2019-09-18   15:00:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för ENA cupen 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Start 10,00

Document
Heatlista
ENA Cupen 2019
Plats: Arrangör: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
Gren 5, 100m Frisim Damer
Final 1 (8)
10 år o y 1:17.88 Helmi Swanson 2004 Gävle Simsällskap 2014-09-06
11 år 1:09.90 Tina Carlsson 1972 Västerås Simsällskap 1983-10-09
12 år 1:03.90 Anna Johansson 1982 SK Ena 1994-10-23
13 år 1:03.90 Anna Ohlson 1977 SK Ena 1990-10-07
14 år 1:01.36 Rebecka  Gustafsson 1998 SK Ena 2012-09-01
15 år 59.90 Lia Lundberg 1975 Upsala Simsällskap 1990-10-07
16 år o ä 59.50 Rebecka Gustafsson 1998 Strängnäs Simklubb 2016-09-10
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:15
1 25m
54 2 Meja Stenman Graflind 2007 NORRTÄLJE 25m
159 3 Ida Bodén 2000 STRÄNGNÄS 25m
36 4 Victoria Jensen 2009 GUSTAVSBER 25m
152 5 Jonna Scholz 2009 STRÄNGNÄS 25m
6 25m
Gren 5, 100m Frisim Damer Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:17
59 1 Ebba Eriksson 2009 NORRTÄLJE 1:50.34 25m
158 2 Karin Lepschi 2008 STRÄNGNÄS 1:40.07 25m
64 3 Malin Blomgren 2008 NORRTÄLJE 1:37.06 50m
157 4 Kristina Bratt 2008 STRÄNGNÄS 1:37.96 25m
10 5 Emilia  Bakas 2008 SK ENA 1:43.47 25m
7 6 Tuva Bärgård 2009 SK ENA 1:57.00 25m
Gren 5, 100m Frisim Damer Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:19
62 1 Belma Obradovac 2005 NORRTÄLJE 1:36.52 50m
63 2 Edna Obradovac 2007 NORRTÄLJE 1:34.03 25m
56 3 Emilia Eriksson 2006 NORRTÄLJE 1:29.07 25m
101 4 Kajsa Trossmo 2008 VÄSTERÅS 1:29.36 25m
141 5 Ayda Kayedpour 2006 HK SIM 1:35.49 25m
154 6 Emma Henriksson 2008 STRÄNGNÄS 1:36.81 25m
Gren 5, 100m Frisim Damer Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:22
Anm tid
Start ca:
8 1 Kristina Lind 2007 SK ENA 1:26.90 25m
13 2 Aziza Osman 2008 SK ENA 1:25.62 25m
94 3 Wilma Larsson 2007 VÄSTERÅS 1:24.61 25m
20 4 Saga Wallebring 2008 SK ENA 1:25.19 25m
49 5 Agnes Hultin 2005 NORRTÄLJE 1:25.87 25m
50 6 Sara Norman Widell 2006 NORRTÄLJE 1:27.33 50m
Gren 5, 100m Frisim Damer Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:23
103 1 Astrid Eriksson 2006 VÄSTERÅS 1:23.62 25m
83 2 Emilia Romberg 2005 VÄSTERÅS 1:22.84 25m
90 3 Clara Strand 2006 VÄSTERÅS 1:21.42 25m
55 4 Alfdis Areskoug 2004 NORRTÄLJE 1:22.59 50m
95 5 Emma Mattsson 2005 VÄSTERÅS 1:22.90 25m
58 6 Tyra Hållinder 2007 NORRTÄLJE 1:23.67 25m
Gren 5, 100m Frisim Damer Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:25
19 1 Ella Gjälby 2008 SK ENA 1:17.19 25m
2 2 Emilia Torgén 2005 BÅLSTA SK 1:16.93 25m
9 3 Tilde Svegårdh 2005 SK ENA 1:15.19 25m
5 4 Tindra Bärgård 2006 SK ENA 1:16.08 25m
47 5 Viola Blomberg 2007 NORRTÄLJE 1:17.13 25m
160 6 Johanna Espeland 2005 GUSTAVSBER 1:20.64 25m
Gren 5, 100m Frisim Damer Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:27
43 1 Tilde Pettersson 2004 NORRTÄLJE 1:13.43 25m
32 2 Isabelle Sandström 2007 GUSTAVSBER 1:12.46 50m
41 3 Emma Pettersson 2001 NORRTÄLJE 1:10.46 25m
48 4 Willma Hållinder 2004 NORRTÄLJE 1:11.73 50m
6 5 Thea Eriksson 2006 SK ENA 1:13.01 25m
11 6 Alva Beckman 2003 SK ENA 1:14.84 25m
Gren 5, 100m Frisim Damer Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:29
42 1 Thindra Åkerblom 2003 NORRTÄLJE 1:08.32 50m
132 2 Emma Sebelius 2002 HK SIM 1:07.54 25m
44 3 Moa Zetterström 2005 NORRTÄLJE 1:03.62 25m
30 4 Malva Eriksson 2006 GUSTAVSBER 1:06.09 25m
35 5 Bonnie Tham 2006 GUSTAVSBER 1:08.00 25m
88 6 Evelina Killiner 2004 VÄSTERÅS 1:10.45 25m
2019-09-07 09:03:43 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner