-06 16:33:39 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Startlista
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
4 25m Fjärilskick Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 138 Leo Karlsson Hallsberg Kumla Simklubb 2006 AH6706 25m 14.67
2 87 Melvin Norlén Västerås Simsällskap 2005 AM2305 25m 17.54
3 33 Mathias Steffansson Gustavsbergs Simsällskap 2005 AF2505 25m 19.04
4 34 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 2003 AY3903 25m
5 137 Erik Norén Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AM8705 25m
2019-09-06 16:33:39 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Startlista
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
5 100m Frisim Damer
10 år o y 1:17.88 Helmi Swanson 2004 Gävle Simsällskap 2014-09-06
11 år 1:09.90 Tina Carlsson 1972 Västerås Simsällskap 1983-10-09
12 år 1:03.90 Anna Johansson 1982 SK Ena 1994-10-23
13 år 1:03.90 Anna Ohlson 1977 SK Ena 1990-10-07
14 år 1:01.36 Rebecka  Gustafsson 1998 SK Ena 2012-09-01
15 år 59.90 Lia Lundberg 1975 Upsala Simsällskap 1990-10-07
16 år o ä 59.50 Rebecka Gustafsson 1998 Strängnäs Simklubb 2016-09-10
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 44 Moa Zetterström Norrtälje Simklubb 25m 1:03.62
2005 AA9805
2 30 Malva Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 25m 1:06.09
2006 AA8406
3 132 Emma Sebelius Hallsberg Kumla Simklubb 25m 1:07.54
2002 AN7402
4 35 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 25m 1:08.00
2006 BG5406
5 42 Thindra Åkerblom Norrtälje Simklubb 50m 1:08.32
2003 AK3603
6 136 Felicia Sobotka Hallsberg Kumla Simklubb 50m 1:09.51
2005 AQ2805
7 88 Evelina Killiner Västerås Simsällskap 25m 1:10.45
2004 BN7604
8 41 Emma Pettersson Norrtälje Simklubb 25m 1:10.46
2001 AV2201
9 48 Willma Hållinder Norrtälje Simklubb 50m 1:11.73
2004 BS5404
10 84 Soobin Åkerlund Västerås Simsällskap 25m 1:12.07
2004 BL2604
11 32 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 50m 1:12.46
2007 AB3207
12 1 Elin Finne Bålsta Simklubb 25m 1:12.93
2007 AG0807
13 6 Thea Eriksson Simklubben Ena 25m 1:13.01
2006 AB9606
14 43 Tilde Pettersson Norrtälje Simklubb 25m 1:13.43
2004 AD9404
15 11 Alva Beckman Simklubben Ena 25m 1:14.84
2003 CB6403
16 9 Tilde Svegårdh Simklubben Ena 25m 1:15.19
2005 BD5805
17 5 Tindra Bärgård Simklubben Ena 25m 1:16.08
2006 AB8606
18 2 Emilia Torgén Bålsta Simklubb 25m 1:16.93
2005 BR5805
19 47 Viola Blomberg Norrtälje Simklubb 25m 1:17.13
2007 AJ8807
20 19 Ella Gjälby Simklubben Ena 25m 1:17.19
2008 AY1408
21 160 Johanna Espeland Gustavsbergs Simsällskap 25m 1:20.64 EFT
2005 BN4205
22 85 Johanna Holmberg Västerås Simsällskap 25m 1:21.39
2007 AE9207
23 90 Clara Strand Västerås Simsällskap 25m 1:21.42
2006 BD0606
24 55 Alfdis Areskoug Norrtälje Simklubb 50m 1:22.59
2004 BZ5404
25 83 Emilia Romberg Västerås Simsällskap 2005 AY6405 25m 1:22.84
26 95 Emma Mattsson Västerås Simsällskap 2005 BQ4805 25m 1:22.90
27 103 Astrid Eriksson Västerås Simsällskap 2006 BP0806 25m 1:23.62
28 58 Tyra Hållinder Norrtälje Simklubb 2007 BC1407 25m 1:23.67
29 94 Wilma Larsson Västerås Simsällskap 2007 AV2407 25m 1:24.61
30 20 Saga Wallebring Simklubben Ena 2008 BA7008 25m 1:25.19
31 13 Aziza Osman Simklubben Ena 2008 AI3608 25m 1:25.62
32 49 Agnes Hultin Norrtälje Simklubb 2005 BO3605 25m 1:25.87
33 8 Kristina Lind Simklubben Ena 2007 AC1607 25m 1:26.90
34 50 Sara Norman Widell Norrtälje Simklubb 2006 BH6606 50m 1:27.33
35 56 Emilia Eriksson Norrtälje Simklubb 2006 BN2606 25m 1:29.07
36 101 Kajsa Trossmo Västerås Simsällskap 2008 AP8808 25m 1:29.36
37 143 Thea Frost Hallsberg Kumla Simklubb 2005 BX2205 25m 1:30.34
38 63 Edna Obradovac Norrtälje Simklubb 2007 BL1207 25m 1:34.03
39 141 Ayda Kayedpour Hallsberg Kumla Simklubb 2006 BS4206 25m 1:35.49
40 62 Belma Obradovac Norrtälje Simklubb 2005 BW9805 50m 1:36.52
41 154 Emma Henriksson Strängnäs Simklubb 2008 AF7408 25m 1:36.81
42 64 Malin Blomgren Norrtälje Simklubb 2008 BB3608 50m 1:37.06
43 157 Kristina Bratt Strängnäs Simklubb 2008 AV6808 25m 1:37.96
44 158 Karin Lepschi Strängnäs Simklubb 2008 AV7808 25m 1:40.07
45 10 Emilia  Bakas Simklubben Ena 2008 AC2408 25m 1:43.47
46 59 Ebba Eriksson Norrtälje Simklubb 2009 AG6209 25m 1:50.34
47 7 Tuva Bärgård Simklubben Ena 2009 AA1209 25m 1:57.00
48 159 Ida Bodén Strängnäs Simklubb 2000 BT1600 25m
49 36 Victoria Jensen Gustavsbergs Simsällskap 2009 AM7009 25m
50 54 Meja Stenman Graflind Norrtälje Simklubb 2007 AV3207 25m
51 152 Jonna Scholz Strängnäs Simklubb 2009 25m
2019-09-06 16:33:40 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Startlista
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
6 100m Frisim Herrar
10 år o y 1:22.53 Carl  Hansson 2003 Gävle Simsällskap 2009-07-01
11 år 1:07.44 Sebastian Wikström 1988 Upsala Simsällskap 1999-10-10
12 år 1:03.44 Sebastian Wikström 1988 Upsala Simsällskap 2000-10-08
13 år 1:00.00 Johan Czaszar 1980 1993-10-24
14 år 55.60 Johan Johansson 1991 Bålsta Simklubb 2005-10-08
15 år 55.40 David Kollstedt 1969 Upsala Simsällskap 1984-09-30
16 år o ä 53.90 Pelle Karlsson 1974 SK Laxen 1994-10-23
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 4 Adam Ackerstierna Simklubben Ena 25m 51.34
1995 AH4995
2 39 Gustav Andersson Norrtälje Simklubb 25m 56.85
2001 AK2301
3 40 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 25m 57.36
2003 AB2703
4 138 Leo Karlsson Hallsberg Kumla Simklubb 25m 1:02.96
2006 AH6706
5 31 Melvin Rinaldo Gustavsbergs Simsällskap 50m 1:03.56
2005 AA5905
6 87 Melvin Norlén Västerås Simsällskap 25m 1:07.61
2005 AM2305
7 34 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 50m 1:09.09
2003 AY3903
8 93 Gustav Löfqvist Västerås Simsällskap 25m 1:09.71
2005 AS4505
9 97 Mikael Ajjan Västerås Simsällskap 25m 1:10.21
2004 AY6304
10 14 Viggo Redlund Simklubben Ena 50m 1:13.20
2005 AV2305
11 89 Isac Mörtstrand Västerås Simsällskap 25m 1:14.36
2007 AC4107
12 33 Mathias Steffansson Gustavsbergs Simsällskap 25m 1:14.46
2005 AF2505
13 139 Adam Straubhaar Hallsberg Kumla Simklubb 25m 1:14.55
2008 AH4308
14 137 Erik Norén Hallsberg Kumla Simklubb 25m 1:16.59
2005 AM8705
15 61 Kenan Obradovac Norrtälje Simklubb 50m 1:17.13
2005 AW9505
16 12 Pontus Asp Almström Simklubben Ena 25m 1:18.74
2008 AD1908
17 57 Love Hagstedt Norrtälje Simklubb 25m 1:20.45
2003 BA8303
18 91 Alfred Larsson Västerås Simsällskap 25m 1:25.17
2005 AS2305
19 92 Algot Rådman Västerås Simsällskap 25m 1:27.11
2006 AO5506
20 155 Oliver Henriksson Strängnäs Simklubb 25m 1:28.62
2007 AF2907
21 142 Eldin Sakambet Hallsberg Kumla Simklubb 25m 1:29.24
2007 AR5307
22 46 Arvid Andersson Norrtälje Simklubb 25m 1:31.15
2006 AG3106
23 106 Max Nordanberg Västerås Simsällskap 25m 1:32.25
2008 AM7108
24 153 Hugo Lindquist Strängnäs Simklubb 25m 1:33.84
2007 AC5707
25 18 Dennis Johdet Simklubben Ena 2007 AR2107 25m 1:37.34
26 98 Emil Överstam Västerås Simsällskap 2008 AI0308 25m 1:37.41
27 156 Albin Kirchhoff Strängnäs Simklubb 2008 AL3108 25m 1:40.20
28 17 Mohammed Oulaywan Simklubben Ena 2009 AE8909 25m 1:51.91
29 15 Jino Atiwit Osman Simklubben Ena 2010 AB7310 25m 1:57.62
30 112 Melker Darvå Västerås Simsällskap 2009 AG7709 25m
31 65 Gustav Strandman Norrtälje Simklubb 2007 AT0507 25m
32 108 Olle Ulfvebrand Västerås Simsällskap 2010 AC3310 25m
33 151 Viggo Scholz Strängnäs Simklubb 2008 25m
34 130 Samuel Tachezy Hallsberg Kumla Simklubb 2007 25m
2019-09-06 16:33:40 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Startlista
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
7 50m Ryggsim Damer
10 år o y 40.96 Emma Bergkvist 2000 Strängnäs Simklubb 2010-09-18
11 år 34.30 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 2017-09-09
12 år 34.86 Elsa Jansson 2002 2014-09-06
13 år 33.78 Elsa Jansson 2002 2015-09-05
14 år 32.31 Emilia Boberg 2002 SK Ena 2016-09-10
15 år 32.49 Thea Boij du Rietz 2002 Saltsjöbaden 2017-09-09
16 år o ä 31.79 Rebecka Gustafsson 1998 Strängnäs Simklubb 2016-09-10
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 132 Emma Sebelius Hallsberg Kumla Simklubb 25m 34.42
2002 AN7402
2 135 Runa Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 25m 36.03
2005 AQ1605
3 88 Evelina Killiner Västerås Simsällskap 25m 36.24
2004 BN7604
4 30 Malva Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 25m 38.68
2006 AA8406
5 43 Tilde Pettersson Norrtälje Simklubb 25m 38.69
2004 AD9404
6 1 Elin Finne Bålsta Simklubb 25m 38.81
2007 AG0807
7 35 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 50m 39.94
2006 BG5406
8 6 Thea Eriksson Simklubben Ena 25m 40.74
2006 AB9606
9 117 Lilian Löwgren Västerås Simsällskap 25m 40.90
2007 BL8807
10 9 Tilde Svegårdh Simklubben Ena 25m 40.99
2005 BD5805
11 2 Emilia Torgén Bålsta Simklubb 25m 41.13
2005 BR5805
12 19 Ella Gjälby Simklubben Ena 25m 41.19
2008 AY1408
13 36 Victoria Jensen Gustavsbergs Simsällskap 25m 42.03
2009 AM7009
14 5 Tindra Bärgård Simklubben Ena 25m 42.26
2006 AB8606
15 95 Emma Mattsson Västerås Simsällskap 25m 42.46
2005 BQ4805
16 32 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 50m 42.46
2007 AB3207
17 101 Kajsa Trossmo Västerås Simsällskap 25m 42.68
2008 AP8808
18 85 Johanna Holmberg Västerås Simsällskap 25m 43.17
2007 AE9207
19 11 Alva Beckman Simklubben Ena 25m 44.56
2003 CB6403
20 160 Johanna Espeland Gustavsbergs Simsällskap 25m 44.77 EFT
2005 BN4205
21 8 Kristina Lind Simklubben Ena 25m 45.91
2007 AC1607
22 158 Karin Lepschi Strängnäs Simklubb 25m 46.55
2008 AV7808
23 103 Astrid Eriksson Västerås Simsällskap 25m 46.85
2006 BP0806
24 13 Aziza Osman Simklubben Ena 25m 47.45
2008 AI3608
25 20 Saga Wallebring Simklubben Ena 2008 BA7008 25m 47.54
26 159 Ida Bodén Strängnäs Simklubb 2000 BT1600 25m 48.34
27 10 Emilia  Bakas Simklubben Ena 2008 AC2408 25m 49.83
28 99 Svea Rådman Västerås Simsällskap 2007 BC1207 25m 49.93
29 141 Ayda Kayedpour Hallsberg Kumla Simklubb 2006 BS4206 25m 50.47
30 110 Lova Jonasson Västerås Simsällskap 2007 BI7407 25m 50.54
31 143 Thea Frost Hallsberg Kumla Simklubb 2005 BX2205 25m 50.81
32 154 Emma Henriksson Strängnäs Simklubb 2008 AF7408 25m 51.39
33 157 Kristina Bratt Strängnäs Simklubb 2008 AV6808 25m 51.65
34 21 Inez Eklund Simklubben Ena 2008 BA7208 25m 51.89
35 7 Tuva Bärgård Simklubben Ena 2009 AA1209 25m 57.01
36 66 Johanna Åberg Norrtälje Simklubb 2009 AO8809 25m
37 113 Joline Smeds Västerås Simsällskap 2006 BS8606 25m
38 100 Emma Widén Västerås Simsällskap 2008 AP6808 25m
39 118 Freja Morsk Västerås Simsällskap 2009 25m
40 140 Irma Jakobsson Hallsberg Kumla Simklubb 2009 AL7809 25m
41 119 Anika Borg Västerås Simsällskap 2010 25m
2019-09-06 16:33:40 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Startlista
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
8 50m Ryggsim Herrar
10 år o y 40.86 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap 2013-09-07
11 år 39.24 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap 2014-09-06
12 år 34.64 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap 2013-09-07
13 år 31.75 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap 2014-09-06
14 år 30.54 Adam Ackerstierna 1995 SK Ena 2009-10-18
15 år 30.50 Jonas  Fellman 1999 IF Åland 2014-09-06
16 år o ä 28.07 Adam Ackerstierna 1995 SK Ena 2011-09-17
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 4 Adam Ackerstierna Simklubben Ena 25m 27.09
1995 AH4995
2 3 Johannes Ålander Simklubben Ena 25m 30.61
1995 AC7995
3 138 Leo Karlsson Hallsberg Kumla Simklubb 25m 33.07
2006 AH6706
4 87 Melvin Norlén Västerås Simsällskap 25m 34.88
2005 AM2305
5 34 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 50m 36.86
2003 AY3903
6 31 Melvin Rinaldo Gustavsbergs Simsällskap 25m 37.04
