2019-09-18   15:00:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för ENA cupen 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Start 10,00

Document
Heatlista
ENA Cupen 2019
Plats: Arrangör: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
Gren 6, 100m Frisim Herrar
Final 1 (6)
10 år o y 1:22.53 Carl  Hansson 2003 Gävle Simsällskap 2009-07-01
11 år 1:07.44 Sebastian Wikström 1988 Upsala Simsällskap 1999-10-10
12 år 1:03.44 Sebastian Wikström 1988 Upsala Simsällskap 2000-10-08
13 år 1:00.00 Johan Czaszar 1980 1993-10-24
14 år 55.60 Johan Johansson 1991 Bålsta Simklubb 2005-10-08
15 år 55.40 David Kollstedt 1969 Upsala Simsällskap 1984-09-30
16 år o ä 53.90 Pelle Karlsson 1974 SK Laxen 1994-10-23
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:31
1 25m
130 2 Samuel Tachezy 2007 HK SIM 25m
108 3 Olle Ulfvebrand 2010 VÄSTERÅS 25m
151 4 Viggo Scholz 2008 STRÄNGNÄS 25m
5 25m
6 25m
Gren 6, 100m Frisim Herrar Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:32
65 1 Gustav Strandman 2007 NORRTÄLJE 25m
15 2 Jino Atiwit Osman 2010 SK ENA 1:57.62 25m
156 3 Albin Kirchhoff 2008 STRÄNGNÄS 1:40.20 25m
17 4 Mohammed Oulaywan 2009 SK ENA 1:51.91 25m
112 5 Melker Darvå 2009 VÄSTERÅS 25m
6 25m
Gren 6, 100m Frisim Herrar Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:35
18 1 Dennis Johdet 2007 SK ENA 1:37.34 25m
106 2 Max Nordanberg 2008 VÄSTERÅS 1:32.25 25m
142 3 Eldin Sakambet 2007 HK SIM 1:29.24 25m
46 4 Arvid Andersson 2006 NORRTÄLJE 1:31.15 25m
153 5 Hugo Lindquist 2007 STRÄNGNÄS 1:33.84 25m
98 6 Emil Överstam 2008 VÄSTERÅS 1:37.41 25m
Gren 6, 100m Frisim Herrar Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:37
Anm tid
Start ca:
92 1 Algot Rådman 2006 VÄSTERÅS 1:27.11 25m
57 2 Love Hagstedt 2003 NORRTÄLJE 1:20.45 25m
61 3 Kenan Obradovac 2005 NORRTÄLJE 1:17.13 50m
12 4 Pontus Asp Almström 2008 SK ENA 1:18.74 25m
91 5 Alfred Larsson 2005 VÄSTERÅS 1:25.17 25m
155 6 Oliver Henriksson 2007 STRÄNGNÄS 1:28.62 25m
Gren 6, 100m Frisim Herrar Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:39
33 1 Mathias Steffansson 2005 GUSTAVSBER 1:14.46 25m
14 2 Viggo Redlund 2005 SK ENA 1:13.20 50m
93 3 Gustav Löfqvist 2005 VÄSTERÅS 1:09.71 25m
97 4 Mikael Ajjan 2004 VÄSTERÅS 1:10.21 25m
89 5 Isac Mörtstrand 2007 VÄSTERÅS 1:14.36 25m
139 6 Adam Straubhaar 2008 HK SIM 1:14.55 25m
Gren 6, 100m Frisim Herrar Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:41
87 1 Melvin Norlén 2005 VÄSTERÅS 1:07.61 25m
40 2 Rasmus Skyving 2003 NORRTÄLJE 57.36 25m
4 3 Adam Ackerstierna 1995 SK ENA 51.34 25m
39 4 Gustav Andersson 2001 NORRTÄLJE 56.85 25m
31 5 Melvin Rinaldo 2005 GUSTAVSBER 1:03.56 50m
34 6 Joel Aggefors 2003 GUSTAVSBER 1:09.09 50m
2019-09-07 09:03:43 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner