Startliste for NOW SPORTS Aarhus Open 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
NOW SPORTS Aarhus Open 2019 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Århus |
|
Udskriftstidspunkt |
07:33 |
|
|
Arrangør |
AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende (9) |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
248 |
0 |
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
|
279 |
1 |
Esben Frimand |
2006 |
0657AE |
H.G.F. |
|
50m |
|
491 |
2 |
Aksel Bjerregaard |
2009 |
0979AE |
AGF |
|
50m |
|
33 |
3 |
Frederik Høgh |
2008 |
0855AD |
HORSENS |
|
50m |
2:14.21 |
20 |
4 |
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
LYSENG |
|
50m |
2:06.19 |
388 |
5 |
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
AGF |
|
50m |
2:10.23 |
380 |
6 |
Adam Bisgaard |
2008 |
0801AM |
AGF |
|
50m |
|
371 |
7 |
Mads Vittrup |
2003 |
0391AT |
SOLBJERG |
|
50m |
|
253 |
8 |
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
499 |
0 |
Mikkel Juhl |
2007 |
0771AO |
AGF |
|
50m |
1:52.65 |
63 |
1 |
Noah Heuser |
2007 |
0785AD |
HOLBÆK |
|
50m |
1:48.17 |
55 |
2 |
Alexander Agerbæk Nielsen |
2007 |
0729AM |
HOLBÆK |
|
50m |
1:47.66 |
30 |
3 |
Frederik Dalgas Winther |
2006 |
0615AQ |
IHF |
|
50m |
1:42.10 |
285 |
4 |
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
0517AJ |
H.G.F. |
|
50m |
1:37.55 |
277 |
5 |
Alexander Juul Dahl |
2006 |
0643AH |
H.G.F. |
|
50m |
1:37.66 |
249 |
6 |
Vilfred Beedholm-Ebsen |
2007 |
0775AH |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:47.20 |
456 |
7 |
Viggo Rohde |
2008 |
0855AJ |
AGF |
|
50m |
1:47.95 |
416 |
8 |
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
0819AH |
AGF |
|
50m |
1:48.20 |
500 |
9 |
Victor Juhl |
2007 |
0773AO |
AGF |
|
50m |
1:53.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
440 |
0 |
Anton Sommerlund Jensen |
2006 |
0665AO |
AGF |
|
50m |
1:32.06 |
482 |
1 |
Lukas Hube |
2007 |
|
HELLAS |
|
50m |
1:31.00 |
376 |
2 |
Karl-Wilhelm Skov |
2005 |
0557AP |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
1:29.01 |
478 |
3 |
Benedikt Jahn |
2005 |
|
HEDDOS |
|
50m |
1:27.00 |
477 |
4 |
Julius Plbert |
2004 |
|
HEDDOS |
|
50m |
1:25.70 |
103 |
5 |
Magne Andersen |
2007 |
0787AD |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
1:25.94 |
288 |
6 |
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
0627AB |
H.G.F. |
|
50m |
1:27.40 |
323 |
7 |
Angus Halle |
2007 |
0745AH |
ODDER |
|
50m |
1:29.32 |
147 |
8 |
William Bundgaard |
2007 |
0717AE |
AALBORG |
|
50m |
1:31.47 |
330 |
9 |
Kasper Lisberg |
2007 |
0793AF |
ODDER |
|
50m |
1:34.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
374 |
0 |
Johannes Jervidalo |
2006 |
0653AG |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
1:25.05 |
62 |
1 |
Nicolas Christiansen |
2007 |
0743AA |
HOLBÆK |
|
50m |
1:23.35 |
206 |
2 |
Anders Bank Hansen |
2006 |
0657AG |
VEJLE |
|
50m |
1:19.66 |
335 |
3 |
Andreas V. Petersen |
2005 |
0505AJ |
ODDER |
|
50m |
1:19.36 |
229 |
4 |
Max Venborg Kromann |
2005 |
0571AE |
VEJLE |
|
50m |
1:16.96 |
234 |
5 |
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
0655AF |
VEJLE |
|
50m |
1:19.17 |
244 |
6 |
Tobias Holt Poulsen |
2005 |
0511AE |
VEJLE |
|
50m |
1:19.56 |
326 |
7 |
Simon Kruse Holm |
2004 |
0413AL |
ODDER |
|
50m |
1:19.77 |
233 |
8 |
Moritz Hartmann |
2007 |
0763AA |
VEJLE |
|
50m |
1:23.61 |
372 |
9 |
Mads Ø. Christensen |
2005 |
0505AP |
SOLBJERG |
|
50m |
1:25.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
459 |
0 |
Villads Seneca |
2006 |
0637AH |
AGF |
|
50m |
1:15.81 |
462 |
1 |
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
AGF |
|
50m |
1:14.58 |
89 |
2 |
Kresten Skau Hansen |
2005 |
0595AF |
DELTA |
|
50m |
1:14.21 |
128 |
3 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
0435AJ |
AALBORG |
|
50m |
1:13.24 |
180 |
4 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
50m |
1:12.58 |
115 |
5 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
0421AL |
AALBORG |
|
50m |
1:13.13 |
227 |
6 |
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
0701AB |
VEJLE |
|
50m |
1:14.02 |
91 |
7 |
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
0539AK |
DELTA |
|
50m |
1:14.47 |
134 |
8 |
Inas Ilic |
2005 |
0591AE |
AALBORG |
|
50m |
1:15.08 |
140 |
9 |
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
0635AJ |
AALBORG |
|
50m |
1:16.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
0 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
50m |
1:10.76 |
80 |
1 |
Martin Broch |
2001 |
0125AM |
DELTA |
|
50m |
1:10.69 |
394 |
2 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
AGF |
|
50m |
1:10.11 |
69 |
3 |
Casper Boest |
2005 |
0585AK |
HEI |
|
50m |
1:08.89 |
260 |
4 |
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:08.50 |
325 |
5 |
Mads Emil R. Hermansen |
2005 |
0563AA |
ODDER |
|
50m |
1:08.55 |
433 |
6 |
Søren Have |
2004 |
0449AE |
AGF |
|
50m |
1:09.25 |
118 |
7 |
Casper Johannesen |
2004 |
0429AH |
AALBORG |
|
50m |
1:10.63 |
359 |
8 |
Jakob Riisgaard |
2003 |
0309AA |
SILKEBORG |
|
50m |
1:10.69 |
141 |
9 |
Mikkel K. Kristensen |
2005 |
0519AJ |
AALBORG |
|
50m |
1:11.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
0 |
Alexander E. Pedersen |
2002 |
0255AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:07.53 |
84 |
1 |
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
0503AG |
DELTA |
|
50m |
1:05.53 |
224 |
2 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
VEJLE |
|
50m |
1:04.48 |
21 |
3 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
0113AL |
LYSENG |
|
50m |
1:02.14 |
53 |
4 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
HOLBÆK |
|
50m |
58.93 |
424 |
5 |
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
AGF |
|
50m |
1:00.77 |
39 |
6 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
50m |
1:03.94 |
466 |
7 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
0305AJ |
AGF |
|
50m |
1:05.19 |
40 |
8 |
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:06.93 |
329 |
9 |
Sander Møller Jürgensen |
2004 |
0461AB |
ODDER |
|
50m |
1:08.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
10 |
0 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
0481AH |
LYSENG |
|
50m |
1:07.25 |
35 |
1 |
Frederik Pedersen |
2002 |
0261AO |
HOLBÆK |
|
50m |
1:05.33 |
207 |
2 |
Anders Rasmussen |
2001 |
0169AF |
VEJLE |
|
50m |
1:04.22 |
225 |
3 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
VEJLE |
|
50m |
1:01.97 |
183 |
4 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
58.32 |
379 |
5 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
AGF |
|
50m |
59.96 |
223 |
6 |
Mads Iversen |
2004 |
0491AG |
VEJLE |
|
50m |
1:02.99 |
467 |
7 |
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
AGF |
|
50m |
1:04.96 |
127 |
8 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
0465AJ |
AALBORG |
|
50m |
1:06.93 |
176 |
9 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
50m |
1:08.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
0 |
Simon Rytter Eliasen |
2003 |
0319AE |
HOLBÆK |
|
50m |
1:07.07 |
218 |
1 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
VEJLE |
|
50m |
1:05.26 |
506 |
2 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
50m |
1:03.95 |
268 |
3 |
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:01.96 |
399 |
4 |
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
AGF |
|
50m |
55.59 |
23 |
5 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
LYSENG |
|
50m |
59.41 |
187 |
6 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
50m |
1:02.59 |
264 |
7 |
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:04.75 |
235 |
8 |
Philip Andersen Ravn |
2002 |
0241AL |
VEJLE |
|
50m |
1:05.75 |
449 |
9 |
Niels K. Mortensen |
1995 |
9561AO |
AGF |
|
50m |
1:07.98 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
25 maj 2019 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
07:33 |
|