2005 AA5905
7 14 Viggo Redlund Simklubben Ena 50m 37.35
2005 AV2305
8 89 Isac Mörtstrand Västerås Simsällskap 25m 37.51
2007 AC4107
9 12 Pontus Asp Almström Simklubben Ena 25m 40.95
2008 AD1908
10 137 Erik Norén Hallsberg Kumla Simklubb 25m 43.63
2005 AM8705
11 106 Max Nordanberg Västerås Simsällskap 25m 46.85
2008 AM7108
12 98 Emil Överstam Västerås Simsällskap 25m 47.09
2008 AI0308
13 112 Melker Darvå Västerås Simsällskap 25m 49.51
2009 AG7709
14 153 Hugo Lindquist Strängnäs Simklubb 25m 50.11
2007 AC5707
15 33 Mathias Steffansson Gustavsbergs Simsällskap 25m 50.23
2005 AF2505
16 142 Eldin Sakambet Hallsberg Kumla Simklubb 25m 50.72
2007 AR5307
17 109 Svante Lignell Västerås Simsällskap 25m 51.73
2010 AC3110
18 16 Anton Olsen Simklubben Ena 25m 52.61
2010 AB2510
19 18 Dennis Johdet Simklubben Ena 25m 53.40
2007 AR2107
20 155 Oliver Henriksson Strängnäs Simklubb 25m 53.46
2007 AF2907
21 17 Mohammed Oulaywan Simklubben Ena 25m 55.29
2009 AE8909
22 15 Jino Atiwit Osman Simklubben Ena 25m 1:00.37
2010 AB7310
23 131 Oskar Nore’n Hallsberg Kumla Simklubb 25m
2007
24 80 Fabian Drott Västerås Simsällskap 25m
2009
25 67 Alvin Bergling Norrtälje Simklubb 2009 AK0109 25m
26 130 Samuel Tachezy Hallsberg Kumla Simklubb 2007 25m
2019-09-06 16:33:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Startlista
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
9 100m Bröstsim Damer
10 år o y 1:31.90 Helmi Swanson 2004 Gävle Simsällskap 2014-09-06
11 år 1:20.22 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 2017-09-09
12 år 1:24.90 Anna Ohlson 1977 SK Ena 1989-01-01
13 år 1:19.03 Adelina Walldén 2002 SK Ena 2015-09-05
14 år 1:19.52 Emmy Olsson 1987 SK Ena 2001-09-23
15 år 1:17.26 Helena Kumblad 1987 SK Ena 2002-09-14
16 år o ä 1:14.28 Helena  Kumblad 1987 SK Ena 2007-10-13
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 30 Malva Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 25m 1:19.85
2006 AA8406
2 84 Soobin Åkerlund Västerås Simsällskap 25m 1:23.02
2004 BL2604
3 42 Thindra Åkerblom Norrtälje Simklubb 25m 1:23.48
2003 AK3603
4 45 Lina Albertsen Norrtälje Simklubb 25m 1:25.87
2001 BN7601
5 48 Willma Hållinder Norrtälje Simklubb 25m 1:25.90
2004 BS5404
6 132 Emma Sebelius Hallsberg Kumla Simklubb 25m 1:27.01
2002 AN7402
7 6 Thea Eriksson Simklubben Ena 25m 1:27.16
2006 AB9606
8 86 Elvira Muhr Västerås Simsällskap 25m 1:27.70
2007 AF6407
9 9 Tilde Svegårdh Simklubben Ena 25m 1:29.17
2005 BD5805
10 1 Elin Finne Bålsta Simklubb 25m 1:31.77
2007 AG0807
11 136 Felicia Sobotka Hallsberg Kumla Simklubb 50m 1:32.81
2005 AQ2805
12 32 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 25m 1:32.84
2007 AB3207
13 133 Tyra Jacobsson Hallsberg Kumla Simklubb 25m 1:34.45
2005 AB0805
14 83 Emilia Romberg Västerås Simsällskap 50m 1:36.79
2005 AY6405
15 11 Alva Beckman Simklubben Ena 25m 1:37.15
2003 CB6403
16 35 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 25m 1:37.52
2006 BG5406
17 2 Emilia Torgén Bålsta Simklubb 25m 1:40.78
2005 BR5805
18 160 Johanna Espeland Gustavsbergs Simsällskap 50m 1:41.23 EFT
2005 BN4205
19 58 Tyra Hållinder Norrtälje Simklubb 25m 1:42.44
2007 BC1407
20 13 Aziza Osman Simklubben Ena 25m 1:43.74
2008 AI3608
21 5 Tindra Bärgård Simklubben Ena 25m 1:45.56
2006 AB8606
22 158 Karin Lepschi Strängnäs Simklubb 25m 1:46.01
2008 AV7808
23 20 Saga Wallebring Simklubben Ena 25m 1:46.07
2008 BA7008
24 90 Clara Strand Västerås Simsällskap 25m 1:46.80
2006 BD0606
25 8 Kristina Lind Simklubben Ena 2007 AC1607 25m 1:47.83
26 19 Ella Gjälby Simklubben Ena 2008 AY1408 25m 1:52.34
27 141 Ayda Kayedpour Hallsberg Kumla Simklubb 2006 BS4206 25m 1:53.97
28 143 Thea Frost Hallsberg Kumla Simklubb 2005 BX2205 25m 1:55.03
29 154 Emma Henriksson Strängnäs Simklubb 2008 AF7408 25m 1:55.50
30 10 Emilia  Bakas Simklubben Ena 2008 AC2408 25m 2:02.87
31 7 Tuva Bärgård Simklubben Ena 2009 AA1209 25m 2:11.56
32 96 Cynthia Khawam Västerås Simsällskap 2003 CC5203 25m
33 145 Sunniva Lundqvist Hallsberg Kumla Simklubb 2007 BM7807 25m
34 59 Ebba Eriksson Norrtälje Simklubb 2009 AG6209 25m EFT
35 140 Irma Jakobsson Hallsberg Kumla Simklubb 2009 AL7809 25m
2019-09-06 16:33:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Startlista
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
10 100m Bröstsim Herrar
10 år o y 1:52.09 Maximilian Holm 2005 Eskilstuna Simklubb 2015-09-05
11 år 1:26.80 Patrik Nimander 1970 SK Ena 1981-10-11
12 år 1:21.11 Samuel Paulson 2004 Eskilstuna Simklubb 2016-09-10
13 år 1:17.80 Patrik Nimander 1970 SK Ena 1983-10-09
14 år 1:11.21 Johan Johansson 1991 Bålsta Simklubb 2005-10-08
15 år 1:10.50 Andreas Hellgren 1972 1987-10-04
16 år o ä 1:07.20 Andreas Hellgren 1972 1988-10-09
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 4 Adam Ackerstierna Simklubben Ena 25m 1:04.57
1995 AH4995
2 39 Gustav Andersson Norrtälje Simklubb 25m 1:10.97
2001 AK2301
3 40 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 25m 1:17.43
2003 AB2703
4 31 Melvin Rinaldo Gustavsbergs Simsällskap 25m 1:23.10
2005 AA5905
5 93 Gustav Löfqvist Västerås Simsällskap 25m 1:26.00
2005 AS4505
6 33 Mathias Steffansson Gustavsbergs Simsällskap 25m 1:30.94
2005 AF2505
7 137 Erik Norén Hallsberg Kumla Simklubb 25m 1:31.08
2005 AM8705
8 81 Johan Widén Västerås Simsällskap 25m 1:34.66
2004 AH5304
9 92 Algot Rådman Västerås Simsällskap 25m 1:37.43
2006 AO5506
10 139 Adam Straubhaar Hallsberg Kumla Simklubb 25m 1:37.95
2008 AH4308
11 61 Kenan Obradovac Norrtälje Simklubb 50m 1:38.65
2005 AW9505
12 14 Viggo Redlund Simklubben Ena 50m 1:38.66
2005 AV2305
13 91 Alfred Larsson Västerås Simsällskap 25m 1:38.90
2005 AS2305
14 34 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 25m 1:43.11
2003 AY3903
15 12 Pontus Asp Almström Simklubben Ena 25m 1:49.36
2008 AD1908
16 16 Anton Olsen Simklubben Ena 25m 1:54.47
2010 AB2510
17 142 Eldin Sakambet Hallsberg Kumla Simklubb 25m 1:58.43
2007 AR5307
18 155 Oliver Henriksson Strängnäs Simklubb 25m 2:01.69
2007 AF2907
19 18 Dennis Johdet Simklubben Ena 25m 2:16.04
2007 AR2107
20 15 Jino Atiwit Osman Simklubben Ena 25m 2:21.42
2010 AB7310
21 131 Oskar Nore’n Hallsberg Kumla Simklubb 25m
2007
22 17 Mohammed Oulaywan Simklubben Ena 25m
2009 AE8909
2019-09-06 16:33:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Startlista
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
11 50m Fjärilsim Damer
10 år o y 40.14 Emma Bergkvist 2000 Strängnäs Simklubb 2010-09-18
11 år 34.56 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 2017-09-09
12 år 32.77 Maja Eriksson 2002 Strängnäs Simklubb 2014-09-06
13 år 31.57 Rebecka Gustafsson 1998 SK Ena 2011-09-17
14 år 30.14 Anna Eriksson 1999 2013-09-07
15 år 29.35 Rebecka Gustafsson 1998 SK Ena 2013-09-07
16 år o ä 29.01 Rebecka Gustafsson 1998 Strängnäs Simklubb 2016-09-10
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 44 Moa Zetterström Norrtälje Simklubb 50m 29.84
2005 AA9805
2 135 Runa Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 50m 34.46
2005 AQ1605
3 41 Emma Pettersson Norrtälje Simklubb 25m 34.60
2001 AV2201
4 35 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 25m 34.62
2006 BG5406
5 136 Felicia Sobotka Hallsberg Kumla Simklubb 50m 34.81
2005 AQ2805
6 30 Malva Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 25m 35.43
2006 AA8406
7 88 Evelina Killiner Västerås Simsällskap 25m 35.47
2004 BN7604
8 32 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 50m 37.09
2007 AB3207
9 1 Elin Finne Bålsta Simklubb 50m 39.12
2007 AG0807
10 85 Johanna Holmberg Västerås Simsällskap 25m 39.22
2007 AE9207
11 5 Tindra Bärgård Simklubben Ena 25m 39.25
2006 AB8606
12 43 Tilde Pettersson Norrtälje Simklubb 25m 39.46
2004 AD9404
13 9 Tilde Svegårdh Simklubben Ena 25m 39.69
2005 BD5805
14 47 Viola Blomberg Norrtälje Simklubb 25m 39.71
2007 AJ8807
15 83 Emilia Romberg Västerås Simsällskap 25m 40.39
2005 AY6405
16 11 Alva Beckman Simklubben Ena 25m 40.79
2003 CB6403
17 133 Tyra Jacobsson Hallsberg Kumla Simklubb 25m 41.21
2005 AB0805
18 6 Thea Eriksson Simklubben Ena 25m 42.71
2006 AB9606
19 49 Agnes Hultin Norrtälje Simklubb 25m 43.09
2005 BO3605
20 94 Wilma Larsson Västerås Simsällskap 25m 43.33
2007 AV2407
21 143 Thea Frost Hallsberg Kumla Simklubb 25m 45.16
2005 BX2205
22 158 Karin Lepschi Strängnäs Simklubb 25m 45.39
2008 AV7808
23 101 Kajsa Trossmo Västerås Simsällskap 50m 45.92
2008 AP8808
24 55 Alfdis Areskoug Norrtälje Simklubb 25m 46.15
2004 BZ5404
25 19 Ella Gjälby Simklubben Ena 2008 AY1408 25m 46.56
26 13 Aziza Osman Simklubben Ena 2008 AI3608 25m 46.80
27 56 Emilia Eriksson Norrtälje Simklubb 2006 BN2606 25m 47.03
28 96 Cynthia Khawam Västerås Simsällskap 2003 CC5203 25m 48.08
29 8 Kristina Lind Simklubben Ena 2007 AC1607 25m 49.32
30 54 Meja Stenman Graflind Norrtälje Simklubb 2007 AV3207 25m 51.27
31 58 Tyra Hållinder Norrtälje Simklubb 2007 BC1407 25m 53.12
32 157 Kristina Bratt Strängnäs Simklubb 2008 AV6808 25m 54.72
33 154 Emma Henriksson Strängnäs Simklubb 2008 AF7408 25m 55.12
34 64 Malin Blomgren Norrtälje Simklubb 2008 BB3608 25m 56.06
35 113 Joline Smeds Västerås Simsällskap 2006 BS8606 25m
36 159 Ida Bodén Strängnäs Simklubb 2000 BT1600 25m
37 48 Willma Hållinder Norrtälje Simklubb 2004 BS5404 25m
38 152 Jonna Scholz Strängnäs Simklubb 2009 25m
2019-09-06 16:33:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Startlista
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
12 50m Fjärilsim Herrar
10 år o y 44.03 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb 2016-09-10
11 år 38.80 Fredrik Karlsson 2004 Strängnäs Simklubb 2015-09-05
12 år 34.74 Leo Jakobsson 2002 Bålsta Simklubb 2014-09-06
13 år 30.33 Adam Ackerstierna 1995 SK Ena 2008-10-11
14 år 28.67 Adam Ackerstierna 1995 SK Ena 2009-10-18
15 år 27.91 Adam Ackerstierna 1995 SK Ena 2010-09-18
16 år o ä 26.48 Adam  Ackerstierna 1995 SK Ena 2011-09-17
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 4 Adam Ackerstierna Simklubben Ena 25m 25.57
1995 AH4995
2 3 Johannes Ålander Simklubben Ena 25m 28.26
1995 AC7995
3 31 Melvin Rinaldo Gustavsbergs Simsällskap 50m 30.88
2005 AA5905
4 138 Leo Karlsson Hallsberg Kumla Simklubb 50m 32.01
2006 AH6706
5 34 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 50m 33.23
2003 AY3903
6 87 Melvin Norlén Västerås Simsällskap 25m 33.73
2005 AM2305
7 89 Isac Mörtstrand Västerås Simsällskap 25m 34.68
2007 AC4107
8 14 Viggo Redlund Simklubben Ena 50m 34.99
2005 AV2305
9 53 Emil Blomberg Norrtälje Simklubb 25m 36.67
2008 AE4508
10 139 Adam Straubhaar Hallsberg Kumla Simklubb 50m 36.78
2008 AH4308
11 97 Mikael Ajjan Västerås Simsällskap 25m 38.54
2004 AY6304
12 57 Love Hagstedt Norrtälje Simklubb 25m 38.75
2003 BA8303
13 61 Kenan Obradovac Norrtälje Simklubb 25m 39.07
2005 AW9505
14 33 Mathias Steffansson Gustavsbergs Simsällskap 25m 39.87
2005 AF2505
15 46 Arvid Andersson Norrtälje Simklubb 25m 40.95
2006 AG3106
16 81 Johan Widén Västerås Simsällskap 25m 41.01
2004 AH5304
17 106 Max Nordanberg Västerås Simsällskap 25m 46.35
2008 AM7108
18 112 Melker Darvå Västerås Simsällskap 25m 48.02
2009 AG7709
19 155 Oliver Henriksson Strängnäs Simklubb 25m 53.38
2007 AF2907
20 142 Eldin Sakambet Hallsberg Kumla Simklubb 50m 57.27
2007 AR5307
21 15 Jino Atiwit Osman Simklubben Ena 25m 1:02.79
2010 AB7310
22 17 Mohammed Oulaywan Simklubben Ena 25m
2009 AE8909
23 156 Albin Kirchhoff Strängnäs Simklubb 25m
2008 AL3108
24 109 Svante Lignell Västerås Simsällskap 25m
2010 AC3110
2019-09-06 16:33:42 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Startlista
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
13 100m Ryggsim Damer
10